9 Mayıs 2010 Pazar

153- SÜNNET-2

            OSMAN TÜRKOĞUZ
           
            İzmir; Mayıs 2010


                                   153- SÜNNET-2

            Sünnet ile ilgili yazımdan hoşlanmayan dini bütünler oldu!
            Telefon numaram da gizli değildir: 0.232.2460646’dır.
Birkaç gün sonra da Çeşmealtı’nda kiralamış olduğum bir apart oteldeki süit daireye taşınacağız. Bilgisayarım oraya taşındığında; oranın telefon numarasını da vereceğim.
Belgelere dayalı yazmak prensibimdir.
Sünnet olayı üzerine kurulmuş olan dine dayalı sapıklıkların ve vahşetin üzerine gitmeyi bir insanlık borcu saymaktayım.
            1976 senesinde; bir Birleşmiş Milletler bursu kazanarak, Cenevre’ye BARBİTÜRİK—keyif verici maddeler—kursuna gitmiştim. 35 millete mensup subay ve güvenlik görevlisinin en kıdemlisi ben olduğum için, bana özel bir ilgi göstermişlerdi.
Afrika’dan gelenlerin kafalarında demir tarakla yapılmış derin çizgiler vardı. Sebebini sorduğumda, kafası çizgili her arkadaşımdan aynı yanıtı aldıydım:
            “Uluslaşma sürecindeki bir toplumda, kabile asabiyeti.” Demişlerdi ve gülerek te:
            “Yahudilerde ve Müslümanlarda SÜNNET geleneği ne ise o! Bir bireyi mensup olduğu toplumun işareti ile damgalamak!”
            Oğuz boylarının Ongunları ve hayvan damgaları ayrı, ayrı belirtilmiştir. Demirden harfler, ateşte kızdırılarak hayvanların böğürlerine bastırılarak yakılırdı. Ülkemizde de bu gelenek halen sürdürülmektedir.
            Yemen’de ve Arabistan’ın bazı bölgelerinde, kadınlar da sünnet edilmektedir. Klitoris adı verilen ve kadınlarda zevk verici bir uzuv olan bu et parçası kesilip, atılmaktadır. Bu ameliyatlar sonunda ölenler, sakat kalanlar sayılamayacak kadar çoktur. Klitoris’i kesilen kadınlar; cinsel birleşmeden zerrece zevk alamamaktadırlar. Cinsel birleşme onlar için bir külfet olmaktadır.
Şimdi dini bütün büyük bilgelerimize, ULEMAYA sorarım:
            “Kadınlara yapılan bu iğrenç vahşetin yeri neresidir?”
             İslam ülkelerinin bazılarında da SÜNNET bir faciadır: Penisin zevk hücrelerini taşıyan ve penisin başını nemli ve sıcak tutan uç deri parçası kesilmemektedir. Erkek olduğunu ve dayanıklılığını ilan etmenin bir göstergesi olarak, PENİSİN DERİSİ BAŞTAN SONA YÜZÜLMEKTEDİR!
Bu uğurda ölenler şehit sayılmaktadırlar!
Ömürleri boyunca ıstıraplı yaralar içinde kıvrananlar ve cinsel birleşme yapamayanlar da erkek olmanın bedelini erkekliklerini yerine getiremeyerek ödemektedirler.
SÜNNET, bir uzvu yarım işlev yapar hale koymaktır.
SÜNNET, Tanrı’mızın yaratmış olduğu uzuv hatasını “düzeltmektir!”
SÜNNET; bazı açıkgözleri zengin ettirmektir.

SAYGILARIMLA.

İzleyiciler

Blog Arşivi