28 Mart 2013 Perşembe

1018/İNSANLIĞA EN BÜÜYÜK KÖTÜLÜĞÜ DİN ADAMLARI YAPMIŞTIR!         OSMAN TÜRKOĞUZ
         Osmanturkoguz@gmail.com
         Çeşmealtı;20 Temmuz 2012/28 Mart 2013.Şeyhülislam’ülkurunuvusta, Es-Seyyid Mehmet Anayasamızı Görmez ve İzmir’imizi ve dinimizi bilmez Efendiye!
         İleti yazımla birlikte: "İzmir'in din irfanı yokmuş!"15 Mayıs 1919'tarihinde Yunanlılar Konak'ta Türkleri öldürürken;minarelerden "Kur'an’da sure var,bizi Rumlar yönetecektir.Sakın ola Yunanlılara karşı gelmeyiniz!"Diyen imamlarla sizin ne farkınız var Sayın AKP'NİN Şeyhülislamı Görmez Mehmet Efendi?
                  İNSANLIĞA EN BÜYÜK KÖTÜLÜĞÜ DİN ADAMLARI YAPMIŞTIR!                     
                                                                                                                                                                                   “Kapitalizmin hâkim olduğu ülkelerde aksi halde din adamlığı yapamazsınız zalimin ekmeğini yiyen zalimin kılıcını çalar
Din, asalaklaşmış toplumun itici ve uyuşturucu gücüdür.
Bir insanın ahlaki davranışları anlayışa, eğitime ve sosyal bağlara dayanmalıdır; hiçbir dini temel gerekmez. İnsan, eğer ölümden sonra ceza korkusuyla ve ödül umuduyla kontrol altına alınmak zorundaysa, şüphesiz kötü bir yoldadır.
— Albert Einstein -
Dünyaya en büyük kötülükleri din adamları yapmıştır! Çıkarları için utanmadan SIKILMADAN kardeşi kardeşine vurdurmuştur. Bunu en büyük ispati: Arap dünyasının unlu din adamı Yusuf al kardavwi Libya Suriye ve en son Lübnan’daki tüm o kanlı olayların tetikleyicisi kendisidir! Kimin adına? Amerika ve İsrail adına! Ya Allahın "iki Müslüman birbirlerine düştüğü zaman üçüncüsüne ayırmak düşer" buyuruğunu bir kenara attı ve Amerikanın dediğini yaptı.
Bir din diğerini kabul etmez o gerçek değil der, mesela Budizmi yok sayar..
Bir ülke diğer ülkenin gerçek dindar olmadığı konusunda ısrarcıdır. (Örnek:Afganistan-Türkiye)Ve Mehmet Önünü görmez Efendi!
Bir mezhep diğerinin yanlış olduğu konusunda da ısrarcıdır, doğru olduğunu düşünse zaten tek çatı altında olurdu. Cemaatlerde keza aynı şekilde biri diğerine çamur atar
Kişilere kadar iniyorsunuz ve sürekli biri diğerine gerçek dindar değil diyebiliyorsa gerçeği nedir diye sormak gerekmez mi?
Oysa Allah Ateist, peygamber mezhepsizdir.
Din; Aydınlar için yalan, cahiller için gerçek, iktidar için kullanışlıdır, demiş Fransız filozof.
“Ezilenler arasında din adamı yoktur. Din adamları, ezen sınıf ya da ezen ırkların asalağıdır!”Jean Paul Sartre 
“Din; halkların uyutma aracı Afyonudur...
Din ezilen halkları daha iyi sömürmenin aracı ve afyonudur; dolayısıyla egemen sınıfın tekelindedir. Çok tanrılı dinden tek tanrılı dine geçişte de bu böyle olmuştur.Din adına çıkan savaşlara bakın hep dini yayma adına halkların özgürlülerini ve ülkelerini yağmalamışlardır ve din kapitalizmin asla vazgeçmeyeceği köleleştirme aracı ve en iyi afyonudur.”PS:Yeni DYİ.Başkanımız da AKP’NİN MONOPOLÜNDEYMİŞ!

Hiç yorum yok:

İzleyiciler

Blog Arşivi