2 Mart 2016 Çarşamba

2083/BİR DE SİZ KARŞILAŞTIRSANIZ?


          TC.

OSMAN TÜRKOĞUZ


TV. İZMİR;03 Mart 2016.

              BİR DE SİZLER KARŞILAŞTIRSANIZ?!

          Öğle namazından çıkan birkaç kişi, Oyak sitesinin Küçük parkına oturmuşlar, hararetli bir tartışmaya girişmişlerdi. Bendenizde bitişik kanepede kitabımı is okuyordum. Tartışmanın konusu,”Cumhurbaşkanları arasında ayırım yapılmaması,”üzerineydi. Gençten olan ve sesi çok çıkan birisi:”Atatürk ile İnönü’yü Meclis seçmişti. Şimdiki Cumhurbaşkanımızı, Allahımız ömrünü uzun etsin, Halk seçti.Buna rağmen bazı kesimler, ısrarla Atatürk ve İnönü demekte,Sayın Recep  Beyimizi de yermekte ve halk iradesini beğenmemektedirler.Cumhurbaşkanları arasında fark gözetilmemeli bence?!Dedi. Selam verdim ve:”Konuya çok yüzeysel bakıyorsunuz. Çok yönlerden bakmak gerek. İzin verirseniz bir tek yönlerine bakmak istiyorum? Dedim.”Memnun oluruz,” dediler.”Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı HALK seçti dediniz. Mustafa Kemal’i ve Mustafa İsmet’i de TÜRK ULUSU seçti. Onlar, her türlü gezilerine yapa yalınız giderlerdi, çünkü arkalarında onurlu bir geçmiş, şerefli bir hayat ve TÜRK ULUSU vardı. Sayın Recep Tayyip Erdoğan Nereye giderse gitsin arkasında sadece bir koruma ordusu vardır. Bu kadar farklılık ta yeter sanırım!”Dedim. Kalktılar ve parkı da terk ettiler.

                                                                                 

2082/BELEŞ KİTAP KURTLARI!


      TC.

OSMAN TÜRKOĞUZ


TV.İZMİR;02 Şubat 2016.

                BELEŞ KİTAP KURTLARIMIZ?!

        Otuz senedir tanıdığım emekli bir asker arkadaşım,elimdeki kitap torbama elini daldırarak bir kitap aldı.”Methiyesini duyduğum kitabınız bu mu,hiç te hediye edesiniz yok gibi ?!Dediler. “Kitap isteyenlere götürüyorum”,dediğimde de,”sonra götürürüsünüz,bu benim kısmetim,bir tanesinden de para kazanmayıver?!Buyurdular.”Bu kitabımı ne zorluklarla yayımlattığımı anlatsam anlayamazsınız?Yalınız,tam ON ay her ay beşyüz Lira banka kredisini maaşımdan ödeyeceğim.Şu sözümü de unutmayasınız:TEK PARMAKLA  TAŞ TUTULMAZ,AMA BEN,TEK PARMAKLA KIRAÇ BİR DAĞI DURDURMAYA ÇALIŞMAKTAYIM?!O elindeki kitabımın sahibi bedelini ödedi.Size hediye kitap veremeyeceğim!”Dedim ve kitabımı elinden aldım.Arkamdan söylenip durdu.Kitabımı isteyenler adreslerini yazarak bedelini aşağıdaki banka hesabıma göndermektedirler.ATM ile gönderme adresim:

OSMAN TÜRKOĞU,3425 0226514,TC. İŞ BANKASI ÜÇKUYULAR ŞUBESİDİR. İBAN numaram da aşağıdadır. TAŞLAR KAFAMIZA DÜŞMEDEN BERABER TUTMAK İSTEYENLERE SELAMLARIM OLSUN.  

OSMAN TÜRKOĞUZ, OYAK SİTESİ A2BLOK NO=68/13,F.ALTAY/ÜÇKUYULAR/İZMİR. BANKA HESAP NO: TC. İŞ BANKASI ÜÇKUYULAR ŞUBESİ, HSP: NO=İBAN:

Osman Türkoğuz 3425 O226514 TR21 006 4000 0013 4250 2265 14 HAVALE BEDELİ DÂHİL 20TÜRK LİRASI. ADRESİNİZİ YAZINIZ.

                 BU SENEKİ HİLAFETÇİLER DERNEĞİ KONGRESİNDE ATATÜRKÜN RESMİ İNDİRİLDİ?!BEN DE,”KIRMIZIDAN KIZILA,YEŞİLİN HER TONUNA” HAYIR SERİSİNİN İLK KİTABINI,HALİFELİK/HİLAFET’İ GENİŞLETEREK ,BANKA KIREDİSİ İLE ,YAYIMLADIM.UYUMAYALIM…

İzleyiciler

Blog Arşivi