23 Ocak 2016 Cumartesi

2064/İMAMIN OSURDUĞU YERECEMAAT NEDEN SIÇAMAZ?


         TC.
OSMAN TÜRKOĞUZ
TV.İZMİR;23 Ocak 2016.
         İMAMIN OSURDUĞU YERDE CEMAAT NEDEN SIÇAMAZ MIŞ?
“YA GÜZEL BİR ŞEY SÖYLE,YA DA EBEDİYEN SUS?!HUKUKSUZ OLDUNUZ,BARİ AHLAKSIZ OLMAYINIZ?!OSTÜZÜ.
        Manavgat Orman İşletme Müdürü Sayın İsmail Zengingönül,1964 senesinde, bana Amerika’da tanık olduğu bir olayı anlatmıştı:Kendisini,Amerika Birleşik Devletlerine Ormancılık ve Tarımcılık üzerine kursa göndermişler.Arkadaş olduğu Amerikalı bir ziraat mühendisi,”bugün Federal Tarım Bakanımız çiftçilerin toplantısına katılacak,isterseniz siz de geliniz,faydalanmış olursunuz,iki kişilik te yer ayırttım?!Demiş.Toplantı duyurulan saatte Başlamış.Kürsüye çıkan her çiftçi Federal Bakana ateş püskürmüşler.Hakaretler,küfür derecesine kadar yükselmiş.Federal Bakan hep notlar almış,sonunda Federal Tarım Bakanı kürsüye çıkmış.Salondakileri selamlamış.Sayın İsmail  Zengingönül,Bakanın çok sert bir karşılık vereceğini beklerken, bakan konuşmalardan ve önerilerden çok yararlandığını bunları not ederek Waşingtona Başkana arz edeceğini söyleyerek,alkışlar arasında kürsüden inmiş?!Sayın İsmail Zengingönül,arkadaşı,Amerikalı ziraat mühendisine: “Neden hakaret edenlere,aynen hakaret etmedi?”Dediğin de şu yanıtı almış: “Federal Ziraat Bakanına hakaret edenlerin hiçbirisinin kamusal bir sıfatı yoktur.Bakan,Amerika Birleşik Devletleri adına konuşmaktadır.Her sözü Amerika Birleşik Devletlerini bağlar. Vatandaşlara sövse ve hakaret etse, bu davranışı da Amerika Birleşik Devletleri nanıma yapılmış sayılır. BURASI TÜRKİYE DEĞİLDİR, BAKAN DA TÜRK TARIM BAKANI HİÇ DEĞİLDİR*!DEMİŞ. Be  bunu hiç unutamadım?!   Ne zaman Bay Recep Tayyip Erdoğan  BİRİLERİNE HAKARET ETSE, yukarıda anlattığım olayı ve Recep Beyin içtiği yeminleri hatırlarım.Bu gibi kimseler,Takiyye’ye sığınarak,sözde günaha girmemektedirler.Hz. Muhammed’in Mekke’den,Medine’ye kaçmadan önce  Müslümanları dağıtmamak için   HURMA SURESİNE KOYDURDUĞU  bu yol,Mevlana tarafından da kabul görmemiştir:”YA OLDUĞUN GİBİ GÖRÜN,YA DA GÖRÜNDÜĞÜN GİBİ OL?!  Biz Kemalistler, ölüm karşısında bile olduğumuz gibiyizdir. Takiyye’nin ilk şartı ölüm korkusu olmasıdır.Bunlardaki korku,hesap verememe korkusudur?!
       Büyük devlet adamımız ?!Sayın Bay Recep Beyin, Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na sarf ettiği küfürleri yazıma eklemekten utanç duydum. Dokunulmazlık zırhına bürünerek KANUNSUZ sıfatını alan Sayın Recep Beyimiz, AHLAKIN SINIRLARINI DA AŞARAK AHLAKSIZ SIFATINI ALMAK ÜZEREDİR. Milletvekilleri ve de Cumhurbaşkanı YEMİNLERİNE”AHLAKIN VE HUKUKUN İÇİNDE KALACAĞIM”CÜMLESİ DE EKLENMELİDİR. BU YEMİNİN DIŞINA ÇIKANLAR HEMEN GÖREVLERİNDEN DÜŞÜRÜLMELİDİR. Ahlak ve Hukuk, Dinin emrine verildiğin de,  ÇOK SOYTARILAR AHLAK VE HUKUKUN ÜSTÜNE ÇIKARLAR?!  AMMA,kendileri de hukuka değil de yasalara sığınırlar.Mustafa Kemal’e,”Ölmüş İnek,”der;ATATÜRK İLE İNÖNÜ’YE DE “İKİ SARHOŞ”?!DER. TÜRK BAYRAĞINI, TÜRKÇEYİ, TÜRKÜN TARİHİNİ YASAKLAR, MİLLİYETÇİLİĞİ AYAĞIMIN ALTINA ALDIM DER, KÜRT MİLLİYETÇİLİĞİNİ BAŞINDA TAŞIR. Dediklerinin aksini savunmayı da Cumhurbaşkanlığına yapılmış bir hakaret sayar. Mütekabiliyetten de haberi yoktur. ATATÜRK’E, İNÖNÜ’YE TÜRKLÜĞÜME KÖTÜ SÖZ SÖYLEYENLERİN ANALARINDAN BAŞLAR, BABALARINDAN ÇIKARIM. LAİKLİK, DİNLERİ VE HUKUKU AHLAKIN EMRİNE VERMEKTİR. MUSTAFA KEMAL ATATÜRK ONDAN ÇOK BÜYÜKTÜR. ANAYASAYA BAĞLI KALACAĞIM DİYEREK YEMİN ETMEK, SONRA DA O ANAYASAYI DEĞİŞTİRMEYE KALKMAK, AHLAKLILIKLA BAĞDAŞTIRILAMAZ. Çatma dosyalarla, çatma hâkim ve gizli tanıklarla kumpaslanan dosyaların, tahsiline bakmadan, Başsavcısı olduğunu ilan etmek diktatörlüğe özenmek değil de nedir*!Sayın Recep Beyimizin içip te unutmuş olduğu yeminleri görelim.”KASEMİNİ”BİZ DE UNUTMADIK?!
        ANAYASA MADDE 81:” Devletin varlığı ve bağımsızlığını, vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğünü, milletin kayıtsız ve şartsız egemenliğini koruyacağıma; hukukun üstünlüğüne, demokratik ve laik cumhuriyete ve Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı kalacağıma; toplumun huzur ve refahı, milli dayanışma ve adalet anlayışı içinde herkesin insan haklarından ve temel hürriyetlerden yararlanması ülküsünden ve Anayasa'ya sadakatten ayrılmayacağıma; büyük Türk milleti önünde namusum ve şerefim üzerine ant içerim”.Anayasaya sadakat,onu değiştirmek midir?BUNUN NERESİ AHLAKTIR?!                                            
       ANAYASA MADDE103:“Cumhurbaşkanı sıfatıyla, Devletin varlığı ve bağımsızlığını, vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğünü, milletin kayıtsız ve şartsız egemenliğini koruyacağıma, Anayasaya, hukukun üstünlüğüne, demokrasiye, Atatürk ilke ve inkılâplarına ve lâik Cumhuriyet ilkesine bağlı kalacağıma, milletin huzur ve refahı, millî dayanışma ve adalet anlayışı içinde herkesin insan haklarından ve temel hürriyetlerinden yararlanması ülküsünden ayrılmayacağıma, Türkiye Cumhuriyetinin şan ve şerefini korumak, yüceltmek ve üzerime aldığım görevi tarafsızlıkla yerine getirmek için bütün gücümle çalışacağıma Büyük Türk Milleti ve tarih huzurunda, namusum ve şerefim üzerine andiçerim.”Afiyet olsun ve yarasın*!İyice inceleyecek olursanız,Sayın Bay Recebimizin CUMHURBAŞKANLIĞI MAKAMINA  İHANET ETMEKTE OLDUĞUNUN FARKINA VARIRSINIZ?BU ÜLKEDE CUMHURİYET SAVCILARI NEDEN ÇOK ERKEN BİTTİ?!

 

İzleyiciler

Blog Arşivi