22 Mart 2016 Salı

2089/MEHMET MOLLANIN EŞEĞİ OSURMUŞ!


        TC.

OSMAN TÜRKOĞUZ


TV.İZMİR;22 MART 2016.

                BİR REKTÖR YARDIMCISINDAN EN TEHLİKELİ KESİM?!

“SEBAHATTİN Zaim Üniversitesi Rektör yardımcısı Bülent Arı’nın katıldığı bir TV. Programında:”En tehlikeli kesim okumuş kesim,”demesi büyük tepki çekti. Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Bülent Arı: Okuma oranı arttıkça kendisini afakanlar bastığını söyledi ve cahil, okumamış halka daha çok güvendiğini belirtti. Okuma oranının artmasından duyduğu endişeyi farklı gerekçelerle dile getiren arı,”Erdoğan giderse tam bir felaketle karşı karşıya kalırız”,diye konuştu. Türkiye’nin en tehlikeli kesiminin okumuş kesim olduğunu belirten Arı, ben daha çok cahil ve okumamış, tahsilsiz kesimin ferasetine(anlayış--sezgi)  güveniyorum. Yani ülkeyi ayakta tutacak olanlar, okumamış, hatta ilkokul bile okumamış, üniversite okumamış halktır.”Dedi.BU EŞEK ARISI KENDİ KİFAYETSİKLİKLERİNE VE KÖTÜLÜKLERİNE BAKARAK GENELLEME YAPMIŞTIR.MECELLE’DE BİR HÜKÜM VARDIR.”KÖTÜ EMSAL OLMAZ?”OSMANLI İMPARATORLUĞUNA KARŞI 135 HALK  AYAKLANMASI  OLDU.AYAKLANANLAR ÜNİVERSİTE MEZUNUMUYDU.18’İNCİ ASIRDA İSYANCILAR,ILGIN’DA OSMANLI ORDUSUNA KARŞI TOP KULLANMIŞTIR.BU TOPÇULAR TÜRKİYE CUMHURİYETİNİN FÜZE VE TOPÇULUK OKULUNDAN MI MEZUNDULAR?HA BU ADAM KONUŞMUŞ,HA MEHMET MOLLANIN EŞEĞİ OSURMUŞ?!

2088/BİR KERE İLE BİRŞEY OLMAZMIŞ?


           TC.

OSMAN TÜRKOĞUZ


TV. İZMİR;22 Mart2016.

              BİR KEREYLE BİRŞEY OLMAZMIŞ

Karaman’da Kuran kursunda, KIRKBEŞ ERKEK ÖĞRENCİNİN GÖREVLİ ÖĞRETMEN TARAFINDAN IRZINA GEÇİLMESİNE, AİLEDEN SORUMLU BAKAN BİR HANIM, YENİ BİR YORUM GETİRMİŞ:

                “BİRKERE SİKİLMEKLE BİR ŞEY OLMAZ!”

Nereden biliyorsunuz bir kere olduğunu?Yoksa Siz mi ya da Mehmet Bey mi BİR KERE DENEME EMRİNİ VERDİNİZ?!

Osmanlıyı örnek aldığınıza göre; Yeniçerilerin enselerine uygulanan bir metodu öğrencilerin götlerine mi uygulatıyorsunuz?

Yeniçeri ortasına yeni verilen Yeniçeriler, Yeniçeri odasının kapısında sıraya dizilirlerdi.Kapının önünde Bölük Komutanı/de Çorbacıbaşı/ dururdu.İçeri girecek Yeniçerinin ensesine okkalı bir şamar indirir.Böylece Yeniçeriler kumandanlarını tanımış olurdu.Sizin Ensar Vakfınızda da böyle bir gelenek mi var?! Kuran Kursuna giren her öğrenci bir defa,Hocasını tanıması için  Hocaları tarafından sikilir mi?!

 

 

 

 

İzleyiciler

Blog Arşivi