29 Ekim 2015 Perşembe

2010/BÜYÜK SANATKÂRLARIMIZIN ÖLÜMÜ*1


           TC.

OSMAN TÜRKOĞUZ

osmanturkoguz@gmail.com

TV.İZMİR;27 EKİM 2015.

                            BÜYÜK SANATKÂRLARIMIZIN ÖLÜMÜ?!

                         “Kötü para,iyi parayı kovar?!”Gresham yasası(1519--1579),İngiltere.İngiliz İktisatçısı,Kraliçe İkinci Elizabeth’e verdiği rapordan.Bu yasa,ülkemizde yöneticiler için de aynen uygulanmaktadır.ROMA’DAN BAŞLAYALIM: Roma -İmparatorlarının en gaddarı ve en sapığı CALİGULA’NIN/MS:37—41/  Yeğeni Neron,/MS:15 Aralık 37—09 Haziran 68/.İmparator CLAUDİYUS’UN ÖLÜMÜ ÜZERİNE MS:13 Ekim 54 tarihinde Roma İmparatoru oldu. İktidarının ilk yıllarında, annesinin ve Ünlü Filozof Seneka’nın yönlendirmesi ile Roma İmparatorluğuna refah getirmesinin yanı sıra çok önemli kültürel eserler de kazandırdı. MS:58 yılında annesi Genç Agrippina’yı ve Ünlü Filozof Senaka’yı öldürttü. Etrafına kötü yardımcılarla donattı, iyi yöneticiler kovuldu. Yüksek rütbeli Romalı bir yöneticinin eşinin, bir kabul töreninde herkesin içinde, ırzına geçti. Roma’yı yaktı sonunda da öldürüldü. KÖTÜLER SEÇİLDİ,İYİLER DE KOVULDU?!

             İKİNCİ Mehmed, babasından yadigâr kalan Çandarlı Halil, Müslihittin gibi yöneticilerle Kostantiniye’yi fethetti. Eniştesi Dönme Zaganoz Paşa ve Dönme Rum Mehmet Paşanın gölgesine sığınarak, Çandarlı Halil Paşa’yı ,fetihten sonra tutuklattırarak Kırk gün sonra da boğdurttu, Zağanos Paşadan CİVAN SEVMEYİ DE ÖĞRENDİ ve 03 Mayıs 1481’de zehirlenerek öldürüldü.İkinci Abdülhamit,etrafına Türkten gayrı tüm  Yalaka,Arnavut,Kürt,Arap ve Ermenileri doldurdu,BİR ARABI DA SIR KÂTİBİ YAPTI…sonunda da kovulan tüm yöneticiler birleşerek onu devirdi?!Vahdettin de aynı hatayı tekrarladı.Eniştesi Arnavut Mehmet Ferit Paşayı,üst,üste sadrazamlığa getirdi.Şeyhülislam ,Mustafa Sabri,Danıştay Başkanı  Sait Molla, Kürt Nemrut Mustafa Paşa/Adana ve İzmit valisinin dedesi/ söz sahibi olduğundan tüm iyi insanlar da kovuldular ve EN İYİLERİ OLAN MUSTAFA KEMAL’İN EMRİNE GİREREK ONLAR DA KÖTÜLERİ KOVDULAR VE TÜRKİYE CUMHURİYETİNİ KURDULAR.KÖTÜLERİ DE DIŞARI KOVDULAR. Demokrat Parti iktidar olunca, tüm kötüleri ve çağdaşlık düşmanlarını etraflarına topladılar,iyileri de kovdular.Daha sonraları da Dolar ve Yabancı parayı,değeri gittikçe düşen Türk lirası kovduğu gibi,siyasi İktidarlar  da Atatürkçü Aydınlarımızı kovdu?!Turgut Özal,Doları ikinci bir para olarak kullanıma açınca da,Türk Parası,Yabancı paraları ve altını  kovdu?!

             2002’den sonra;ATATÜRK DEVRİMİNİN TÜM Hainleri ve sahtekârları baş tacı yapılarak,tüm Atatürkçü Aydınlarımız  ve Askerlerimiz kovuldu?!TÜRK PARASI DA,DOLARI,AVROYU VE ALTINI KOVDU?!ÇAĞDIŞILIK,ŞERİATÇILIK VE ÜMMETÇİLİK İKTİDAR YAPILARAK,AYDINLIKLAR KOVULDU?! Müzisyenim diye kendilerini AKİL sınıfına sokan Yalakalar ortaya çıkınca;gerçek müzisyenlerimiz,NEŞET ERTAŞ,KAYAHAN ÖLÜMÜ SEÇİP TE ÖTEKİ DÜNYAYA KOVULDULAR?!Aktörüm diyerek,Türk Ulusuna akıl vermeye kalkan Soytarıları,Artizz*Eskilerini ve devlet adamıyım diyen Hırsızları ve Çağdışı Hainleri  görünce, gerçek ATATÜRKÇÜ Aktörlerimiz ZEKİ ALASYA VE LEVENT KIRCA ÖTEKİ DÜNYAYA KOVULDULAR!?KENDİ EVİNİN KAÇ—AK SARAYDAN DAHA KONFORLU OLDUĞUNU İDDİA EDEREK ALTTAN?!ÖNE ÇIKAN ESKİ BİR YOSMAMIZ,CANLI YAYINDA,SAYIN YILDIZ TİLBE’YE:”YILDIZ,ÇOK ÇİRKİNSİN?!”DEDİĞİNDE, ŞIRAK KADAK YANITINI DA ALMIŞTI:”HİÇ OLMAZSA OROSPU DEĞİLİM HÜLYA?!RAHMETLİ PROFESÖR DOKTOR TÜRKAN SEYLAN HOCAMIZ DA “BÖREK USTASI, KUZULAR GİBİ PROFLARIMIZ  BAŞTACI EDİLEREK ÖTEKİ DÜNYAYA KOVULDULAR.”SOYTARI BAŞBAKAN YAPILIRSA BAŞARILI OLUR.BİR BAŞBAKAN SOYTARILIK YAPMAYA KALKIŞIRSA,VE AKIIM DERKEN POKUM DER,DİLİ SÜRTEREK GERÇEĞİ SÖYLER VE  SAHNEDEN KOVULUR,REZİL OLUR,İKTİDARDA OLDUĞU HALDE DURUMUNU İNKÂR EDER.!?PETER ÜSTÜNOV,RUS ASILLI İNGİLİZ AKTÖRÜ,İNCE MEHMED’İN ABDİ AĞASI?1

                        

 

            

 

İzleyiciler

Blog Arşivi