11 Kasım 2015 Çarşamba

2016/NEDEN MUSTAFA KEMAL KEMAL ATATÜRK CENNETTE OLSUN?!


           TC.

OSMAN TÜRKOĞUZ


TV. İZMİR;11 Kasım 2015.

                    MUSTAFA KEMAL’İN MAKAMI  NEDEN CENNET OLSUN?!

              Bizim Oyak sitesinin küçük parkında boş bir kanepeye oturdum. Biraz sonra; Yumurtacı Ahmet camisinden çıkan üç kişi, yanıma gelip oturdu.Onları selamladım,kendi aralarında sohbete daldılar.Bize bugünleri armağan eden Ermişlere ve Din Ulemasına dualar ettiler.”Makamları cennet olsun?!”Diyerek dualarını tamamladılar.”Mustafa Kemal Atatürk’e cennetinizde yer yok mu?!”Dediğim de,”Allahın işine karışılmaz?!Buyurdular.Ben de ellerimi usulden açarak,yüksek sesle:

              “Ey Güzel Tanrım,Mustafa Kemal Atatürk’ün makamı cennet olsun ki,oradaki Müslüman KADINLAR,,HURİLER VE GILMANLAR DA  IRZLARINA GEÇİLMEKTEN   kurtulmuş olsunlar ?!”Dediğim de,”bu nasıl dua  öyle?!Diye itiraz ettiler.”Kızmayınız da anlatayım,”dedim ve eydirdim:”Sizlerin inancına göre,cennette,her Müselman Erkek’e 72 kadın,100 Huri ve de 100 Gılman verilecekmiş?!”İslam Ulemaları böyle söylüyorlar,neden inanmayalım buyurdular?!Sizler 24 saat bunları şapacakmışsınız?!İşte,Mustafa Kemal Atatürk’ün makamı  cennet olursa,orada da kadınlar  ve erkekler eşit haklara sahip   olurlar,cennet te gerçek cennet olarak fuhuş yuvası olmaktan kurtulur,herkes de sevdiğini bulur…”Dememle,Üçü birden fırladılar?!Tövbe de,tövbe de,çarpılacaksın,küfre girme?!”Diyerek parkı terk ettiler.Gençten olan birisi söyleniyordu:”Yahu,bu adam amma  fırlamaymış?!.Gerçekten bendeniz fırlamay mıyım?!

2015/AĞIR TOPLARDAN BİRİSİ GÜMLEDİ?!


            TC.

OSMAN TÜRKOĞUZ


TV.İZMİR;10 Kasım 2015.

                “Zaferin babası çoktur! Yenilgi, kimsesiz boynu bükük bir yetimdir?!”                Küçük Onbaşı lâkaplı Fransız İmparatoru Napolyon Bonapart.1769-1821-

                   AĞIR TOPLARDAN BİRİSİ DE GÜMLEDİ?!

Kaybedilmiş bir Muharebenin sorumluluğu, muharebe yapan ordunun komutanına aittir. Kaybedilmiş bir spor karşılaştırmanın sorumluluğu da o takımın teknik direktörüne aittir. Sürekli olarak kaybedilmiş bir seçimin sorumlusu da yoktur ülkemizde. Hele,hele istifa kelimesini bilen de yoktur politik âlemde?!Ne ise,bir siyasi partinin en ağır toplarından birisi bir kartuş patlattı:

“Yenilginin kabahatini genel başkana yüklemeyelim,kabahat hepimizindir?!”Dediler. Ben de derim ki:O zaman istifa etmek için,kıçınıza tekme atılmasını mı bekliyorsunuz?!

 

İzleyiciler

Blog Arşivi