7 Ağustos 2010 Cumartesi

179- İSTİFA ETMEK NE İŞE YARAR!

OSMAN TÜRKOĞUZ
Çeşmealtı;  07 Ağustos 2010.               

İSTİFA ETMEK, NE İŞE YARAR!

“Uluslar, egemenliklerini geçici bile olsa, bırakacağı meclislere dahi, gereğinden fazla inanmamalı ve güvenmemelidir. Çünkü meclisler bile despotluk yapabilir ve bu despotluk, bireysel despotluktan daha tehlikeli olabilir. Meclislerin öyle kararları olabilir ki, bu kararlar ulusun yaşamına giderilmesi olanaklı olmayan zararlar verebilir.”
                                                                                   Atatürk

“Asıl önemli olan ve memleketi temelinden yıkan, halkını esir eden, içerdeki cephenin suskunluğudur.                                                                                                                       Atatürk


            Türkiye cumhuriyeti devletinde, ”ERKLER AYRILIĞI” VARDIR. Anayasal kuruluşları olarak kurulan siyasi partilerimiz bu esaslara uyacaklarına, Türkiye Büyük Millet Meclisinde; ”namusları ve şerefleri üzerine and içerler!”
Niyetleri takiyye yapmak olan siyasi partilerimiz, egemenliği eline alır almaz; ettikleri yemini de hemen unutarak, devletimizin siyasal yapısını değiştirme manevralarına başlarlar. Önce; devletimizin tüm yüksek kurum ve kuruluşlarıyla kavgaya başlarlar. Polisi, yargıyı ve en sonunda da Silahlı Kuvvetleri çökertme işlemlerini ortaya koyarlar. Polisi ve yargıyı ve dahi meclisi de arkalarına alarak, kendileri için en tehlikeli kuruluş olduğuna inandıkları Silahlı Kuvvetleri çökertme işlemine girişirler.
            Bu eylemler; Stalin döneminde Rusya’da; Hitler döneminde Almanya’da, Franko döneminde İspanya’da, Mussolini döneminde İtalya’da, en son olarak ta İran’da yapılarak başarıya ulaşmıştır.
            Sonunda da, o ülkeler çökmüşlerdir.
Bu oyun, büyük bir başarıyla ülkemizde de sahneye konulmuştur.
Polisin işi tamamlanmış, polis arkaya alınmıştır.
Yargının işi de tamamlanmıştır.
Türk Silahlı Kuvvetleri de budanmıştır.
Ulusal kahramanlarımız, dandik davalarla hapislere atılmış, vatan hainleriyse göklere çıkartılmıştır.
Sait’i Norsi’nin külliyesini devletliler açmıştır. Şeyh Sait ayaklanmasının elebaşçılarından olup, 29 Haziran 1925 tarihinde, Diyarbakır’da yargılanarak asılmış olan Şeyh Rıza’nın da heykeli dikilmiştir.
Ulusal Kurtuluş savaşı Kahramanlarından ve Kubilay olayında, Menemen’de kurulan Sıkıyönetim Mahkemesi Başkanı orgeneral Mustafa Muğlalının adının bir kışlamıza verilmesi de önlenmiştir.
            “Dinsiz Kemal Paşa rejimini yıkmak için var kuvvetiyle çalışacağına dair” edilen yeminlerle, Atatürkçü mevziler ele geçirilmiştir!
            Bazı iyi niyetli kimesneler, gördüklerine bakarak, DEMOKRASİ İLE İDARE EDİLEN ÜLKELERDEKİ İSTİFA KURUMUNA DÖRT ELLE SARILMAKTADIRLAR!
Bu şekildeki bir uygulamada, istifalar, tüm mevzilerin boşaltılmasının, Çağdaş ve Anayasal yönetimin işlemezliğini kanıtlamak olduğunu gören de yoktur.
            Talimat ve istek, sistemin kalelerini çökerterek çağdışı kimesnelerle buraları doldurmak olduğuna göre; bir türlü uyanamayan ve bir kilo nohuda, ülkemizin geleceğini satanlara karşı istifalar kimlere ve neye yarar?
İstifa, sistemin reddi anlamına gelmez mi! Planlı kriz aşamasında; bu sahte krizi ileri sürerek yapılacak istifalar anlam yönünden farklı olarak anlatılır ve algılanır.
Tüm kurum ve kuruluşlar arkasındaymış görümünü veren Hitlere inanların sonunu gören ve düşünen de yok!
Üniter yapının ne olduğunu bilen olmadığı için, bu yapıyı yıkmak ta korkusuz bir açılım eylemi olarak kabul görmede.
Sevr uygulanıyormuş, Sevir’i bilen var mı ki ayağa kalksın!
Yapmış olduğu her kanunsuz işlemden dolayı alkışlanan lidere karşı istifalar olmalıdır.
İstifalar, açıkça sebebi anlatılarak yapılan eylemlere karşı olmalıdır.
Sistemi çökertecek nitelikli ve planlı krizlerde, istifalar verilmek istenen mesajları anlatabilir!
Çarpışan iki güçten birisindeki istifalar, diğer güce maddi ve manevi destek sağlar!
            İstifa, iktidarların kanunsuz ve zararlı eylemine karşı; demokrasi ile yönetilen ülkelerde etkili bir demokratik eylemdir.
            Hatırlayanlarımız vardır: Batı Almanya’da; Amerikan yapımı F-84 ve F-86 Tipi uçakların düşmesi üzerine, Almanya’da iktidarda bulunan siyasi partiyi uyarmak için, iki Genelkurmay Başkanı peş peşine istifa etmişti.
            Kore Savaşı sırasında; Çin’i vurmak isteyen Ünlü ve Kahraman Komutan Mak Arthur, Amerikan’ın geleceğe yönelik politikasını anlayamadığından Başkan Truman tarafından emekliye sevk edilmişti. Yerine gelen ünlü Kore kahramanı General Ridway de istifa etmişti. O ülkelerde sistem değişmemişti.
            Rusya’da, 1917-1922 yılları arasındaki iç savaşta neler, oldu neler!
Birinci Dünya Savaşında; Çarlık Rus ordusunun (400.000) subayı vardı. Komünist ihtilale inanmış çok sayıda ünlü Generaller de olmasına karşın; Lenin, bir ASTSUBAY BAŞÇAVUŞ’U GENELKURMAY BAŞKANI YAPMIŞTI!
            Arkadaşlar; hâlâ Ülkemizde de bir gerici ihtilal ortamı oluşturulduğundan habersiz misiniz?
            Kanuni Sultan Süleyman; sütkardeşi bir Din Bilginine bir sual sorar:
            “Bir ülke ne zaman yıkılır’ Almış olduğu yanıtı, anlaması yine ol Bilgin sayesinde olur:
            “BANA NE SULTANIM!”
Ülkemizde durum bu merkezde. Hâlâ; yetkili ve sorumlu siyasi iktidarca yetkilendirilmemiş ve kendisine ol siyasi iktidar ve yardımcılarınca savaş açılmış bir kurumun başını, beceriksiz sayarak istifasını istemek!
Hadi canım sende!
            Bu denli saldırıya uğrayan bir Genelkurmay Başkanı olduğunuzu farz ederek siz sayın istifacılar, sizi Genelkurmay Başkanı olarak bu durumda ne yapardınız!
Karşınızdaki güçleri ve size karşı olan 664 suç dosyalı bir Büyük Milletvekilleri meclisini de düşünmelisiniz!
Bulguru ve bir torba kömürü de karşı güç olarak kabul etmelisiniz!
Tanrı ve Din ile aldatmayı da unutmamalısınız!
Mütareke basınını da göz ardı etmemelisiniz!
            Efendim; ülkemizi ve çağdaşlığımızı ve kadınlarımızı kurtaracak çözümlerinizi bekliyorum!

      PS: Bu soruyu bana sorarsanız, ben vatandaşlığımın gereğini yapardım.
Çünkü benim yaratıcım BANA, ”DÂHİLİ ve HARİCİ BEDHAHLARI” ve DİN SATICILARINI HEDEF olarak göstermiştir!İzleyiciler

Blog Arşivi