25 Mart 2012 Pazar

658/BİR TUTAM ALKIŞLAMAMANIN BEDELİ!

                                                                              
OSMAN TÜRKOĞUZ
                   osmanturkoguz@gmail.com
                   İzmir;25 Mart 2012.

                            ALKIŞLAMAMANIN BEDELİ NOLURDU!
         “Bir tutam Alkışın Bedeli!” Yazımı okuyan Hamret Han’ım sordular.
         “Eski gözlemlerinize dayanarak, bir tutam alkış yapmamanın bedelini neden yazmıyorsunuz!”Dediler.
         “Siz ne diyorsununuz Sayın Hamret Han’ım! O kadar subayımıza kastınız mı var!”Dedim ve böylesine bir durumda olacak olayları düşündüğümde ödüm ısıttı!
         İftira Hazırlama  ve Suç Yükleme Merkezleri, maskeli muhbiri sadıklar heman harekete geçerlerdi.Genelkurmay Başkanı, Birinci Ordu Komutanı,Harp akademiler Komutanları,Kara,Deniz ve Hava  ile diğer üst rütbeli Komutanların bir darbe hazırlamak için, örgütsel olarak, 800 Subaya alkışlamama emrini verdikleri;bu nedenle de Türkiye Cumhuriyeti Başsavcısının,Türkiye Büyük Milletvekilleri Meclisinin,Hükümetin Manevi şahsiyetine hakaret ettirdikleri ve bu suçları da toplu efrat karşısında işlettikleri ihbar olunurdu. Özel yetkili Müddei hususiler ve özel yetkili ağır ceza mahkemeleri derakap harekete geçerlerdi.Hasdal Usera kampında yer yoksa,bu eksiklik gam değildi.Dershaneler Esir kampına çevrilirdi.PS:27 Mayıs 1960’da,benim bölüğümde hiçbir makineli tüfek yok iken, bizim büyük komutanlarımız beni:”18 makineli tüfekle Harbiyelilerin üstüne bir buçuk saat ateş etmek suçundan Harbiye’de 11 gün misafir etmişlerdi de.Hani yani.
  

657/BİR TUTAM ALKIŞIN BEDELİ!

                                                                                 

                        OSMAN TÜRKOĞUZ
                   Osmanturkoguz@gmail.com
                   İzmir;25 Mart 2012

                            BİR TUTAM ALKIŞIN BEDELİ!
         Sayın Recep Tayyip Erdoğan Beyimiz, Harp Akademisinde, aralarında Genelkurmay Başkanının da bulunduğu 800 Subayımıza uzun süren bir konferans vermişler!Televizyonlarımız bu konferansın reklamını sessiz olarak vermesine karşın,800 Subayımızın ayakta sürdürdükleri alkış tufanını sesli olarak vermiştir.Hani,bir film çekiminde,rejisörün figüranlara dönerek:”Alkış!” Komutunu vermesi geldi aklıma. Bir de Fransızların bir atasözlerini hatırladım:
         “Kadınları yatağa, Kahramanları da ölüme bir tutam alkış götürür!”
         Rayştag yanmadan önce; Adolf Hitlere yapılan sürekli ve dahi şiddetli alkış, Almanya’yı ve dünyayı felakete götürmüştü.
         Harp Akademisinde 800 Subayımızın ve dahi Genelkurmay Başkanlarının bu ayaktaki alkışı da, ülkemizi çağ dışına götürmek için daha çok insanlarımızı Silivri ve Hasdal esir kampına götürtmesin!

İzleyiciler

Blog Arşivi