27 Temmuz 2015 Pazartesi

2072/ALAN HAKİMİYETİ?        TC.

OSMAN TÜRKOĞUZ

TV. İzmir;18 Eylül 2012./27 Temmuz 2015.İki elimde böcek öldürme ilacı ile çöp bidonlarına ilaç sıkarken, bir Hanımefendi, ne yaptığımı sordu.”Siz, böceklere ve sineklere karşı ne yapıyorsunuz?”Dediğim de,”evin pencerelerini kapatarak eve ilaç sıkıyoruz! Dedi.”Tıpkı bizim paşaların yaptığı gibi!”dediğim de, hayretle ”ne ilgisi var!?Dedi.”sivrisineklerin,her türlü haşerenin,karasakalı yobazların ve gerillanın evimize,yurdumuza girmesi beklenemez.Yuvalarına

Üredikleri yerlere giderek oralarda öldürülmeleri gerekir. Bendeniz, haftada bir gün, mahallemizdeki çöp bidonlarını ilaçlayarak hepsini de

 Öldürüyorum. Ayrıca eve tek ve tek gelenleri sineklikle öldürüyoruz!”Dediğim de,”bu yaz neden sinek az şimdi anladım!”Sizin mesleğiniz neydi Beyefendi?”DEDİ.”Kimselere meramını anlatamayan Eski bir jandarma komando subayı!?Dedim.Çok şey öğrettiniz,belediye reisimize de anlatsanız olmaz mı?!Dedi.                                                                           ilk İletme yazım:

                         Hayrette ve Dehşet içindeyim! Sivil araçla nereye Beyler! Dinarın Çölovasında eşkıyaların hüküm sürdüğü bir dönemde1957/1958/;yaşlı bir köylüden yardım etmesini istediğimde şu yanıtı almıştım:"Sayın Komutanım; sizler, gelip geçicisiniz. Eşkıyalarımız bizlerle kalıcı. Siz kanunu uygularsınız; eşkıyalar silahlarını kullanırlar. Size en çok bir kuzu keseriz, kalırsanız altınıza yün yatak sereriz.Eşkıyaların karılarımıza ve kızlarımıza yan bakmasına sesimiz çıkmaz.Ben,Cumhurbaşkanımızın bir ziyafetinde bulundum,en küçük eşkıyaya sunulandan çok fakirdi,kadın bile yoktu.Beni sürekli koru,her türlü yardımımı da al.Siz,daha çok gençsiniz!"Sakarya Meydan Muharebesini kazandıran,Başkomutan Mustafa Kemal tarafından verilmiş olan  stratejik emir:

Hatt-ı müdafaa yoktur, sath-ı müdafaa vardır. O satıh, bütün vatandır. Vatanın her karış toprağı, vatandaşın kanıyla ıslanmadıkça, terk olunamaz. Onun için küçük, büyük her cüzütamı, bulunduğu mevziden atılabilir. Fakat küçük, büyük her cüzütam ilk durabildiği noktada, tekrar düşmana karşı cephe teşkil edip muharebeye devam eder. Yanındaki cüzütamın çekilmeye mecbur olduğunu gören cüzütamlar, ona tabi olamaz.

 Bulunduğu mevzide nihayete Kadar sebat ve mukavemete mecburdur."Başkomutan Gazi Mustafa Kemâl.

            İŞTE,HER TÜRLÜ MUHAREBENİN STRATEJİSİ.BUNU Türk Ordusunda yalınız Tümgeneral Osman Pamukoğlu ve Jandarma Binbaşı Erdal Sarızeybek UYGULAMIŞTIR.HİÇ BİR GENERAL/PARDON PAŞA/ BU GERÇEĞİ GÖREMEMİŞTİR”.KALEKOL”,ASKERİ KORUR,EY GERİLLADAN HABERSİZ PAŞALAR.ALANI VE HALKI KİM KORUR?!ÖRS—ÇEKİÇ TAKTİĞİNİ NEDEN UYGULAMADINIZ? YALAKALIĞIN SONUNU, 30 TEMMUZ 1920, AFYON KOLORDU BİNASINDA MUSTAFA KEMAL ANLATMIŞTI.

                ALAN HÂKİMİYETİNİ YİTİRMEK=YENİLMEKTİR.

        Bölücü Terör Örgütü militanları kaç kişilik gruplar halinde dolaşıyorlarsa, mücadele de o miktar askeri güçle yapılmalıdır. Terör Bölgesinde sivil otobüsle asker nakletmek, teröre yem vermektir. Daha önce de minibüslerle korumasız 35 Askerimizin kanına girilmişti. Yalınız Muhkem karakollar kurmak; davul ve zurna ile büyük askeri güçleri mücadeleye sevk etmek zayiat vermek demektir. Önemli olan ALAN HÂKİMİYETİDİR! Bendeniz, bunu 14 Nisan 1985’te;Terörle Mücadele konusunda, Konya’da oynadığımız plan tatbikatında en büyüğümüze bile /Jandarma Genel Komutanı Sayın Orgeneral Mehmet Buyruk/anlatamamıştım! Terörist dağda ise, mücadele de dağda sürdürülür. Operasyonla gidip, gelmek mücadele değildir. Alan Hâkimiyetini Teröriste bırakmak, halk desteğini de yitirmektir. Bir otobüs dolusu Mehmetçiğimizi de bir teröriste yem vermektir! Saygılarımla.”Yazmış ve yayımlamıştım. En büyük Paşamız, kurmay başkanı Tümgeneral Hulusi Sayın imzası ile de bir genelge göndermişti:”KARAKOLLARIN ETRAFINA MEVZİ KAZILACAK, VALİLERDEN TEMİN EDİLECEK ÖRME TELLERLE DE KARAKOLLARIN KAPI VE PENCERELERİ KAPATILACAK…”

        Gelelim asıl anlatmak istediğim ibretlik konumuza:

        Avrupa’da her hangi bir otele indiğinizde önce bir soru sorarlar:”Q’elest votre nasyonalité=Milliyetiniz nedir? Dinini, mezhebini soran olmaz, isteseler de soramazlar. Bir Fransız, Fransızım der. Bir İtalyan da İtalyanım der. Ortaasyadaki Türkler de Kırgızım, Türkmenim,     Azeriyem der. Dinlerini söylemek ihtiyacı duymazlar. Bizdeki garipliğe ne buyurulur! Dinler, insanların iç âlemlerinin bir parçasıdır ve Tanrıya ulaşma yollarıdır. Hukuk, Ahlak, Örf gibi.”Efendim, bendeniz Atatürkçüyüm ve koyu da Müslümanım! Bendeniz hem Türküm hem de Müslümanım!”Türklük tek başına bir değer taşımıyor mu? İnsanların ulusal nesepleri neden ilgilendirir diğer insanları.”Efendim; bendeniz her iki âlemde de Türkoğlu Türküm!”Ben, ıslah ve iflah kabul etmez bir Atatürkçüyüm!”İnancım ve inançsızlığım yalınız beni ilgilendirir! Samimi ve dürüst olmak zorundayız. Saygılarımla.

                                                                 

 

2071/LOZANIN DIŞINA ÇIKMAK!                        TC.

OSMAN TÜRKOĞUZ


TV. Çeşmealtı,27 Temmuz2015.

                       LOZAN’IN DIŞINA ÇIKMAK?!

                        BARIŞIN İÇİNE SIÇMAK?!

         Politikada hatalar,ya aptallıktan yapılır,ya da ihanetten yapılır!?OSTÜZÜ.

Kırma cumhurbaşkanlarımızdan birisi, Irak’a girmeye kalktığın da Genelkurmay Başkanı Orgeneral Rahmetli Torumtay omuzundaki yıldızları suratına çarparak aklını başına getirmişti. Daha önceleri de Adnan Menderes aynı haltı işlemeye kalktığında1958/,Genelkurmay Başkanı Ulusal Kahramanımız Orgeneral Rahmetli Fevzi Mengüç , “polislerinle gir diyerek”,tavır koymuştu.

         Büyük Ustamız da,”Bir hafta sonra Cuma namazını Şam’da kılarız?!Diyerek hamasi nutuklarını dine sığınarak atmıştı.Süleyman Şah Türbesini de patlatarak,sandukasını aldığı gibi,Dokuz tankımızı da Suriye’de bırakarak soluğu Türkiye’de almıştı.Hainler ve Aptallar, “savaşa gir” diyerek kendisini pompalamaktadırlar!Türkiye Cumhuriyetinin sınırlarının tapısı Lozan’da alınmıştır.Bu sınırlarımızın dışında bir karış toprağı işgal etmek SEVR’İ geri getirmek olur a Salaklar.Kıbrıs’a anlaşmaların verdiği bir hakla çıktığımızı da unutmayalım.Sen sınırı aşarsan,başkaları da senin sınırlarını aşar a dümbelek  kellelilerimiz.İkinci Dünya savaşı sırsında;Onbaşı Adolf Hitler,”Müttefiklere karşı savaşa girin,size Midilli adasını vereyim!’”Demişti.İsmet İnönü,büyük Türk devlet adamı bu öneriyi reddetmişti.Mareşal Montgomeri de,”Almanlara karşı savaşa girerseniz,size Bulgaristan’ın en verimli arazilerinden veririz!”Önerisini de elinin tersi ile itmişti.Alman Mareşali Manştayım’ın,Doğu cephesindeki  Alman yenilgisine dair bir saptaması vardır:” Bir Mareşali bir Onbaşının emrine verirseniz,yenilmek mukadderdir!”İmamdan başkomutan,Çeşme felaketi demektir!?1771-

 

2070/ÖSO=PARALI ULUSLARARASI EŞKİYA SÜRÜSÜ.


         T.C.

         OSMAN TÜRKOĞUZ

         T.C.osmanturkoguz@gmail.com

         İzmir;13 Mayıs 2013/13 EYLÜL 2013.iki satırlık ekiyle!BU ÜLKEDE,HİÇ AKLI BAŞINDA VE CESUR İNSAN KALMADI MI?!BU NE KEPAZELİK KARDEŞİM?!27TEMMUZ 2015.

 
ÖZGÜR SURİYE ORDUSU= PARALI ULUSLAR ARASI KATİL SÜRÜSÜ!

             İngiltere Başbakanı Sir Winston Churchill’in Yenice İstasyonunda sabah rüyası?”Acaba; Osmanlı İmparatorluğunun hüküm sürmüş olduğu eski topraklarda bir Türk İmparatorluğu kuramaz mıyız!”Bu rüyanın gerçeğe yansıtılması düşüncesini Büyük Devlet Adamı Rahmetli İsmet İnönü yutmamıştı. Ama bu zokayı Bay Recep Tayyip Erdoğan bal gibi yutmuştur. İçinde bulunduğu alçaltıcı durum nedeniyle yutmak zorundadır da! Bir blöf ve bir tertip ile Suriye’nin yıkılacağına inandırılmıştır. Bir sürü vatan haini çeteye de ülkemizin kapılarını ve olanaklarını açmıştır. Javaharral Nehru’nun kızı İndira Gandi’ye hapishaneden yazdığı bir mektubu okumaya ne dersiniz?

         “Atatürk, günümüzün en büyük lideridir. Her tarafı düşmanla çevrili, yıkık bir imparatorluktan, yepyeni bir cumhuriyet yarattı.En önemlisi,sınırlarında hiçbir düşman ülke bırakmadı,dost devletlerle çevrili bir Türkiye bıraktı.”Amerika’ya güvenerek komşularımla yaratacağımız düşmanlık Türkiye Cumhuriyetini Osmanlı devletinin içine düşmüş olduğu acınacak durumlara götürür.Amerika çıkarları gereği Ortadoğu’dan çekip gittiğinde etrafı düşman komşularla çevrili bir Türkiye kalır geride!Türkiye Cumhuriyetinin iğreti büyütülmesi parçalanmayı da birlikte getirir.Delikten  Aşağı Süpürülme Korkusu İçersine düşürülen//DASK/Sayın Bay Recep Beyimiz Enver Paşa ütopyasına dört elle sarılmıştır.Anan  Menderes te;”İstanbul’da yeni imar Hareketleri için yaptığım yıkımların hesabını veremem korkusu ile iktidara ,hukuk dışı yollarla, dört elle sarılmıştı!Suriye’yi yıktıktan sonra,içeriye bir Fatih olarak dönme arzusu Türkiye Cumhuriyetini çok küçültücü durumlara düşürmüştür.Suriye uçağımızı düşürmüş,polisimize ve askerlerimize saldırılmış,bombalar patlatılmış,milli içkimiz olan ayranlarımız hâlâ kabarmamıştır.Bir devlet adamının ve ona akıl verenlerin biraz devletler hukukuna ve stratejiye vakıf olması gerekmektedir.Suriye devleti,Türkiye Cumhuriyetinden sonra Laik bir Arap ülkesidir.Rusya’nın da Akdenize açılan tek kapısıdır.Arkasında;Rusya,Çin Halk Cumhuriyeti,İran ve Kuzey Kore vardır.Lazkiye limanında demirli bulunan üç Rus gemisi dünyanın en modern savaş gemileridir.Suriye, Rusya’nın Akdenize açılan tek kapısı durumundadır,Arnavutluk devreden çıkalı çok zaman olmuştur.Suriye Cumhurbaşkanı  Beşar Esat, son seçimlerde halkın ezici desteğini almıştır.Özgür Suriye Ordusu uluslar arası çetelerden oluşmaktadır.Türkiye Cumhuriyetine sığınan Suriyeliler,para ile vatanlarına ihanet eden hainlerdir.Sayın Bay Recep Beyimiz sayesinde,Türkiye çetelere kucak açmıştır.Alevi vatandaşlarımıza olmadık cinsel iftira suçlarını yükleyen Sünnilerimiz,Sünni Arap Ulamasının!Yakın ve uzaklık farkı gözetmeden tüm kadınların ırzlarına geçme fetvalarına da ses çıkartamamışlardır!Dünya siyasetinde tökezleyen Amerika ,ilk önceleri Türkiye’yi bir bataklığa çekme derdine düşmüştü.Amerika’nın; Rus,Çin,İran ve Kuzey Kore ve Amerikan seçmenleri korkusuyla yan çizdiği ortadadır. Amerikan’ın ve İsrail’in teknik desteği ile Türk Silahlı Kuvvetleri iğdiş edilmiştir.Rus silahları ve teknik desteği ile donanımlı Suriye’de çok zor durumlara düşebilir.Suriye Devleti can havli ile Ülkemize karşı her türlü silahını kullanabilir.Batı şimdi de Türkiyeyi koruma masalına sarılmış,Büyük  Ustamızı da ütopyası ile baş başa bırakmıştır!BOP As Başkanlığından hızını alamayan Büyük Ustamız,bu sefer de BÜP Başkanlığına soyunmuştur.Uluslaşmış Müslüman toplumları için Ümmetçilik bir ihanet suçudur,benden söylemesi.ŞİMDİ DE,İSID’E,PKK’YA VE ONLARIN YIKMAK İSTEDİKLERİ SURİYE CUMHURİYETİNE SAVAŞ.AMAN BÜYÜK USTAMIZ YAVAŞ!?BİZE GÖRE:DÜŞMANIMIZIN DÜŞMAN OLDUĞU ÜLKE DOSTUMUZ SAYILIRDI DA!?

İzleyiciler

Blog Arşivi