4 Ekim 2015 Pazar

2092/BÜYÜK USTAMIZIN POTLARI!?            TC.

OSMAN TÜRKOĞUZ


TV. Çeşmealtı;04 Ekim 2015.

LAFLA OĞLANLARIN GEMİCİKLERİ YÜRÜTÜLÜR DE DEVLET GEMİSİ LAFLA YÜRÜTÜLEMEZ.VİLADİMİR PUTİN,ADAMA ADIM ATTIRIR GÖTÜN VE GÖTÜN?!

                       BÜYÜKUSTA,NEMANGALDAKÜLBIRAKIR,NESUBIRAKIRTASDA?!                                                                                                                             RUSYA, SURİYE’DE BÜYÜK BİR YANLIŞLIĞIN İÇERSİNDE.RUSYANIN SURİYE İLE SINIRI MI VAR?!SN.RTE.

“Irak’ta görevlendirilen Amerikan askerlerinin salimen analarına ve babalarına kavuşmaları için Allaha duacıyım?!SN.RTE.

Amerika’nın  Afganistan’la,Irak’la sınırı mı var?!Türkiye’nin BOSNA-Hersek’le,AFGANİSTAN’LA VE LİBYA’YLA SINIRI MI VAR?!TÜRKİYE’NİN MISIRLA SINIRI MI VAR?!TÜRKİYE’NİN FİLİSTİNLE SINIRI MI VAR,MAVİMARMARA GEMİSİNİ GÖNDERİRSİNİZ?!1982’DE KURULMUŞ OLAN BİR FAKÜLTEDEN 1981 TARİHİNDE ALMIŞ OLDUĞUNUZ DİPLAOMAYA YAZIK?!NAMAZ KILMANIZ İÇİN SİZE ÜLKE İŞGAL ETTİRMEZLER.KENDİNE GELMELİSİN ARTIK.

 

               

 

 

2091/KADINLARIMIZIN ÇİLESİ*!                TC.

OSMAN TÜRKOĞUZ


TV. Çeşmealtı,04 Ekim 2015.

KADINLARIMIZ, ULUSAL KURTULUŞ SAVAŞINDA ,ÖKÜZ ARABALARINI ÇEKEN ÖKÜZLERDEN KURTULMUŞ,ATATÜRK'E RAĞMEN ,ÇAĞ DIŞINA SAPLANIP KALMIŞ ÖKÜZLERE TUTSAK OLMUŞ?

                  KADINLARIMIZIN ALIN YAZISINI ARAPLAR YAZMIŞTIR?!

           Geçen akşam,TRT’DE bir belgesel seyrettiğim VE  üzüntüden kahroldum.Bir çift öküzün koşulduğu Karasabanla çiftçilik yapan bir Karadenizli vatandaşımız,dağ yamacındaki tarlasını sürmektedir.Ol vatandaşımız,mikrofona konuşurken,kamera başka bir görüntüyü vermektedir:Soluk Alaca şalvar giyinmiş  bir kadınımız, Karasabanın sapına yapışarak tarlayı sürmektedir.Öküz ve Türk Kadını?!Simgeleşmiştir.Ulusal Kurtuluş Savaşının,savaş boyunca, her türlü ikmal maddesini,Kadınlarımızın Öküzlerle yönelttiği kağnı arabaları taşımıştır.Aklıma,Ünlü Ozan ve çok tanrılı dinlerin peygamberi  Foçalı Hesiodos’un “İşler ve Günler” adlı şaheseri geldi.Hesiodos,kardeşi Perses’e çeşitli konularda nasihatlar vermektedir.Aklımda kaldığına göre,çiftçilik konusunda şöyle demekteydi:

         “Bir çift öküz satınal Perses,

         Ürünün bolca ve temiz olsun.

         Paran var, bir kadın da satınal, karın olsun.

          Sen rahatlık içinde yaşarken,

         O çiftini sürsün,öküzlerin arkasında  yürüsün?!

        Hesiodos MÖ: Sekizinci asırda yaşamış bir çobandır. Teogenia ve İşler ve Günler adlı iki dev destanı vardır. İzmirli Homeros ayarında bir ozandır. Rahmetli Azra Erhat tarafından Mitolojik Sözlük gibi İşler ve Günler de Türkçemize kazandırılmıştır. MÖ: Sekizinci asırda, Kadın ve Öküz yan yana değerlendirilmiş, Mustafa Kemal Atatürk’e rağmen MS: Yirmbirinci asırda, ülkemizde Kadın ve Öküz yine de yan yanadır. Çok tanrılı dinlerin peygamberi Hesiodos, MÖ: Sekizinci asırda kadınlara yazmış olduğu alın yazgısını Arap asıllı Peygamber de Allah adına aynen onaylamıştır. Mustafa Kemal, Peygamber olmadığı halde, kadınlarımızın kapkara alın yazılarını altın yaldızla değiştirmiştir.Erkeklerimiz,hâlen Erkek dinin kölesi olarak MÖ:Sekizinci asrı uygulamaktadırlar.Ne diyelim Öküzlüklerine gari?!

 

        

İzleyiciler

Blog Arşivi