9 Mart 2011 Çarşamba

325- TÜRK KADINI.

OSMAN TÜRKOĞUZ

izmir;09 Mart 2011.


TÜRK KADINI!
Seni gördükçe; içimde engin denizler kaynamakta, ruhumda da çağlayanlar çağlamakta. İçimde de çiçekleri kurumuş ve umutları soldurulmuş binlerce öldürülmüş kadınımız ağlamakta.
Sen; adı sarı öküzden sonra anılan, sofradaki yeri kapıya yakın olan, tarlaya eşeklerin de arkasında yürütülen, Ulusal Kurtuluş Savaşında cephelere kağnılarla mermi taşırken, kağnının ve Öküzlerin önünde; bebesi sırtında kağnısı ile birlikte donarak kahramanlığının heykelini yaratan, bizim namus ve onurumuzu kurtaran; seni küçük düşürecek fikirler nereden gelirse gelsin,kimlere ve hangi kitaplara dayandırılırsa dayandırılsın HEPSİNİ DE REDDEDİYORUM!Önünde eğiliyorum.Lütfen bizi bağışla.
Sen çok büyüksün.

324-DOSTLARIMA VİCDANİ BİR AÇIKLAMAMADIR!

OSMAN TÜRKOĞUZ
                    osmanturkoguz@hotmail.com
                    İzmir;  09 Mart 2011

                              DOSTLARIMA VİCDANİ BİR AÇIKLAMA!

          Temel, avucuna yazmış olduğu      TEESSÜF EDERİM!” kelimesini Tursuna göstererek: ”Emekli Bir Paşa, bana bu sözü söylediği için her ihtimale garşı ve sabah garşı vurdum oni! Bu söz kötü midur? Diye sormuş!

          Bilgisayar ekranıma düşen Kırmızı bir cümle ile http://osmanturkoguz.blogspot.com/ adlı Blog sitemin, mahkeme kararı ile erişime kapatılmış olduğu haberine, az sayıda olsa da, yazı dostlarımın bir bölümünün üzülmüş olduğunu görerek bendeniz de üzülmüş ve biraz da süzülmüş durumdayım!
          Evrensel hukuk ve hak kurallarını uygulayan ve Anayasamızın 26’ncı ve dahi 27’inci maddelerine ve insan haklarına ve Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesine saygılı mahkemeyi zamanemizden kişinin anayasal hakları aleyhine karar çıkmayacağına inanmış Eski bir Türk vatandaşı olarak, ol kararı serinkanlılıkla irdelediğimde çok sevindim.
Bu mahkeme kararının beni her türlü küfürden ve düşman kazanmaktan korumak için alınmış olduğu gerçeğine vardım.
Öyle ya; elleri, dilleri ve dahi kalemleri her yere uzanan çağdışı ve ATATÜRK DÜŞMANI yobazlar, benim bu yazılar müzeme girerek bana kin bağlayabilirlerdi.
Bu karar üzerine şimdi NAH!—EL İŞARETİMLE—SİTEME GİREBİLİRLER.
S: İş bu Mahkeme Kararı ile onların da üzülmeleri önlenmiş oldu.
          3–7 Mart 2003 tarihinde oynanmış olan Harp Oyununa iştirak etmiş olanların listeden tutuklanmalarına ve 11’ici Ağır Ceza Mahkemesi Başkanının muhalefet şerhine bakarak: ”Ula Osman, bizim Temel hukuk mu okumuş!” Diyorum kendi kendime!
“Maddi Unsur” yok. “Örgütlenme ve ileri safhaya hazırlık,” o da yok.
Harp oyununa iştirak edenlerin çoğu emekli olmuş. Çoğu da daha güçlü birlik komutanlıklarından sessiz ve sedasız emekli olmuş.
 Kalkışma suçunun hiçbir dayanağı da yok. Bu davaları olsa ve dahi olsa, eline ”TEESSÜF EDERİM” cümlesini yazmış olan bizim Temel açar diyorum.
Hayal bile olsa, olmamış ve olmasına da olanak bulunmayan tehlikelerden İKTİDARIMIZI ve “AÇILIMCI DEMOKRASİMİZİ” KORUYANLARA ŞÜKR EDİYORUM!
Amen! Ve dahi Âmin.

İzleyiciler

Blog Arşivi