3 Mart 2011 Perşembe

308-LÜTFEN DİKKAT!MESAJ ALINMIŞTIR!

OSMAN TÜRKOĞUZ

osmanturkoguz@hotmail.com

İzmir;02 Mart 2011.

LÜTFEN DİKKAT! MESAJ ALINMIŞTIR!

Silivri 10’uncu Ağır Ceza Mahkemesinde ilginç bir karar alınmıştı. Tutuklanarak serbest bırakılan ve eski yazıların kopyaları üzerine tekrar tutuklanan 162 sanık ASKER için; mahkeme başkanı yargıç’ın tahliye kararına iki üye hâkim iştirak etmeyince, usul olduğu üzere, dosya üst mahkeme olan 11’inci Ağır Ceza Mahkemesine gönderilmiştir. Bendeniz matematiksel bir hesap yaparak dosyanın 2–1 ile geri gönderileceğini hesaplamıştım:11–10=*1.Nitekim bu mahkemede de iki üye tahliye kararına iştirak etmemiştir. Biraz HUKUK bildiğim için,11’inci Ağır ceza Mahkemesi Başkan ve Üyelerinin karar tartışmalarını aynen yazamayacağım. Ancak; üye hâkimlerin vermiş olduğu mesajı anlamış durumdayım:

“YENİ BELGELER VE YENİ TANIKLAR ORTAYA ÇIKABİLECEĞİNDEN! SANIKLARIN TUTUKLUK HALLERİNİN KALDIRILMASI KARARINA İŞTİRAK ETMİYORUM!”

BİRAN ÖNCE YENİ SUÇ KANITLARI VE SANIK ASKERLER! ALEYHİNE DE SUÇLAYICI TANIKLAR HAZIRLANACAKTIR. LÜTFEN DİKKAT. Geceleri dizi film izleyenlerimiz; lütfen, gündüzleyin ülkemizde oynanan oyunları da izleseniz.

İzleyiciler

Blog Arşivi