17 Aralık 2012 Pazartesi

884/KIYAMET!

OSMAN TÜRKOĞU                                                                osmanturkoguz@gmail.com                                                                                          İzmir;17 Aralık 2012.
KIYAMET!                                                                        Bizde;Allah ve Din ile aldatanlar KIYAMET gibi! Ostüzü.
            Maya Takvimine göre Kıyamet Aralık ayının 22 12 2012’de kopacakmış! Mayalar,Bir İspanyol Serserisi olan Cortes’in gelmesiyle kendi kıyametlerinin kopacağını neden bilememişler?Müslüman geçinenler ve dahi Kur’ana da inananlar, GAYP Allah’a aittir diye söylerler bir dedikodu üzerine de soluğu Şirince’de alırlar.Ben,Onu,Bunu ve dahi Şunu bilmem;Marmara denizi kirletilince içinde yaşamlarını sürdüren yüzlerce canlı türü için kıyamet kopmuştur.Aklımızı başımıza alamazsak; Osmanlının başında patlayan kıyamet bizim de başımızda kopacaktır!Genel anlamda Kıyamet,Tanrımız istese de kopamaz.Bakınız Muhittin Arabi neler demiş:”Tanrı ile Kul arasındaki fark;gece ile gündüz arasındaki fark gibidir.Dünyayı kaldırırsanız aradan; gece,gündüz farkı gibi;Tanrı Kul farkı da kalkmış olur aradan.Kul Tanrıya ne kadar muhtaçsa,Tanrımız da kula iki misli, muhtaçtır.Tanrı insanı kaldırırsa aradan ,kendisini idrak edeni de kaldırmış olur ki kainatta Tanrıyı idrak eden yaratılmış kalmaz olur.Yüce Tanrımız insansız bir âlemde kendisinden habersiz  yaratıklarla baş başa kalmış olur.Anlaşılmaz bir âlemi yaratmanın da bir  anlamı kalmamış olur.

                                           

İzleyiciler

Blog Arşivi