1 Aralık 2015 Salı

2029/YENİ TÜRK NESLİNİN ÖĞRETMENLERİ?!


           TC.

OSMAN TÜRKOĞUZ


TV.İZMİR;01 Aralık 2015.

24 KASIMDA,HUZURA GELEN ÖĞRETMENLER;SİZLER,ASLINDA YARATMIŞ OLDUĞUNUZ İÇİNDE BULUNDUĞUMUZ DURUMU ALKIŞLAMAYA GELMİŞSİNİZ?!.HAKARET ETMEYE BİLE DEĞMEZSİNİZ?

                 YENİ TÜRK NESLİNİN ÖĞRETMENLERİ?!

          “24 Kasım 2015,Öğretmenler gününde;Türkiye  Cumhuriyeti Öğretmenlerini temsil ederek Huzuru Hümayun’a gelen  bir grup öğretmene hitap eden,En Baş Politika Ustamız VE HER EYLEMİN DE BAŞI  Sayın Recep Tayyip Erdoğan Beyimiz: ”Angajman kuralları gereği Rus uçağını düşürdük?!”Der demez,Mustafa Kemal’in Türk Çocuklarını emanet ettiği Öğretmenlerin,Rus uçağının düşürülmesi ve Baş Pilotunun da öldürülmesi olayını  çılgınca ve yürekten gelen alkışlarla alkışlamalarını, Eski bir İmam olan Konuşmacı:”Bunda alkışlanacak bir durum yoktur?!”Azarı ile güç bela dindirebilmiştir?!Türk Basını.Bu yalakaların  utanç verici alkışları beni Mustafa kemal’in öğretmenlerimiz için söylediklerine götürdü:

          “Öğretmenler!Cumhuriyet,fikren,ilmen,fennen, bedenen kuvvetli ve yüksek seciyeli muhafızlar ister.Yeni nesli bu nitelik ve kabiliyette yetiştirmek sizin elinizdedir!?”25 08 1924,Öğretmenle Birliği Kongresi Üyelerine.

          “Öğretmenler; yeni nesli, Cumhuriyetin fedakâr öğretmen ve eğitimcilerini, sizler yetiştireceksiniz. Yeni nesil sizin eseriniz olacaktır!”28 08 1924,Aynı kongrede.

          “Cumhuriyet sizden,”FİKRİ HÜR, VİCDANI HÜR, İRFANI HÜRNESİLLER İSTER!”Aynı Kongrede.

          Öğretmenler, sizin başarınız Cumhuriyetin başarısı olacaktır?!”Sizlere Sayın Öğretmenlerimiz  diyemeyeceğim,hakaret te etmeyeceğim,bunlara değmezsiniz bile.Bu gün içinde bulunduğumuz utanç verici durum sizlerin eserleridir.Sizler,aslında düşürülen ve baş pilotu da hunharca öldürülen uçak düşürme olayını değil de yaratmış olduğunuz eserini alkışlamaya geldiniz. 24 Kasımlarda bu tür alkışlamalar geleneğiniz olacaktır.

  Bunu asla unutmayacağız.

 

         

 

Hiç yorum yok:

İzleyiciler

Blog Arşivi