23 Ekim 2011 Pazar

449-BÜTÜN OYUNLAR,YENİ BİR ANAYASA ONAYLATMAYA YÖNELİKTİR.

                                                                        
OSMAN TÜROĞUZ
            Osmanturkoguz@ Gmail.c                                                                        
İzmir; 23 Ekim 2011

                                              BÜTÜNOYUNLAR  YENİ   BİRANAYASA                     ONAYLATMAYA YÖNELİKTİR!
            Çukurca Baskınının çok karmaşık bir siyasi olayın yönlendirilmesine yönelik olduğuna inanmaktayım.
            Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Anneleri öldüğünde, tüm büyük şirketlerimiz ve de yalakacılarımız tam sahife gazete ilanları ile başsağlığı dilemişlerdi. Bunca Askerimizin, Polisimizin ve Vatandaşlarımızın Şehit olmalarına karşın bu yüce gönüllülerimizden tık yok! Ancak basınımıza yansımış olan bir haber, ayağımızı suya değdirmiştir: Sayın İktidar sahiplerine başvuran Taziye ilancılarımız, şu emirle karşılaşmışlardır:
            “Gazetelere taziye ilanları verirseniz, halk galeyana gelir, çatışma çıkar. Yeni anayasanın yapılması ve kabulü için çalışınız!”
            Genelkurmay’ın 22 Tabur asker ile sınırımızın aşıldığı haberi de FOS! Çıkmıştır. Her işin başında ve gerisinde Amerika’nın olduğunu anlayamamak utanılacak bir durumdur.
            Bendeniz; Sakarya Meydan Muharebesi sırasında; Garp Cephesi Komutanımız Mirliva İsmet Paşa’nın bir değerlendirmesini anlatmakla iktifa etmek istiyorum:
            “Ben, günlerdir Yunan Başkomutanı Papulas’ı okuyordum. Onu çözümledim: Birliklerine hâkim dirayetli bir komutan; yalınız zor karar veriyor. Şimdi biz, onun karar vermesine yardımcı olmak için taarruz edeceğiz!”
            Duygusu ile yaşayan, duygusu ile düşünerek karar veren bir toplumun duygularına hitabederek, onu üzerek ve kızdırarak, sürü psikolojisi ile uçurumdan aşağı atlatmaktır tüm yapılanlar ve yapılacak olanlar. Saygılarımla.
           
             

İzleyiciler

Blog Arşivi