10 Mayıs 2011 Salı

378-İSTANBUL SURLARI!

                                                                
                        OSMAN TÜRKOĞUZ
                        osmanturkoguz@hotmail.com
                        İzmir;10 Mayıs 2011.
                        
                        İSTANBUL SURLARINI KİM YAPTI!
                        Neler öğreneceğiz bu yaşta. Nice fikir fukaralarının alkışlarla karşılaşan yalanlarını, halkın gafletini, aydınlarımızın! Dalaletlerini, Bağımsızlarımızın bağımlılıklarını, aydınlık çağımızda karanlığa koşanların ihanetlerini öğreniyoruz. Meydanları dolduranların her türlü yalanı alkışlarla karşılamalarına da tanık olacağız! Çağımızı, kadınlarımızı ve Türk onurunu koruyan Kahramanlarımızın esir kamplarına adalet adına kapatıldıklarına da tanık olacağız!
         Sayın Recep Beyimiz,”27 Mayıs 1960 ihtilalini subaylar merkez bankasını soymak için yapmışlardır!” Buyurduğunda, Hop! Hop ağır ol diye yazmıştım. Çünkü orada görevli bir Jandarma subayıydım. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası kasalarından (18)ton altın çıkmıştı. Adnan Menderes Hükümetleri (118)ton altını rehin olarak İngiltere’ye göndermiş.27 Mayıs 1950 Seçimlerinden sonra, Cennetmekân Rahmetli Mustafa İsmet İnönü (127(ton altın,(300)milyon Dolar ve 927.000.000 Türk liralık bir bütçe bırakmıştı. Bir Türk Lirasının madeni değeri de (136) kuruştu. TISSS!
         Bu sefer de Zonguldak’ta büyük itiraflarda bulunmuştu!”
         “Zonguldak’ta üniversite var mıydı? Yoktu! Biz iktidara geldik ve 2007 yılında Zonguldak Kara Elmas Üniversitesini de biz kurduk!”
         Sakın ha; yahu bu kadar da olmaz! Demeyiniz! Sayın Recep beyimiz imam iken sucukçu ve politikacı ve başvekil oldu. Toplattırılmış olan meydanlardaki halkımıza nutuk atarken kendisini minberde sanmaktadır ve mazurdur. Bendeniz; Zonguldak il jandarma alay komutanlığında bulunmuştum ve dahi (19) ayda sıkıyönetim komutanlığı emrinde çalışmıştım.
        

İzleyiciler

Blog Arşivi