24 Haziran 2011 Cuma

401-DEDÜĞÜM DEDÜKTÜR!

                                              
OSMAN TÜRKOĞUZ
                        osmanturkoguz@hotmail.com
                        Çeşmealtı;24 Haziran 2011.

                                   “DEDÜĞÜM DEDÜKTÜR!”
            Evrensel hukukta yasalar; Geneldir, Objektiftir ve Eşit olarak uygulanır. Berlin’deki Yargıçların Büyük Frederik’e uyguladıkları gibi!
            Bursa spor kulübündeki usulsüz harcamalardan dört kişi tutuklanmıştı. Bunlardan birisi de Milli Eğitim Eski Bakanlarından ve AKP Genel Başkan Yardımcısı Doçent Hüseyin Çelik’in kardeşi Osman Çelik idi. Hüseyin Çelik:
            “Kardeşim suçsuzdur ve diğerlerinden ayırt edilmesi gerekirdi!” Gibilerden bir söz etti; iki gün sonra da kardeşleri tahliye edildi.
            İşlemiş oldukları suçlarını dahi bilmeden Silivri Esir Toplama kampında yatmakta olan Sayın Mustafa Balbay ile Profesör Dr. Sayın Mehmet Haberal çok sayıdaki vatandaş seçmenimizin oylarını alarak Milletvekili seçildikleri zaman Sayın RTE:
            “Seçilmiş olmak yetmez. Mahkemenin karanını beklemek gerek!” Kabilinden bir fikir beyan buyurdular! Özel Yetkili Mahkeme BİR’E iki oyla bu iki Esirimizin Milletvekili olamayacağını sübjektif olarak hükme bağladı. Bu deruni karara Muhalefet şerhi koyan Sayın Yargıcımızın belirtmiş olduğu gibi bu konuda Kaziye’i Muhkem hale gelmiş bir mahkeme kararı da mevcuttur.
            O;vatanımızı bölmek isteyenlerin desteklemiş olduğu bir Kadına aitti! Bunlarsa böyle suçları olmayan iki erkek esir. Sonra; elimizde, Nasrettin Hoca’nın, dövüşen eşeklere uygulamış olduğu iki değişik kararı da var!
            Bizim Temel, Daltaban Turmuş Paşa’nın sarayının Aşçı başısıdır. Bir öğle vakti; sarayın mutfağında Rizelilerle Trabzonlular arasında çok şiddetli bir kavga çıkar. Temel, forsunu kullanarak kavgayı önler ve kavganın nedenini öğrenir: Mutfakta, seçilememiş milletvekili adayı gibi upuzun yatmakta olan bir Levrek vardır. Kavgada bu Levreğin cinsiyetinin belirlenmesinden çıkmıştır. Rizeliler:
            “Ha bu Baluk Erkektir!” Derlerken, Trabzonlular da:
            “Ha bu Hamsi irisi Baluk Dişidir!” Diye ısrar ederler. Temel, zekâsını kullanarak, konuya bir çözüm getirmek ister ve:
            “Kavgaya ne gerek vardır. Bu Baluğun cinsiyetini Bizim Paşa Hazretlerine soralım!” Der. Tüm kavgacılar hep bir ağızdan ve cümbür, cemaat itiraz ederler:
            “Paşa Baluğun cinsiyetinden ne anlar!” Deyu. Temel:
            “Paşa Hazretleri Baluğun cinsiyetinden anlamaz amma dedüğüm dedüktür’” der. Kavga da biter.

                       

İzleyiciler

Blog Arşivi