16 Ocak 2014 Perşembe

1214/FRANSIZ DEVLETİ VE SONRA TÜRK DEVLETİ!


 

               TC.

OSMAN TÜRKOĞUZ


TV. İZMİR;16 OCAK 2014. 

                                          Léta Française

                                         Et aprés

                                         Léta TURGUİE!

        SÖZCÜ GAZETESİ,birinci sahifesine büyük puntolarla bir acıklı haber manşeti attı:”Acı Kayıp!Devleti Kaybettik!Memleket Yasta…Acımız Büyük…Devletin Ruhuna Fatiha!..“

            Bir hukukçumuz Türk Halkını Sözcüyü protestoya davet etti! Bu yetkiyi nereden aldığını öğrenemedik! Sonra da, Mustafa Kemal’in Türk Gençliğine hitabını savunma aracı olarak koydu! Hiç bir kimse, soğuk kanlılıkla, Sözcü Gazetesinin Devletle Cumhuriyeti karıştırdığını fark edemedi. Türkiye’mizde Devlet batmamıştır! Türkiye Cumhuriyeti de batmak üzeredir. Feverana gerek te yoktur. Türk ve Türklük düşmanı bir siyasi parti iktidardadır. Türkiye Cumhuriyetinin Türk Halkının oyları ile seçilmiş bir Boşbakan “Türk Milliyetçiliğini ayağımızın altına aldık!”Demiştir! Türk bayrağını kullanmayı yasaklamış,Türk kelimesini resmi kurum ve kuruluşlarımızın adlarının başından sildirmiş,Anayasamızın hükümlerini hiçe saymıştır.Türkiye Cumhuriyetimizin Polisini kendi emrine almıştır. Türk Halkına ve Gezideki tepki eylemcilerine

Biber Gazlı ve coplu polisleriyle ve Tomalarla işkence eden bir Aymaz Polis Şefi, RECEPKOLARINA :”Sizinle iftihar ediyorum, İkinci Çanakkale Destanını Yazdınız!”Diyerek övünebilmiş,bu Recepkolar maaşla taltif edilmiştir. Anayasal Hakkını kullanan Masum vatandaşlarımızdan ölenler ve ağır yaralananlar olmuştur. Türkiye Cumhuriyetini savunan Aydınlarımız ve Kahramanlarımız çatma mahkemeler ve çatma delillerle esaret kamplarına kapatılmış, vatan hainleri de kahraman yapılmıştır.Türkiye Cumhuriyetini savunacak olan Adliye  mensuplarının ve Meclisin hali de ortadadır.Ölen Mustafa Kemalin kurmuş olduğu Türkiye Cumhuriyetidir.Nihayi karar da Türk Devletini yıkmaya yöneliktir.Şimdi izninizle devlet yıkılırsa ne olur?Bir  irdeleyelim:

            Nazi  Almanyası  01 Eylül 1939 tarihinde Polonya Cumhuriyetine saldırarak tüm dünyaya meydan okudu.İngiltere ve Fransa Almanya’ya savaş ilan ettiler. La Guerre Drole=Komik Savaş denilen bir çatışmasız süreçten sonra;Alman Orduları Belçika üzerinden Kuzeyden Magino hattını dolaşarak Fransa’yı kısa sürede yenilgiye uğrattı.Birinci Dünya Savaşının yenilmişi olarak teslim anlaşmasını imzaladığı Buolonge ormanındaki tarihi vagonda Fransa’yı teslim alarak Fransız Cumhuriyetini yıktı./La repupligue Fransçais/.Fransızlar,Parisi Almanlara bırakarak Vichi şehrini hükümet merkezi yaptılar,Verdün Kahramanı Mareşal Philippe Pétain Fransa Devletinin Başkanı    oldu;kasaba Avukatı Pierre Laval de Başbakan oldu.O devirde basılan Paralarda  “L’état Fransçais “yazısı dikkatleri çekmekteydi.Uyduruk ta olsa Fransızların bir devletleri vardı.Almanlar yenilince Mareşal Pétain’i Almanya’ya götürmüşlerdi.Pierre Laval de İsviçre’ye kaçmıştı.Sonunda Fransa’ya dönerek yargılandılar ve idam cezası aldılar/ 9 Ekim  1945/Fransa tarihinin yüzkarası sanını alan bu işbirlikçi vatan haini Pierre Laval asılarak öldürüldü;Mareşal Pétain de  ömür boyu hapse çevrilen cezasını bir kalede çekerken 1951’de itibarsız olarak öldü.Pierre Laval,Fransız vatanseverleri Makileri yakalatarak Almanlara teslim etmek üzere,Joseph Damard’da adlı  gizli bir milis örgüt kurmuştu. Yakalanan Fransız Milliyetçileri sayıları kadar bir tabutla, yüzleri maske ile saklı Fransız hâkim ve savcılarından oluşan mahkemelere sevk ediliyor, anında  verilen idam  cazası da hemen infaz ediliyordu. Recebimize şükür ki bizim mahkemelerimizde Gizli tanıkların yüzleri maskeli.Yenik Fransa Devletinde oynanan oyunla bizde oynanan oyunu karşılaştırmak gerekir!Orgeneral Kenan Evren Silahla geldi devlet başkanı oldu.seçimle gelen Kenan evren seçimi kazandı cumhurbaşkımız oldu.

            Türkiye Cumhuriyet’i öldürüldükten sonra, Konya’yı merkez yapacak olan yeni devletin adı da “Türkiye Devleti/Léta Turguie “olacak ve basına yeni paralarda da bu ad kullanılacaktır.

            Bu işe kalkışanların sonları da diğer ülkelerdekilerin ki gibi olacaktır.

 

           

       

İzleyiciler

Blog Arşivi