4 Ocak 2011 Salı

232- LAİKLİK, DEĞİL TÜRK'ÜN; İNSANLIĞIN OLMAZSA OLMAZIDIR!

         OSMAN TÜRKOĞUZ
         osmanturkoguz@hotmail.com
         Çeşmealtı; 19 Mayıs 2010.

                   LAİKLİK, DEĞİL TÜRK’ÜN;
                            İNSANLIĞIN OLMAZSA OLMAZIDIR!
                                      BU BÖYLE BİLİNE!

“Bir insanın ham laik hem de müslüman olması mümkün değildir!”Sayın RTE.
“Dizsiz devlet olmaz! Devletin de bir dini olması lâzımdır!”Dini bütün politikacılarımız!
         O zaman Devleti nerede ve kime sünnet ettireceğiz Sayın Bayım! Ostüzü..Devletlinin dini olur ya da dini olmaz!Din gerçek kişiler içindir.

         Komünizmin Rusya’da yasaklanmasından sonra; gösteri yapan komünistleri Rus polisi copla karşılamıştı. Bendeniz, Eski hızlılara: ”Komünizm Rusya’da bile tutmadı!” Desem, bu olumsuzluğu Rusların aptallıklarına yıkıp çıkıyorlar!
         Her türlü yer altı servetlerine karşın islamı uygulayan ulusların içine düştükleri ilkellikleri ve gerilikleri, hangi şeriat özlemcisine anlatsam:
         “Hata o uluslarda; onlar islamı tam olarak uygulayamıyorlar!” Diyerek olayı basite indirgeyiveriyor.
         Onların özlemini çekmiş olduğu tamamen Arap milliyetçiliği ve insanlık dışı uygulamaları göstermek için, Afganistan’dan ve Suudi Arabistan’dan örnekler göstersem, ”şeriat ne diyorsa o mutlaka yapılmalı!” Diyerek kaçamak cevap vermekle yetiniyorlar.
         Üşenmeden; zina ile suçlanan bir adamın makatından sokulan sopanın omzundan çıkarak, o zavallıyı acılar içersinde öldürülüşünü alkışlarla karşılayan çoluk çocuk ve çocuklu sunumu göstersem:
         “İbret olur, bir daha zina suçunu işleyen olmaz!” Diyerek hüküm veriyorlar. İlk olarak zina suçlaması ile bir Yahudi kadın, Tevrat hükümlerine göre, doğumunu yaptıktan sonra, İslam Peygamberi Hz. Muhammet tarafından taşlanarak öldürtülmüştü. Zina ile suçlanan erkeğe de verilecek böyle bir ceza yoktu! Her islam ülkesinin şeriat uygulamaları aynı değildir. Tüm islam ülkelerinde, ne cins bir şeriat uygulaması yapılmalıdır? “HER ÜLKENİN KAREKTERİNE VE GELENEĞİNNE GÖRE! HOPPALA YAVRUM, GELENEK GERİ GELDİ!”
        

İzleyiciler

Blog Arşivi