16 Aralık 2011 Cuma

491*CENNETMEKÂN PAPA EFTİMİMİZ!

                                                                        
OSMAN TÜRKOĞUZ                                                      
osmanturkoguz@Hotmail.com                                     
                                                                                             
Çeşmealtı;27.Temmuz.2008

İzmir;05.Ocak,2009.Gördüğüm lüzum üzerine.           Üçüncü defa.                                              Cumhuriyetimiz aleyhindeki Müslüman din adamlarının utanmaları içindir.
                                                          
RAHMETLİ PAPA EFTİM!   
                       
“Ben, TÜRKOĞLU TÜRKÜM!”
                                                           Pavlos karahisarlıoğlu-Papa 1’inci EFTİM–1920,
“PAPA EFTİM, BİR ORDU KADAR BİZE HİZMET ETMİŞTİR!””Mareşal Gazi Mustafa Kemal
*Ben, bu yazımı, en üsteki tarihte yazıp, yayımlamıştım. Ergenekon savcısının, SAYIN SEVGİ ERENEROL’U, ATATÜRK ADINI SIK KULLANDIĞI İÇİN AZARLAMASI NEDENİYLE, iş bu yazımı onlara ithaf ediyorum.*ATATÜRK adını kullananlara kızanlara da lanetler okuyorum!”
“Türk Ortodoks kilisesi Basın Sözcüsü, Sayın SEVGİ ERENEROL, Ergenekon Davasında,   SANIK SIFATI İLE GÖZETİM ALTINA ALINMIŞ!
            İri yuvarlak gözlü, kaygılı suratlı, öz be öz bir TÜRK KIZI. Tanımayanlar için, küfürle yâd edilecek bir olay! Tanıyanlar için, hüzün ve mücadele dolu bir geçmişin ARMAĞANI!
            Bu nasıl iş derken, Ergenekon iddianamesi yayımlandı. Tamamının elimize geçme olanağı da yok. Körlerin fili tanımlaması gibi, bölük, pörçük öğreneceğiz.
İlk algıladığım şey: Murtabitlik-Suç ve suçluların irtibatlandırılması –durumu.
Yeni Ceza Muhakemesi Kanunu, bu kavramı Türkçeleştirmiş: ÜÇÜNCÜ BÖLÜM; Bağlantılı davalar, bağlantı kavramı,
            Madde–8 bu kavramı düzenlemiş. Karara bağlanmış Danıştay Baskını ile de bağlantı kurulmuş! Ergenekon ile bağlantı kurulmadan, Danıştay Baskınında, HÜKÜME GİDİLMESİ, benim çok garibime gitti! Ama benim konum bu değil.
            KUVAYI MİLLİYECİ, Muharip Gazi maaşlı, İSTİKLAL MADALYASI SAHİBİ TÜRK ORTODOKS KİLİSESİ’NİN KURUCUSU, CENNET MEKÂN PAPA 1’İNCİ EFTİM’İ hatırlayanımız var mı?
            Benim araştırmama göre yok! PAPA EFTM Pavlos Karahisarlıoğlu,-Pavli, Pavri-ULUSAL KURTULUŞ SAVAŞINDA, Ankara’nın yanında savaşa girmiştir.
            Cephelerde, yaralı askerlerimizle; cephe gerisinde KIZILAY Hizmetlerinde ve askerlerimizin her türlü dert ve problemleriyle ilgilenmiş; ”BEN, TÜRKOĞLU TÜRKÜM!” DİYE BAĞIRABİLMİŞ BİR ULUSAL KAHRAMANIMIZDIR!
            Dürrizade Abdullah ve Sait Molla Köpekleri, İngilizlere hizmet ederlerken; O, bir cepheden, diğer cepheye koşmuştur. Türk milleti de, O’NU lâyık olduğu yere oturtmuştur.
            Türk Ortodoks Patriği Papa 1’inci EFTİM, Yozgat ilimizin Akdağmadeni ilçesinde doğmuş; 1965 yılında da; İstanbul’da ölmüştür.
30 Ekim 1 921, ya da, 21 Ekim 1922 tarihinde, BAĞIMSIZ TÜRK ORTODOKS PATRİKHANESİNİ KURARAK; Fener Rum Patrikhanesi’nin oyunlarını bozmuştur.
            ÜÇ KİLİSE VE 23 KİŞİLİK CEMAATIYLA, TÜRK DÜŞMANI HIRİSTİYAN DİN ADAMLARINA MEYDAN OKUMUŞ, cepheden, cepheye de koşmuştu.
İstanbul’da; PANAYİA Kilisesinde, Patrikhanesini kurmuştur.
            Ölümü üzerine; Oğlu Dr. Turgut Erenerol, 2’inci Papa Eftim Unvanı ile TÜRK ORTODOKS PATRİĞİ OLMUŞTUR. SEVGİ ERENEROL O’NUN KIZI; Rahmetli Papa Eftim'in de torunudur.
            Patrik Dr. Turgut Erenerol’un ölümü üzerine de; Selçuk Erenerol, TÜRK ORTODOKS PATRİĞİ OLMUŞTUR. O’NUN 2002’de ölümü üzerine de, PAŞA ÜMİT ERENEROL, bu makama geçmiştir. 
            Papa Eftim, hayatını mahkeme kapılarında tüketmiştir.
            Bendeniz; ULUSAL KURTULUŞ SAVAŞI KAHRAMANLARINA DUA EDERKEN, PAPA EFTİMİ DE, GÖĞSÜMÜ GERE, GERE DULARIMIN İÇERSİNE KATARIM! 
            MAREŞAL GAZİ MUSTAFA KEMAL; Büyük Taarruz’dan önce,
            PAPA EFTİM, BİR ORDU KADAR BİZE HİZMET ETTİ,” demiştir.  
            FENER RUM Ortodoks Patriği Bartelemeos, GÖKÇE ADALIDIR. Askerliğini yedek subay olarak GELİBOLU’DA, E.Korgeneral SELAHATTİN ÇETİNER’İN EMRİNDE yapmıştır.
Bu günlerde, Rusya’yı karıştırmakla meşguldür! Boşuna EÜMENLİK Sıfatı peşinde de değildir!
            Ergenekon’un Muhbiri, Kanada’da yaşayan,  Haham yardımcısı olduğunu söyleyen birisidir!
Patrik Bartelemeos’un gücünün, Amerikan Ortodoks âleminin üstünde olduğuna göre; bu işte USA kokusu geliyor burnuma!
BEN, izninizle, Prof. Dr.Güstav le Bon’un bir sözünü hatırlatmak istiyorum:
            “MİLLETLER, MADDİ VE MANEVİ DEĞERLERİNİ YİTİRMEKLE YIKILMAZLAR. MİLLETLERİ YOK EDEN İLLET, HAFIZALARINI YİTİRMİŞ OLMALARIDIR!”
                       

490-TÜM GAFİLLERE VE HAİNLERE ÇÜŞŞŞ!

                                                                                 
OSMAN TÜRKOĞUZ
İzmir;16 Aralık 2011.

“Sayın Yaşar Kemal,”İnce Memet” adlı romanı için Paris’e Elsee sarayına “Legione d’honair’in en büyük nişanını almak üzere davet edildi!”            Ve Fransız Parlamentosuna,”Ermeni Katliamını inkâr edenlere ceza verilmesi için yasa teklif edildi”Türk basını.
 Silahlı çatışmada öldürülen vatan haini eşkıya için, anlı ve sanlı İçişleri Bakanımız:”gerilla!”Deyimini kullandı. Bu gaflete Çüşşş! Derim.    Bu konuda 10 Şubat 2007 tarihinde yazmış olduğum yazıyı da Sayın “BAKANIMIZIN” VE cümle Gafillerimizin gözlerine sokarım.
                                                                                             
        TÜM İNSANLARIMIZI, KÖR, APTAL VE SERSEM YERİNE KOYMAK
                                                                                              İzmir, 10 Şubat 2007

                                                                                               Osman Türkoğuz
                                                                                              E.J.Kd. Alb-Hukukçu.

            Ülkemizde ününün doruğuna çıkan ve dahi dış ülkelerde de ünlenen; Fransız Cumhurbaşkanı F.Mitterrant'la, Elysee sarayında yemek yiyen, 01 Mayıs 1947 yılında, Kadirli ilçesinde ağır hakaretlere uğrayan Sayın Yaşar Kemal, bir laf etti!
''Gerilla'ya terörist dediler!''Dedi. Sözlü ve dahi yazılı basınımızda, şöyle ve dahi böyle iki satırla yanıtlandı. ''Nobel'i almaya hazırlanıyor!'',  ''Orhan Pamuk'u taklit ediyor!'' Denildi.
Sayın Yaşar Kemal'in bu sözünün ne anlam taşıdığını ve ülkemizi nerelere
Götürecek bir düşüncenin ürünü olduğunu ortaya koyan olmadı.
            1931 yılında; Meksika Dışişleri Bakanı bir tanım ortaya atmıştı: Meşru ve yasal kabul edilen bir siyasi iktidarla siyasi mücadeleye giren grupları adlandırmıştı. Siyasi iktidara ''DöJure'', silahlı gruba da ''DÖ FAKTO''demişti.
Cenevre konvansiyonunda savaşan ülkelerin uyacakları kurallar da belirlenmişti: Kimlerin savaş esiri sayılacağı, savaş esirlerine ne gibi kurallar uygulanacağı ve savaş esirlerinden ne gibi bilgiler isteneceği de kurallara bağlanmıştı. Savaş esirleri, sırf savaş esiri olduğu için yargılanamayacaktı.
Gerillanın hangi halde muharip ve dolayısıyla savaş esiri sayılacağı da kurallara bağlanmıştı.
Gerilla, Gerillatos ve Komando olarak adlandırılan bu gruplar:
            1)Savaş kurallarına göre savaşırsa,
            2)Kendisini belirleyen bir üniforma taşırsa,
            3)Silahlarını açıkta taşırsa,
            4)Bir kumanda sistemine bağlıysa; böyle özelliklere uyananlar, MUHARİP
Sayılacak ve dolayısıyla savaş esiri işlemi göreceklerdir.
            Sayın Yaşar Kemal buyuruyor ki; Türkiye Cumhuriyeti topraklarında; genç, ihtiyar, kız, kadın, bebe demeden herkesi öldürenler, yollara mayın döşeyenler, bin bir türlü cinayet işleyenler ve bin türlü ihanet içinde bulunanlar ve halk gibi giyinenler de GERİLLA!  Sayılacaklar.
Öcalan da gerilla sayılacak ve dolayısıyla savaş esiri sayıldığından yargılanamayacak! Tüm dünya devletleri, kendilerine karşı hunharca ve haince silahlı eylem yapan böyle kimselere TERÖRİST demektedir.
Bilmeyenlere, hainlere,dalalet içinde bulunanlara ve gafillere duyurulur. .


 

İzleyiciler

Blog Arşivi