29 Eylül 2016 Perşembe

2082/ANITKABİRDEKİ PİLASTİK UCUBE.


    
TC.
OSMAN TÜRKOĞUZ
osmanturkoguz@gmail.com                                                                                             TV.Çeşmealtı,29 Eylül 2016.

                  ANITKABİR’E PLASTİK OYUN PARKI?!

                  AVM’NİN ÖNCÜSÜ  OLMASIN?!

ARKEOLOJİK SİTLER, KORUMA VE KULLANMA KOŞULLARI
Arkeolojik Sit: İnsanlığın varoluşundan günümüze kadar ulaşan eski uygarlıkların yer altında, yer üstünde ve su altındaki ürünlerini, yaşadıkları devirlerin sosyal, ekonomik ve kültürel özelliklerini yansıtan her türlü kültür varlığının yer aldığı yerleşmeler ve alanlardır.
1)
I. Derece Arkeolojik Sit: Korumaya yönelik bilimsel çalışmalar dışında aynen korunacak sit alanlarıdır.
Bu alanlarda, kesinlikle hiçbir yapılaşmaya izin verilmemesine, imar planlarında aynen korunacak sit alanı olarak belirlenmesine, bilimsel amaçlı kazıların dışında hiçbir kazı yapılamayacağına,ancak;
a) Resmi ve özel kuruluşlarca zorunlu durumlarda yapılacak alt yapı uygulamaları için müze müdürlüğünün ve varsa kazı başkanının görüşüyle konunun koruma kurulunda değerlendirilmesine…..”

Genelkurmay'dan 'Anıtkabir'de Çocuk Parkı' Açıklaması


25 Eylül 2016 Pazar 17:30

        “Genelkurmay Başkanlığı, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 96’ncı Yıldönümünde çocuk ziyaretçiler için bayram hediyesi olarak Anıtkabir’de kurulan oyun parkının kaldırılmasına karar verildiğini açıkladı.Genelkurmay Başkanlığı, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın 96'ncı Yıldönümünde çocuk ziyaretçiler için bayram hediyesi olarak Anıtkabir'de kurulan oyun parkının kaldırılmasına karar verildiğini açıkladı.
Genelkurmay Başkanlığı'ndan konuya ilişkin yapılan açıklama şöyle:
"Dünyada çocuklara bayram hediye eden ve bu bayramı bütün dünya ile paylaşan yegane devlet adamı Ulu Önder ve Ebedi Başkomutanımız Gazi
Mustafa Kemal Atatürk'tür. Anıtkabir'e gelen ziyaretçilerin yoğun talepleri üzerine, Atatürk'ün ebedi istirahatgâ-hı Anıtkabir içerisinde bulunan Dinlenme-2 kafeteryanın yanına, Anıt bloğuna zarar vermeyeceği değerlendirilerek 23 Nisan 2016 tarihinde, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın 96'ncı Yıl Dönümünde bayram hediyesi olarak çocuk ziyaretçilere hitaben bir adet portatif küçük oyun alanı yapılmıştır. Anıtkabir'e oyun alanı yapıldıktan sonra çocuk ziyaretçilere Atatürk'ü sevdirmenin yanı sıra Anıtkabir'i sevdirme konusunda da bu uygulamanın faydalı olduğu yönünde çok sayıda olumlu geri bildirim alınmıştır. Ancak beş aydan bu yana hizmet veren söz konusu oyun alanı ile ilgili olarak, önceden sorumlu hiçbir birim ile bilgi ve görüş alışverişi yapılmadan, 23 Eylül 2016 tarihinde sosyal medyada, daha sonra da yazılı ve görsel basında konuyla ilgili haber ve yorumlar yer almıştır. Yukarıda yer alan gelişmeler üzerine; 2524 sayılı Anıtkabir Hizmetlerinin Yürütülmesine ilişkin Kanun ve Yönetmelik çerçevesinde Anıtkabir Bakım Onarım Restorasyon Kurulu 24 Eylül 2016 tarihinde olağanüstü toplantıya çağrılmıştır. Kurul, 25 Eylül 2016 tarihinde saat 09.00'da Anıtkabir'de toplanarak bugün itibariyle oybirliğiyle söz konusu portatif oyun alanının kaldırılmasına karar vermiştir. Bundan sonraki süreçte söz konusu oyun alanı ile ilgili öneri ve talepler, kanun ve yönetmelik uyarınca Anıtkabir Bakım Onarım Restorasyon Kurulu tarafından değerlendirilecektir." - ANKARA

         Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akarın izni olmadan Anıtkabire böylesine plastik bir ucube yapılamaz.Burada bir HULUS yapılmış olmasın?!?Önce,şu HULUS’UN sözlük anlamına bakalım:HULUS:Gönül temizliği,saflık,SADAKAT,YARANMAK,TEVEKKÜL,KORKU,YALTAKLANMA,DALKAVUKLUK?!HULUSİKALP:GÖNÜLDEN İNANMA?!

Genelkurmayın kafa yapısına bakar mısınız?”Vatandaşlarımızın yoğun talebini karşılamak üzere?”Önemli olan yasalarımızım uygulamak mı, masallara sarılmak mıdır? Vatandaşlarımızın yoğun talebi!ANAYASAMIZA VE YASALARIMIZA AYKIRI OLSA,UYULUR MANTIĞI YALAKALIĞIN ESERİDİR.Genelkurmayın bu açıklamasını kabul etmiyorum,bu olay Bay recebe Hulus çekmektir Sayın Hulusi Paşa.

 

 

 

İzleyiciler

Blog Arşivi