1 Aralık 2015 Salı

2029/YENİ TÜRK NESLİNİN ÖĞRETMENLERİ?!


           TC.

OSMAN TÜRKOĞUZ


TV.İZMİR;01 Aralık 2015.

24 KASIMDA,HUZURA GELEN ÖĞRETMENLER;SİZLER,ASLINDA YARATMIŞ OLDUĞUNUZ İÇİNDE BULUNDUĞUMUZ DURUMU ALKIŞLAMAYA GELMİŞSİNİZ?!.HAKARET ETMEYE BİLE DEĞMEZSİNİZ?

                 YENİ TÜRK NESLİNİN ÖĞRETMENLERİ?!

          “24 Kasım 2015,Öğretmenler gününde;Türkiye  Cumhuriyeti Öğretmenlerini temsil ederek Huzuru Hümayun’a gelen  bir grup öğretmene hitap eden,En Baş Politika Ustamız VE HER EYLEMİN DE BAŞI  Sayın Recep Tayyip Erdoğan Beyimiz: ”Angajman kuralları gereği Rus uçağını düşürdük?!”Der demez,Mustafa Kemal’in Türk Çocuklarını emanet ettiği Öğretmenlerin,Rus uçağının düşürülmesi ve Baş Pilotunun da öldürülmesi olayını  çılgınca ve yürekten gelen alkışlarla alkışlamalarını, Eski bir İmam olan Konuşmacı:”Bunda alkışlanacak bir durum yoktur?!”Azarı ile güç bela dindirebilmiştir?!Türk Basını.Bu yalakaların  utanç verici alkışları beni Mustafa kemal’in öğretmenlerimiz için söylediklerine götürdü:

          “Öğretmenler!Cumhuriyet,fikren,ilmen,fennen, bedenen kuvvetli ve yüksek seciyeli muhafızlar ister.Yeni nesli bu nitelik ve kabiliyette yetiştirmek sizin elinizdedir!?”25 08 1924,Öğretmenle Birliği Kongresi Üyelerine.

          “Öğretmenler; yeni nesli, Cumhuriyetin fedakâr öğretmen ve eğitimcilerini, sizler yetiştireceksiniz. Yeni nesil sizin eseriniz olacaktır!”28 08 1924,Aynı kongrede.

          “Cumhuriyet sizden,”FİKRİ HÜR, VİCDANI HÜR, İRFANI HÜRNESİLLER İSTER!”Aynı Kongrede.

          Öğretmenler, sizin başarınız Cumhuriyetin başarısı olacaktır?!”Sizlere Sayın Öğretmenlerimiz  diyemeyeceğim,hakaret te etmeyeceğim,bunlara değmezsiniz bile.Bu gün içinde bulunduğumuz utanç verici durum sizlerin eserleridir.Sizler,aslında düşürülen ve baş pilotu da hunharca öldürülen uçak düşürme olayını değil de yaratmış olduğunuz eserini alkışlamaya geldiniz. 24 Kasımlarda bu tür alkışlamalar geleneğiniz olacaktır.

  Bunu asla unutmayacağız.

 

         

 

2028/KANTİNCİLİKTEN MANAVLILIĞA*1


            TC.

OSMAN TÜRKOĞUZ


TV. İZMİR, Aralık 2015.

           EĞER AMAÇ, DOMATES, BİBER VE PATLICAN SATMAKSA; BÜYÜĞÜMÜZÜN UÇAĞI     ····ÜLKELERİN HAVA MEYDANLARINA, DOMATES, BİBER ,PATLICAN ŞARKISI İLE İNMELİ DEĞİL Mİ*?

                 KANTİCİLİKTEN MANAVLIĞA MI?

               Dünyamızın en büyük devlet adamı ve de politikacısı Sayın Recep Tayyip Erdoğan Beyimiz,Paris’teki hezimetinden sonra atlamış uçağına  ver elini Katar!Artık Recep Beyimizi Kaç—ak sarayında kim tutar?!W.W.Putin’in Türk Malı Domates,biber ve Patlıcana ambargo koyması aklımıza Manavlığı getirdi?!Kantincilikten deneyimi olan Sayın EN Büyüğümüz Manavcılığa mı soyundu dersiniz?!Böyle bir niyeti olduğu söylenmektedir.O zaman,Rahmetli Barış Manço’nun,”DOMATES,BİBER,PATLICAN?!”Şarkısını kullanarak işe başlaması gerekmez mi?!

2027/ATASÖZLERİ


            TC.

OSMAN TÜRKOĞUZ


TV.İZMİR,01 Aralık 2015.

   KORKUDAN,DONUNUZA SIÇMAMAK KAYDI İLE BOL,BOL OSURABİLİRSİNİZ GARİ?

                 ATASÖZLERİ!

“Kadını ve un çuvalını dövme, iyi tarafları gider de kötü tarafları kalır*!Çin atasözü.

“Sakın götünle iddiaya girme,donuna sıçarsın?!”Çin Atasözü.

       “AYIYI DANSA KALDIRIRSAN,YORULDUĞUN ZAMAN DEĞİL,O YORULDUĞU ZAMAN OTURABİLİRSİN?!”Benden de EK:Bu arada, donuna sıçmamak şartıyla da  bol,bol Osurabilirsin?!

 

 

2026/KAPIDA KALAKALMAK!?


 

OSMAN TÜRKOGUZ


TV. İZMİR;01 Aralık 2015.

KENDİ ÇÖPLÜĞÜNDE ÖTEN HOROZU, DİĞER ÇÖPLÜKLERDE ÖTTÜRTMEZLER. OSTÜZÜ.

                            KAPILARDA KALAKALMAK?!

“Paris’te “stratejik yalnızlık”.”DÜNYA LİDERİ’NİŞ KARŞILAYAN OLMADI”İNTERNET. İFTİRA, ARABASININ KAPISINI BİR Fransız polisi açmıştır*!

            

         20’inci uluslararası ortak iklim konferansına, Türkiye Cumhuriyeti adına giden dünyanın En Büyük Politikacısı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı sadece ve dahi sadece arabasının kapısını açan bir Fransız polisi karşılamıştır?Voila.SEVR ANTLAŞMASINI İMZAYA GİDEN VATAN HAİNİ SADRAZAM DAMAT MEHMET FERİT PAŞAYI,ÜNLÜ FRANSIZ GENERALİ GOUREAUD ile Fransız Albayı GEORGES karşılamıştı?!İklim konferansına gelen diğer liderleri de ,Konferans binasının kapısında, Birleşmiş Milletler Başkanı Ban-Ki—moon.

İLE FRANSIZ CUMHURBAŞKANI FRANÇOİS HOLLAND karşılamıştır.

         Bir Rus Atasözü:”       AYI İLE DANSA KALKARSANIZ,YORULDUĞUNUZ ZAMAN DEĞİL,AYI YORULDUĞU ZAMAN OTURABİLİRSİNİZ?!”DANS ESNASINDA DA BOL VE BOL OSURABİLİRSİNİZ.OSTÜZÜ.

             “Başbakan İsmet İnönü, İtalyanlarla resmi görüşmelerde bulunmak için, Roma Garında, trenden iner. Etrafına bakınır, İtalya Başbakanı Benito Mussolini’yi ortalıkta göremez. Bunun nedenini sorduğunda:

  -“Ekselans, Duçe çok meşgul, sizi saray’da karşılayacak;” yanıtını alır

  -“ Ya; öyle mi, biz’de geldiğimiz gibi gitmesini biliriz,” diyen İsmet İnönü; gerisin geri, tren’e biner. Benito Mussolini, yıldırım hızı ve binlerce özürle, Roma Garı’na yetişir.”Osman Türkoğuz, Türkiye Cumhuriyeti’nin İç ve Dış Politikaları.

                         DIŞ PLOİTİKA: MAREŞAL MUSTAFA KEMAL ATATÜRK:

              “Dış politika, iç teşkilat ve iç politikaya dayandırılmak zorundadır. Yani, iç teşkilatın tahammül edemeyeceği genişlikte olmamalıdır. Yoksa hayali dış politikalar peşinde dolaşanlar, dayanak noktalarını kaybederler.17 Şubat 1922,İzmir Birinci İktisat Kongresi.

             “Dış politika, bir toplumun içyapısı ile sıkı, sıkıya ilgilidir. Çünkü içyapısına dayanmayan dış politikalar daima mahkûm kalırlar.”23.03 1923 Afyon.”Dışişlerinde dürüst ve açık olan politikamız barış fikrine dayanır. Uluslararası her hangi bir sorunumuzu barış yolu ile çözümünü aramak bizim çıkar ve anlayışımıza uygun bir yoldur.1929.

              “Bütün insanlığın varlığını,kendi şahıslarında gören adamlar mutsuzdur?!”

             “Esas kıymeti kendine veren ve mensup olduğu ulus ve memleketi anacak kişiliği ile özdeş gören adamlar,uluslarının mutluluğuna hizmet etmiş sayılmazlar.Ancak kendinden sonrakileri düşünebilenler,uluslarını yaşamak ve ilerlemek olanaklarına kavuşturabilirler.Kendi gidince gelişme ve  hareket durur sanmak bir dalgınlık,bir dikkatsizliktir.” NOT:Düpedüz SALAKLIKTIR?!OSTÜZÜ.

İzleyiciler

Blog Arşivi