23 Kasım 2013 Cumartesi

1183/BAŞÖRTÜSÜ İLE TEMİZLENENLERE!


              TC.

OSMAN TÜRKOĞUZ


TV. İZMİR;23 Kasım 2013.

EY BAŞINI TEMİZLENMEK İÇİN BAŞINI  ÖRTEN, SÜMER MABET KADINLARININ TEMSİLCİLERİ,Sümer Çağında olsaydınız, ÇOK HÜRMET GÖRÜRDÜNÜZ.BAŞÖRTÜSÜ GENEL ELLENMENİN ÖLÇÜSÜYDÜ!.                                                                                                                                                                                                                                                    
                                  BAŞÖRTÜSÜYLE TEMİZLENENLERE!

                                                 İTHAF EDİLMİŞTİR’

                                                    “BAŞÖRTME!”

            “Sümer tapınaklarında Rahibeler Genel Kadın görevi yapıyorlardı. Bunlar tanrı namına seks yaptıklarından kutsal sayılmış ve diğer kadınlardan ayrılmaları için başları örttürülmüştür.24.Daha sonraları, İÖ.1500 yıllarında bir Asur Kralı, yaptığı bir kanunun Kırkıncı maddesi ile evli ve dul kadınları da başlarını örtmeye mecbur etmiştir.Fakat,kızlar,cariyeler ve sokak fahişelerinin örtünmesi yasak;örtünürlerse ceza var.(Profesör Mebrure Tosun-Doç.Dr.Kadriye Yalçav;Sümer,Babil ve Asur Kanunları ve AmmiAduga Fermanı;ank.1975,s.252,madde 40) böylece  meşru seks yapan evli ve dul kadınları da mabet fahişeleri düzeyinde saymışlardır.”

         “Bu gelenek Yahudilere geçmiş Dindar Yahudi kadınları evlenince saçlarını tıraş ettirip bir peruk veya başörtüsü ile başlarını örtmüşler. Hıristiyanlıkta Rahibeler aynı şekilde başlarını örtüyorlar. İlginç olan Tevrat'ın son yazıldığı zamana kadar; Yahudiler arasında Tanrı namına fuhuş yapan kadın ve erkekler varmış. Tevrat tesniye23:18’de”İsrailoğullarından ve kızlarından kendilerini fuhşa vakfetmiş kimseler olmayacaktır. Kadınlar!/Fuhşun ücretini her hangi bir adak için Allahın Rabbin mabedine getirmeyeceksin; çünkü bunların ikisi de Allahın Rabbe mekruhtur.”Şeklinde y/azılıyor. Yahudi fahişeler yüzlerine peçe koyuyorlarmış.(Tevrat, Tekvin.38/15)25.Bunun Avrupa’da olduğunu da duydum, ama yazılı bir kanıt bulamadım. İslam’a örtünme, erkeklerden kaçma şeklinde geçmiş. Buna karşın erkeksiz bir yerde Kuran okunurken veya dua ederken kadınların başını örtmeleri, Sümer geleneğinin bir devamıdır.”EK: Babil’de her kadın isterse evli olsun; her sene manastıra giderek para karşılığında kendisini beğenen erkekle yatarak ol parayı manastırdaki din görevlilerine armağan etme geleneği vardı. Güzel kadınlar uzun süre beklemezlerdi!Dini görevlerini yerine getirmek için uzun süre,kendilerini beğenecek r müşteri bekleyen kadınlar da olurdu!Yahudiler, Babil sürgününde edindikleri bu geleneği yasaklamışlardır. Ostüzü. MÖ:586/548.

         24:Hartmut Schmökel, Kultur geschichte des Altenorien, Stuttgart.1961,s.37.

         25:Tekvin 38/5-20’de bulunan hikâye bunu açıklıyor. Buna göre Yahuda’nın  oğlu ölüyor. Geleneğe göre gelinini ikinci oğluna veriyor.O da ölünce Üçüncü oğluna almıyor gelinini.buna kızan gelin dulluk elbisesini çıkarıyor,yüzüne peçe takıp kendisini Fahişe gibi yaparak kaynatası ile yatıyor.Karşılığında kadın adamın mührü

nü,kuşağını ve değneğini istiyor.Kadın gebe kalıyor;bunlarla çocuğun kaynatasından olduğunu kanıtlıyor.” Profesör Dr. Muazzez İlmiye Çığ, Kur’an, İncil ve Tevrat’ın Sümer’deki Kökeni, s.29.

 

 

 

İzleyiciler

Blog Arşivi