15 Nisan 2011 Cuma

359-TÜRK DİLİ İLE İBADET-2

                                                                     
OSMAN TÜRKOĞUZ
                  osmanturkoguz@hotmail.com
                  İzmir;10 Ocak 2010

                                               TÜRK DİLİ İLE İBADET:2

                  İLGİ: 03 Ocak 2010,tarihli birinci bölüm.

Bir ulusun bireyleri ancak bir eğitim görebilir; iki türlü eğitim, bir ülkede iki türlü insan yetiştirir. Bu ise; fikir, his ve birleşme duygularına temelden aykırıdır”. 03 Mart 1924/430 sayılı Eğitim Birliği—Tevhidi Tedrisat ---kanunun gerekçesi.
“Yunanlılar; İzmir’e çıktıktan sonra, her türlü tecavüzlerini ve melanetlerini yaparlarken; İzmir camilerinde bazı imamlar; SURE’İ RUM’U okuyarak: ”Bundan böyle bizi Rumlar yönetecektir. Kur’an’da yeri vardır. Sakın ola ki Rumlara elleşmeyin!” Diye vaazlar vererek, tahtaları dövmüşlerdir.” Besim Atalay, Türk Dili ile İbadet. S.14.
“FATİHA SURESİ: ”Hamd evrenler sahibi yüce ALLAH içindir,/ ALLAH ki acıyandır, koruyandır, sevendir,/Günü gelince ancak,/O’DUR hesap soracak./Tek sana tapar, senden medet umarız biz,/sapıtmışlar yoluna düşmekten koru bizi,/Doğru yoldan ayırma bizi aman Rabbimiz.”
“Sait’i Nursi dinlenseydi sonuç böyle olmazdı.” Tevhidi Tedrisat kanunun sonuçlarıdır tüm bunlar! MEB. Doç.Dr. Hüseyin Çelik.
“Gaflet, dalalet ve hatta ihanet içersinde bulunanlara,”Allah ve din ile insanları aldatanlara, dış ve iç destekli hainlere, bir tas çorbaya vicdanlarını satanlara, oyları ile bu dünyada mutlu kıldıklarının öteki âlem masallarının peşinden gidenlere, TÜRKLÜĞÜNDEN UTANANLARA ne söylesem, neler anlatsam inanmaları ve doğru yolu da bulmaları mümkün değildir. Bendeniz; inançlarını ve imanını da aklın erdemli emrine verenlere Mustafa Kemal’den selamlar getirmişem.” Ostüzü.

Bakınız, Mısırlı bir Din Bilgini,1909 yılında ne demiş:
“”Çok kere, Müslümanlar, gerçek olmayan şeylere, evliyaların olaylarda etki yaptıklarına inanmaları ve Allah’ın yarattığı kanunları bilmemeleri yüzünden geri kalmışlardır. ”Dünyada Müslümanların Hali ”S.9. Mısırlı Bilgin Şeyh Raşit Rıza, tercüme Vizeli Rıza-Besim Atalay, Türk Dili İbadet, S.108.

İzleyiciler

Blog Arşivi