29 Ocak 2015 Perşembe

1300/KÜRT VE OSMANLI HAVASI ÇALMAK!?                TC.

OSMAN TÜRKOĞUZ


TV. İZMİR;29 Ocak 2015.

              BİRİSİ OSMANLI HAVASI ÇALAR,

                DİĞERİ DE KÜRT HAVASI ÇALAR.

                HAİNLER SEVİNİR, TÜRKLER DE AĞLAR!

            

             BİRGÜN DOSTLUK, HERGÜN DÜŞMANLIK!”

         “ SİZLER, HİÇ KENDİ KENDİSİNİ TEKZİP EDEREK YALANLAYAN BİR LİDER GÖRDÜNÜZ MÜ?!OKUDUNUZ VE DUYDUNUZ MU?”BİR GÜN KÜS ,BİR GÜN BARIŞIK!SÖVMEYE HAKARETE SÜREKLİ ALIŞIK:O ZAMAN SAYIN RECEP TAYYİP ERDOĞAN BEYİMİZİVE DAHİ ÇÖMEZİNİ İYİCE İZLEMELİSİNİZ.”

             24Ekim 2012 tarihinde, Türk Dili üzerine bir konuşma yapmıştı:

          “Diller arasında bir ayırıma gitmek, açık söylüyorum ırkçılıktır. Zaman, zaman söyleniyor.”Türkçe ile felsefe yapılamaz, bilim dili kurulamaz!”Deniliyor. Bunların tamamı ırkçılık kokan açıklamalardır. Türkçe, zengin kelime hazinesiyle, bu dili konuşan herkese sonsuz, engin bir muhayyele sunabilecek bir güce sahiptir.”Bu bilimsel konuşmayı yaptığında Başbakandı. Cumhurun başı olduktan ve KAÇAK SARAYA YERLEŞTİKTEN SONRA BAKINIZ Türkçemiz için ne buyuruyor:

              “Yüzlerce yıllık bir dil, bir gecede değişti. Yattık, kalktık o dil yok olmuş. Şu anda Türkçede mevcut kelime hazinesiyle felsefe yapamazsınız, isteseler ve istemeseler de Osmanlıca öğrenilecektir.”

               DÜNYA FELSEFE KURULUŞLARI ONURSAL BAŞKANI ve TÜRKİYE FELSEFE KURUMU BAŞKANI PROFESÖR DOKTOR İOANNA KUÇURADİ, bakınız neler diyor:”BİZ, TÜRKÇE İLE FELSEFE YAPIYORUZ. TÜRKÇE İLE YAYINLANAN DOKUZ-ON KİTABIM VAR. MAKALELERİM TÜRKÇEDEN İNGİLİZCEYE ÇEVRİLİYOR. TÜRKÇEYLE FELSEFEİ HALKA İNDİRMEK, DİĞER DİLLERE GÖRE ÇOK KOLAYDIR”.BAŞKALDIRI İÇİN FELSEFEYİ SEÇTİM! İ.K.”Daha önceki yazımdan bir bölüm!?OSTÜZÜ.

                   Güzel Türkçemizi, Güzel Kürtçemiz ile kardeş kılmaya geldim!” Başvekil Davutoğlu Ahmedin DİYARBAKIR Köçekcesi.

        Daha sonra da, Türkçe üzerine gazellemesi:

        “Ben, Karaman diyarından geldim, Karamanoğlu Mehmet Beyin Türkçe konuşulması hakkındaki fermanını da bilirim. Türkçe konuşurum, isteyenlere de Türkçe öğretirim!”Yahu; bir gün Kürt, bir gün de Osmanlı olanlar; sürekli olarak ya Kürt kalın, ya da Arap kalın! Ya da, TÜRKLERİ YOK SAYMAKTAN VAZGEÇİN,ONLAR SİZİ YOK SAYMADAN!SONRASI DA VAR:Sayın Büyük Ustanızı ve Türk düşmanlarını kızdırtmak ta var,unutmayın?!

 

  

 

İzleyiciler

Blog Arşivi