5 Nisan 2011 Salı

355-Mezarda ilk Sorgulama

                                                          
OSMAN TÜRKOĞUZ
  İzmir;05 Mart 2011.

                                       MEZARDA İLK SORGULAMA!
            Tabutunun üzerine Nebati harfleri ile yazılmış bir bez örttüren OL Kimesne, mezarına iner, inmez karşısında Sorgu melekleri Tekir ile Mekir’i bulur. 
Mekir söze başlamadan önce; Tekir’e ses kayıt cihazını hazırlamasını isteyince, Mücahit Erbakan  huysuzlaşarak:                                                                                                                                “Şükürler olsun, sonunda hak ettiğim cennete geldim derken, bu ses kayıt cihazı da nereden çıktı?”! Deyince, Mekir adlı sorgu meleği:
             “Hop! Hop! Dur bakalım, hiç kıpırdamadan yatırılmış olduğunuz yerden sorularımıza cevap vereceksiniz! Biz Şark politikacılarını iyi tanırız, ötede sorguya çekildiğinizde bizim sorgumuzda söylediklerinizi inkâr edersiniz” Demiş ve eklemiş:
            “Yüce Tanrımız insanları birçok uluslara mensup olarak yaratmıştır. Siz hangi ulusa mensuptunuz?”
            “Bendeniz dünya değerlerinden sıyrılmış olarak ve Haç farizasını da otuz kez yerine gerirerek ve İslamın Mücahidi sıfatını da kazanarak tabutumun üstüne Muhammet ümmetine! Ters gelen bir bayrağı da örttürmeyerek gelmiş bulunuyorum.” Sorgu nedir anlayamadım. Ben uzun süre milletvekili ve dahi Başbakanlık yapmış, her türlü sorgu ve sualden azade yaşamış bir devlet adamı ve islamın da baş mücahidiydim. Bir zamanlar da …”Mekir de:
            “Madem ki Müslümanım diyorsun, Muhammed Peygamberin:                           “Ben Arap’ım dediğini ve Eşi Ayşe’nin hırkasından bir bayrak diktirdiğini de bilmelisiniz! Evet, anladık müslüman olduğunu. Hangi millettensiniz ve bayrağınız nasıl? Senin hakkında verilecek karar bayraklıların bulundukları yere göre olacaktır!” Dediğinde, Erbakan celallenerek:

İzleyiciler

Blog Arşivi