27 Şubat 2011 Pazar

306-TEMEL GADAR OLAMADIK DAA!

OSMAN TÜRKOĞUZ

osmanturkoguz@hotmail.com

İzmir;27 Şubat 2011.

“ULA TURMUŞ SEN EBLEH MİSİN DAA!”

Tursun, Savcı Bey’in gözlerine Bubasının mil çektirmesi haberini, Temel’den alır, almaz doğruca evine koşmuş ve Hanımı Akile’ye:

“Bilmek kadar güzel bir şey yokmuş. Temelden, Savcı Bey’in gözlerine Bubasının mil çektirdiğini öğrendim!”Demiş. Sayın Akile Hanım, parmaklarını Turmuş’un gözlerine uzatarak:

“Ne tarihten haberin var, ne de günümüzdeki olaylardan! Türkiye’nin “Ergenekon Başsavcısı” neden Müddei hususileri kullanıyor,a benim Sersem Kocam,Temel gadar da olamadın!” Demiş!

305-OSMANLININ DÜZENİ1

osmanturkoguz@hotmail.com

İzmir;27 Şubat 2011.

“OSMANLI’NIN DÜZENİ!”

Temel’in iki olay canını fena halde sıkmıştı.-Askerlerimizin başına çuval geçirme modası ve Halkımızın başına da Torba geçirme kanun eylemi. Bir hırsla sokağa fırlayan Sayın Temel, bir kahvenin önüne geldiğinde, orta yaşlı ve başı bezli bir Kadının:

“Bu düzen bizi mutlu etmiyorrr. İllede Osmanlının düzenini istiyoruzzz!”Diye bağırdığını, kendi giyimindeki kadınların da:

“Bizleri de bu düzen mutlu etmiyorrr. İlle de Osmanlı düzeniiii!” Diyerek alkış tuttuklarını görmüş ve kahveden içeriye girerek, gayetle beşuş bir Karadenizli suratı ile:

“Sayın Bacılarımız, demiş, bu düzenden memnun ve dahi mutlu değil misiniz?” Deyu sorduğunda, cümle kadınlar, HEP BİR AĞIZDAN VE CÜMBÜR CEMAAT:

“İlle de Osmanlının düzenini istiyoruzzz!”Deyu çığrışmaları üzerine, Temel:

“Osmanlının düzeni çok. Hangisini, Dördüncü Murat’ı mı, Üçüncü Osman’ı mı, Birinci Mehmet’i mi?Diye sorduğunda,hep birden ayağa fırlayan kadınlar:

“Hangisi olursa olsunnn! Yeter ki Osmanlının düzeni olsunnn!”Diyerek karalılıklarını dile getirmişlerrr!

İzleyiciler

Blog Arşivi