11 Mayıs 2015 Pazartesi

2030/SURİYE BATAKLIĞINDA BİR BATIK.      


                 .   TC
OSMAN TÜRKOĞUZ


TV. İZMİR;11 Mayıs 2015.

             TC.
OSMAN TÜRKOĞUZ
osmanturkoguz@gmail.com
TV.İZMİR;08Mayıs2015.Kuranı siyasi çıkar için ilk kullanan:Birincisi,Bayraklı Orospu’nun oğlu Amr ibnul’As,SIFFİN MUHAREBESİNDE ; İkincisi de Bay Recep Tayyip Erdoğan Beyimiz,SEÇİM PROPAGASINDA?! BU OYUN DA TUTMAZSA, TÜRKİYE SAVAŞA HAZIR OLSUN, ÖLECEKLER ONLARIN ÇOCUKLARI DEĞİLDİR!
KURANIN POLİTİK ÇIKAR İÇİN KULLANILMASI?!...Bu yazımın başlığı,İzmir’de KURANIN siyasete alet edilmesi tutmadı.Geriye daha çok utanç verici yollar var:Birincisi Türkiyeyi savaşa sokarak,seçimleri erteletmek.AH ŞU PARALELCİ ASKERLER!?Okuyalım:
MS.644 yılında, Halife Hz. Ömer’in bir köle tarafından bıçaklanması sonunda, Ömer tarafından halife seçilen, Emevilerden Muaviyenin Dayısı ve Hz. Muhammed’in iki kızının da kocası Osman ibn Affan,halife seçildikten sonra,/MS.575-580—17 Haziran 656/tüm önemli görevlere Emevilerden olanları atamasıyla şimşekleri üstüne çekmişti.İslamda ilk rüşveti de Osman’ın muhafızı,Halit bin Velit’ten,kendisini Osman’la konuşturmak için almıştı.Osman,Şam valiliğine de Yeğeni Muaviye’yi atamıştı.Halifelik mühürünü de sonradan Emevi halifesi olacak üçkâğıtçı bir ahlaksıza vermişti. Mısır gönderilen bir halifelik emrinin altında Osman’ın mührünün çıkması ortalığı iyice karıştırmıştı.Ortalığın gerginleştiğini gören Hz.Ali,Halife
Osman’ın evinin önüne iki oğlunu da nöbetçi olarak koymuştu.Suikastçılar,Osman’ın evinin arka tarafından evden içeri girerek Osman’ı öldürmüşler,eşi Ümmü Gülsümün de parmaklarını doğramışlardı. Şam valisi Muaviye bu fırsattan yararlanarak Hz.Ali’yi, Halife Osman’ın öldürülmesinden sorumlu tutarak, halife seçilen Hz. Ali’ye isyan etmişti. Hz. Ali’nin ayaklanmayı sonlandırmak için tüm çabaları boşa çıktığın da iki taraf Fırat nehri kenarında Rakka’ya yakın bir yerde, SIFFİN’DE çarpışmaya başlamışlardı.26/27 Temmuz 657.Muharebeler Mayıs-Temmuz aylarına yayılmıştı. Anası 500 erkekle yattığı için, evinin önüne onur bayrağı diken bir Orospu kadının oğlu olan Amr İbnul’As, Muaviye tarafındaydı. Bireysel olarak Hz.Ali ile çarpışırken, aniden Hz. Ali’nin önüne domalıvermişti. Hz.Ali de onun yüzüne tükürerek kendisini öldürmemişti. İşte bu Orospu çocuğu, Muaviye yenilmek üzereyken, askerlerinin mızraklarının ucuna Kuran sahifelerini takmalarını önermişti. Hz.Ali, taraftarları bu oyunu yutarak muharebeyi kesmişlerdi. Hz. Ali’nin tüm ısrarlarına karşın muharebeden çekilmişlerdi. Ondan sonrası, Müslümanlığı bugünkü haline sokmuştu. Politika,savaşın başka araçlarla devamıdır.Savaşı yitiren taraf Kuranı ortaya sürmektedir.Türk toplumu Hz.Ali zamanının Arap toplumu mu,Göreceğiz!?

                      SURİYE BATAĞINDA BİR BATIK?!

                 Irak’ta Abdülkerim Kasımın Kırallığı devirmesi üzerine/14 Temmuz 1958/,Adnan Menderes te, Türk Ordusunun Irak’a girmesi için  çok ısrarcı olmuştu. Genelkurmay Başkanımız Orgeneral Fevzi Mengüç’ün Adnan Menderes’e,”Irak’a polisinle gir!”Diyerek istifa ettiği söylenmişti.11Ekim 1957 tarihinde Genelkurmay başkanlığına getirilen bu vatansever komutanımız 22 Ağustos 1958’tarihinde istifa etmişti.Fevzi Mengüç,Binbaşı rütbesinde, Orgeneral Asım Gündüz ile birlikte Hatay’ın kurtarılması müzakerelerinde de bulunmuştu!İçinde Amerikalı Anderson’un çantası bulunan bir motorbot,KGB ajanları tarafından,Haydarpaş’dan kaçırılmıştı.O akşam,Moskova radyosundan SSCBİRLİĞİ BAŞBAKANI VE KOMÜNİST PARTİSİ GENEL SEKRETERİ KURUÇOV’UN,TÜRKİYEYE YÖNELİK BİR TEHDİT MESAJI YAYINLAMIŞTI:”TÜRKİYE IRAK’A GİRERSE,TÜRKİYEDE TAŞ ÜSTÜNDE TAŞ BIRAKMAM!”Adnan Menderes,zıng?!Diye kıçının üstüne oturmuştu.Başbakan Turgut Özal da,Irak’a girmeye karar verdiğin de Genelkurmay Başkanımız Orgenal Necip Torumtay/24Temmuz--3Aralık 1990/ hemen istifa ederek Özal’ı zıng’!?Diye  dötünün üstüne oturtmuştu.Amerikalı General’in Türkiyeye gelişini İranlı bir Generalin beyanatı izledi:”Amerika,sizi çok sıkı izliyoruz?!”Biz askerler,savaş dahil her enlik Siyaseti belgesi de ortada.konuda,zihnen  Durum Muhakemesi yaparız.Ünlü  Fransız düşünürü Profesör Maurice Duvarger’i hatırlamamak ne mümkün:”Devlet adamları gelecek nesilleri düşünür, Politikacılar da gelecek seçimleri düşünür.”Şu günkü genel duruma bir göz atalım mı?!

         Rusya, Çin, Kuzey Kore, İran Suriye’den yana. Türkiye ise dımdızlak ortada. Kendisini devlet adamı sanan bir kişi ve onun şakşakçı madrabazları. Amerikanın niyeti ve Milli Güvenlik Siyaseti Belgesi de ortada. Türkiye Cumhuriyetini iç işbirlikçilerinin yardımı ile yıkarak ve Kemalizmi de saf dışı ederek, evrensel bir güç olmasını engellemek. Bay Recep Beyimizin hali de yürekler acısı, kendisini en çok alkışlayanlar ve tutar gözükenler de aleyhine dönecekler. Amaç, çıkarlarını korumak ve suçlanarak ekarte edilmemek ise vatan, millet ve dahi asker teferruattır. Ekonomi batık, halk zamlardan ve fiyat artışlarından perişan, onlar için bunlar önemli değildir.Karşı taraf,füzeleriyle barajlarımız yıksa,büyük tesislerimizi de çökertse…Bu savaşın sonu nereye varır?!ONLAR İÇİN, GENEL SEÇİMİN YAPILAMAMASINI SAĞLAYACAK HER TÜRLÜ ÖNLEM KENDİLERİNİN KURTULUŞU DEMEKTİR.ANAFOR PARA KAZANANLAR İÇİN VATAN YOKTUR,VATANLARI DA İSVİÇRE VE YABANCI  BANKALARINA YATIRILAN PARALARDIR.Lütfen durum muhakemesi yapın.Her hangi bir komutan bunları dinlerse,onun da vatan haini olduğuna inanın.

 

 

 

İzleyiciler

Blog Arşivi