13 Ekim 2016 Perşembe

2088/ANAYASA TASLAĞI,

                     TC.
        OSMAN TÜRKOĞUZ.
      osmanturkoguz@gmail.com                                                                            TV.Çeşmealtı;13 Ekim 2016.

                YEDİ MADDELİK ANAYASA TASLAĞI?!

         23 Nisan 1920’de Türkiye Büyük Millet Meclisi kurulduğu da, Osmanlı İmparatorluğu 23Aralık 1876 tarihinde yürürlüğe koyduğu Belçika’nın 1831 tarihli anayasasını,1909-1913-1917 değişiklikleriyle kullanmaktaydı. İlk iş olarak21 sayılı,21 maddelik bir anayasa ile HIYANETİ VATANİYE KANUNU kabul edilerek yürürlüğe konulmuştu. Osmanlı anayasasına da dokunulmamıştı. Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın, boşta gezerek boş konuşan Türkiye Cumhuriyetini ve anayasal düzenimizi koruyup, kollayacağına and içen, Boşbakanı, bu anayasa taslağı ile başkanlık sistemini meclise getirerek referandum’a sunacaklarını duyurmuştur… Bekir Bozdağ da,mevcut olan başkanlık sisteminin adının konulacağını duyurmuştur.Anayasa suçu işlediklerini itiraf etmişlerdir.Neredesinin KAÇ—AK SARAYDA,Bay Recebin huzurunda alkış tutan Türkiye Cumhuriyetinin hâkim ve savcıları?!Sayın Büyük Ustamız,Türkiyeyi 25 eyalete bölerek,merkezin bazı yetkileriyle donatacaklarını yıllar öncesi ünlü yemininden sonra ilan etmişti.Yemini sizlere hatırlatırım:

     “RECEP TAYYİP ERDOĞAN'IN, 1980'Lİ YILLARDA ARŞİVLENEN,
KURAN KURSUNDA ETTİĞİ BİLİNEN VE
TRABZON --TİRE ASKERİ ARŞİVİNDE MEVCUT BULUNAN
ATATÜRK VE LAIK T.C. ALEYHİNDEKİ ÜNLÜ YEMİNİ:

"Ben Muhammed Müslüman ümmetindenim.
Türkiye dinsiz, laik bir memleket haline gelmiştir.
Hayatımı Mustafa Kemal dinsizliği ile savaşa adayacağıma,
Türkiye'yi bir din ve şeriat devleti haline getirmek için mücadele edeceğime,
Kemal Paşa zamanında çıkarılan dinsiz kanunların tatbikini önleyeceğime,
kısa zamanda ümmet esasına dayanan şeriat devletinin kurulması için çalışacağıma,
dinim, Allah'ım ve bütün mukaddesatım üzerine yemin ve kasem ederim.
T.C. Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan.
         Şimdi; başkanlık sistemi geldiğin de,Türkiye 25 eyalete bölünecek,TÜRKİYE BİRLEŞİK DEVLETLERİ,adını da alacaktır.Amerika’da başkanlık sistemi vardır,devletin adı da AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİDİR.İki meclis olacaktır,Millet Meclisi ve Eyaletler Meclisi. Önceden hazırlanmış anayasa yürürlüğe konulacak ve bir maddesiyle de 1982 anayasası tüm değişiklikleri ile yürürlükten kaldırılacaktır. Osmanlıyı ve Yugoslavya’yı yıkan eyalet sistemi de Türk Devletinin sonunu getirecektir.

İzleyiciler

Blog Arşivi