23 Ağustos 2013 Cuma

1103/KAHİRE'DE RABİA ADEVİYYE MEYDANI!


            TC.

OSMAN TÜRKOĞUZ


İzmir;23 Ağustos 2013.

 KAHİREDE RABİA ADEVİYYE MEYDANI!

“ RABİA’TÜL ADEVİYYE MEYDANI!”

Prefössör Dr. Coşkun Üçok’un eşi, bombalı paketle öldürülen Doç. Bahriye Üçok’un Emeviler ve Abbasiler döneminde kadınları anlattığı kitabında Kadın Evliya olarak sözünü ettiği kadının adı RABİA ADEVİYYE’DİR! RABİA ADEVİYYE, Basra’da doğan MS:752’de Kudüs’te ölen,ömrü yokluklar ve Kölelikle geçen bir kadındır.Fakir bir ailenin Dördüncü çocuğu olarak doğduğu için de adını Arapça Dört anlamına gelen RABİA koymuşlardır.Köle olarak satıldığı köle tüccarı tarafından, en sonunda  Erzurumlu bir zengine satılmıştır.Sürekli namaz kılıp dua ettiğini gören Yeni  sahibinin bir ev verilerek hürriyetine kavuşturulma önerisini kabul etmiş,kendisine verilen evde,ömrünü niyaz ile geçirmiştir.Kahire’deki Rabia Adeviyye meydanın adı bu İslam Evliyası kabul edilen kadının adıdır.Burada yapılan eylemlerle meydanın adı arasında ters bir uyum vardır.Azize mertebesine çıkartılan bir kadının adının verildiği meydanda,kadınları aşağılayan bir yönetim lehine gösteri!Demek ki,kadınların manavdan patlıcan,muz,havuç satın almamalarını ve öldükten sonra da şapılmalarını Mısırlı kadınlar onaylamaktadırlar.Başparmak avuç içinde dört parmak semaya açık gösterinin tarihi için biraz gerilere gitmemiz gerekecektir.

         Hz. Muhammed ile kavga edenlerin başı Ebu Süfyan, Hz.Muhammed’in amcasının oğludur. Kavga da Mekke’de güçlü olmak kavgasıdır. Karşı tarafta,Peygamberin amcası Ebu Cehil,Ebu Süfyanın karısı Hind’inin babası Utbe bin RABİA.Şamdan Mekke’ye dönmekte olan Ebu Süfyan komutasındaki güçlü bir deve kervanını vurmak için,Bedir’de toplanan Müslümanlarla Mekkeliler arasındaki çatışmada Ebu Cehil/Hz.muhammed’in iki kızının da kayın pederi/ ve Hind’inin babası Utbe Bin RABİA DA öldürülmüşlerdi.UHUT Gazasında da Habeş köle Harp Bin Vahşi,Hindi’nin hürriyetini bağışlama vaadine kapılarak Hz. Hamza’yı mızrakla öldürmüş,babasını intikamını alan Hind’i de Hz. Hamza’nın ciğerini çiğneyerek tükürmüştü.Hz.Muhammedin iki kızının da kocası olan Halife Osman öldürüldüğünde,Şam Valisi Muaviye ile Hz,Ali arasında başlayan çekişme,Sıffın Muharebesinde,Bayraklı fahişenin oğlu  Amr ibn’ilAsın oyunu ile Hz.Ali’nin aleyhinde  sonuçlanmıştı.Hz.Ali öldürüldükten sonra;torunu Hz. Hasan’ı da karısı zehirlemiş,Hz.Hüseyin de Kerbela’da şehit edilmişti.Halifelik Muaviye’ye kalmıştı.Muaviye baş parmağını avucuna bükerek Dört parmağını göğe doğru açarak Dördüncü Halife olduğunu gösterirdi.Bugün,Başsavcımız  Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın da kabullenerek uluorta avucunu açarak yaptığı işaret Hilafet hırsızı Muaviy’ye aittir.

         Bugün,tüm Müslüman ülkelerin Kadınlarının ve tüm insanlarının  başına bela kesilen Müslüman Kardeşler Örgütü,1928 senesinde İngilizler tarafından bir öğretmen olan Hasan el Benne’ye Pan İslamist,dinci ve siyasi bir dernek olarak kurdurulmuştu.Bu    dernek çok badireler atlatmış,defalarca kapatılıp,açılmıştı.1954 yılında,cemal Abdülnasır’a suikast nedeniyle de altı yöneticisi asılmıştı.2005 genel seçimlerinde de Mısır parlamentosuna 80 milletvekili sokmayı da başarmıştır.İHVÂN’DAB-N DA SÖZ EDECEĞİME SÖZ.

1102/TİMSAH GÖZYAŞLARI!


  TC.

OSMAN TÜRKOĞUZ


İzmir;23 Ağustos 2013

                TİMSAH GÖZYAŞLARI, ÇARESİZLİK!

Başsavcımız ve tüm Erklerimizin de sahibi ve kullanıcısı,Türklük dışında, tüm Müslamanların koruyucusu ve dahi fedakâr Sözaslanı,SON POLİTİK ÇARE OLARAK, TELEVİZYONDA CANLI YAYINDA AĞLAMIŞTIR.Okuyalım da,ülkemizi kimin ellerine teslim ettiğimizi görüp bizler de ağlayalım:

“Müslüman Kardeşler yöneticilerinden Muhammed el Bilteci’nin kızı Esma; Kadın  ve Çağ düşmanı Amerikan vatandaşı Mursi yanlılarının gösterisinde vurularak öldürülmüştü.BİLTECİ’NİN KIZINA YAZDIĞI MEKTUBU,canlı TV.Yayınında, OKUNURKEN,BAY RECEP BEYİMİZ GÖZYAŞLARINA EGEMEN OLAMAMIŞTI.BUYURUNUZ KONUŞMASINI:PS:Bereket hazırlıklı gelmiş,yanında mendil getirmişti!

        “Bilteci kızına bu mektubu yazarken, adeta ben de çocuklarımı gördüm.Bir de tabi şu olgunluk,geleceğe bakıştaki  ölüm ötesi dünyayı okuyuşu beni duygulandırdı.Şehadet çok farklı bir şey,Esma hayata  doymadan gitti.Şehadet makamına koştu.Ben şu an Başbakan  değilim.Vatandaş Tayyip olarak bunları ifade ediyorum.”Sözcü,23 Ağustos 2013.Öyle ya,Başbakan ağlamaz,Başbakan yalan söylemez,Başbakan olmadan önce de  Bay Recep Beyimiz,Hindistan’da Mustafa Kemal için ölü inek te demez.Boşuna ağlama gösterisi yapmayınız Sayın Başsavcımız;aklı başında olan Kemalistlerimiz de bu son  politik   numaranızı da yemezler.

YILMAZ ÖZDİL

“Yas’ıklar olsun

Askeri konvoya saldırıldı, 10 şehit vardı, cenazelerin toprağa verildiği gün, başbakanımız uçağa atladı, eşi, kızları, damadı, Nihat Doğan, Ajda Pekkan, Muazzez Ersoy ve Sertab Erener’i yanına aldı, Somali’ye gitti, “burada insanlık test ediliyor, vicdanlara sesleniyorum” dedi, Ajda’yla Sertab moral dansı yaptı.

Karakol basıldı, 8 şehit vardı, cenazelerin toprağa verildiği gün, dışişleri bakanımız uçağa atladı, başbakanımızın eşi ve kızıyla birlikte Myanmar’a gitti, Arakan Müslümanlarına sarılıp ağladılar.

 

Aktütün basıldı, 15 şehit vardı, cenazelerin toprağa verildiği gün, AKP milletvekili oğluna stadyumda sünnet düğünü yaptı, ulaştırma bakanımız kirve oldu, AKP logolu pasta kesip, halay çektiler.

 

Siirt’te helikopter düştü, 17 şehit vardı, dışişleri bakanımız yaralıları ziyaret için Gazze’ye koştu, Hamaslılara sarıldı, hıçkıra, hıçkıra ağladı, yürekler parçalandı.

 

Cephanelik patladı, 25 şehit vardı, AKP’nin valisi AKP’nin generaline sucuk hediye etti, “hayat devam ediyor, acımız var diye ara mı verelim” dedi. AKP’nin sözcüsü “yadırganacak bi şey yok, lokum bile ikram edilir” diye tasdik etti.

 

Reyhanlı havaya uçuruldu, 53 insanımız hayatını kaybetti, o gece, AKP milletvekili oğlunu evlendirdi, TBMM başkanımız, AB bakanımız, anayasa mahkemesi başkanımız katıldı, AKP milletvekili duygularını tivitır’a döktü, “yaşanan elim olay düğünümüzün tadını kaçırdı” diye yazdı.

 

AKP, Mısır için yas ilan etti.

AKP’li belediyelere genelge gönderildi, şehitlere dikkat çekildi, “kardeşlerimizin acısını paylaşmak için hassasiyet gösterin, eğlenceleri iptal edin” denildi.

 

E merak ediyor insan tabii.
Onlar Müslüman kardeşler de…
Bizimkiler Budist kardeşler mi?”

Bu öldürülenler hayatlarına doydular mı Sayın Bayımız!Kocaları ve yakınları tarafından aleni olarak öldürülen kadınlar,kızlar ve sokaklarda öldürülen çocuklar hayatlarına doydular mı?ölen Türklerden gayrisine ağlamanız garip değil mi?Araplardan ağlama parası damı alıyorsunuz diye sorsak deyom!

 

İzleyiciler

Blog Arşivi