20 Mart 2012 Salı

645/ŞEHİTLİK,VAZİFEDEN DOĞAN GÖREVİN İFASI SIRASINDA OLUR!

                                                                        

            OSMAN TÜRKOĞUZ
            osmanturkoguz@gmail.com
            İzmir;19 Mart 2012.
           
Afganistan’dan Gelen GÖREVLİ 12 Asker Naaşımız!  
                            VATANIMIZDA “VAZİFEDEN DOĞAN”                                      GÖREV ŞEHİTLERİMİZ!
“Ülkemizde Beş yüz senedir hiç şehit verilmemiştir; çünkü din harbi hiç yapılmamıştır!”
Büyük Döneğimiz Necip Fazıl Kısakürek,1970.
 Sade bir Türk, Dış İşleri Bakanı Sayın Davutoğlu’na Gelibolu’daki Şehitlerimizin huzurunda sordu:
“Afganistan’da ne işimiz var?”Hemen şu yanıtı aldı:
“Afganistan baba yurdumuzdur!”Hızını alamamış olacak ki, bugün de:”Afgan halkı için oradayız!”buyurdular!
Bendeniz de tüm dünyaya ve Amerikan uşaklarına bildiririm ki:”Biz; Anavatanımız,Türkiye Cumhuriyeti,Türk Halkı ve Türk bağımsızlığı için ölürsek Şehit olmuş oluruz!
Başka ulusların çıkarları uğruna ölüme gönderilenler yalınız ölürler!Ostüzü.
         Fahrettin Altay mahallesinde emlakçılık yapan emekli bir astsubayımız, önüme çıkarak elime bir davetiye tutuşturmuştu. Konuşmama fırsat vermeden de:
         “Sayın komutanım;—Biz askerlerde emekli olsak ta hitap şeklimiz hiç değişmez—Maltepe Askeri Lisesinde 18 Mart için güzel bir gösteri hazırlanmış,  okul komutanının da bu sene generallik sırası!---O komutan şimdi, Tümgeneral rütbesinde ve bir tümen Komutanıdır!-- Bende fazla davetiye var, ad yazmıyor, isterseniz gidersiniz!”- Demişti. Maltepe asker Lisesi öğrencilerinin sanatsal çalışmalarını Konak Orduevinde izlemiş ve de hayran kalmıştım. Eşim Sayın Hamret Han’ıma “hiç itiraz etme,yüzsüzlük ederek gidelim!”Dedim önerimi  kabul ettiler.Fahrettin Altay—Güzelbahçe dolmuşuna atladığımız gibi Maltepe Asker Lisesine vardık.Bizi sinema salonunun üst katına aldılar ve elimize bir kitapçık verdiler.Kitabı açmamla kapatmam bir olunca sayın Hamret Han’ım sordular.Ben de Gelibolu’nun krokisini gösterdim.”Türk Şehitliği”,”İngiliz şehitliği”,”Fransız şehitliği!”Asker öğrenciler,bir öğretmen Albayın yazdığı piyesi iyi oynadılar.Gösteri bittiğinde,Okulun Eğitim Kurulu Başkanını bulamadım,Eğitim Şube Müdürü Yarbay rütbesindeki bir subayı gösterdiler.Kendimi tanıttıktan sonra,Gelibolu krokisini göstererek:
         “Sayın komutanım;vatanlarını korumak için ölen bizim askerlerimiz şehittirler.Bu Rahmetli Şehitlerimizin yatmış olduğu mezarlığın adı da Türk Şehitliğidir. Ülkemizi istila ederek devletimizi yıkmak için Gelibolu’ya çıkarak 253.000 Türk Askerini Şehit eden bu Fransızlar, İngilizler ve Anzaklar nasıl ve neye göre  Şehit sayılıyorlar!Anlamış değilim!”Dedim ve okuldan ayrıldık!
         Bu şehitlik kavramı nedir,niçin ve neye göre kazanılır?
         Rahmetli Adnan veli’nin bu konuda çok ibretlik bir öyküsü vardır: Bir Türk Bölüğünün tüm personeli Şehit olarak cennete giderler. Bir ırmak kenarında çadırlara yerleşirler.Bölük komutanının Hizmet eri sabah kahvaltısını komutanına sunarken aklına takılan bir soruyu da sorar:
         “Komutanım,karşı kıyıda bizim gibi çadırlar içindeki askerler kimin askerleridir?”Komutan gülerek:
         “Onlar,dün hepsini de öldürdüğüz düşman bölüğünün  askerleridir!”Deyince,Saf Mehmetçik:
         “Mademki kardeş, kardeş birlikte yaşayacaktık, dünyada neden birbirimizi öldürdük,Komutanım!”Der.
         Rahmetli Taha Toros Bey; Taa Fransa’ya giderek Ünlü Marn Meydan Muharebesi Kahramanı, Kar Boğazında,450 kişilik taburu ile, Jandarma Üsteğmeni Kara Afet Hasan—Akıncı—Beyin 45 kişilik birliğine esir düşen Binbaşı Menil’in eşini bularak konuşmuştu. Senelerce önce bir yazı dizisinde “Kar Boğazı” olayının gerisini de açıklamıştı. Toroslara doğru ilerlemek isteyen, içlerinde Müslüman Arapların da bulunduğu, Fransız birlikleriyle Türkler arasında çetin çarpışmalarda iki taraftan ölenler olurmuş. Akşam çatışma kesildiğinde, Türk tarafında Şehitlerimiz için yüksek sesle Arapça Kuran okunduğu gibi,karşıdaki Fransız tarafında da ölen Müslüman askerleri için çok yanık sesle ve Arapça Kuran okunurmuş.İki taraf ta şehitlerine ağlarlarmış!
         Kuveyt’in işgali sırasında Iraklı Müslüman askerlerle Suudilerin Müslüman askerleri de birbirlerini şehit etmişlerdi!
          Muhammet Davut Han adlı bir Başbakan Afgan Kıralı Muhammet zahir Şah’ı tahtından indirerek İtalya’ya sürgüne göndermişti. Afgan Komünist Partisinin Lideri Nur Muhammet Terakki de,Nisan 1978’de,Marksiz subayların ve Rusların yardımı ile  Davut Hanı devirmişti. Komünist Parti lideri Nur Muhammet Terakki Afganistan devlet başkanı oldu. Hafızullah Emin de başbakan,Babrak Karmal da başbakan yardımcısı oldu.Muhammet Emin bir darbe ile Nur Muhammet Terakki’yi devirerek idam ettirdi.Davut Han,sarayında tüm ailesiyle birlikte öldürüldü. Hafızullah Emin de darbe ile yerini Babrak Karmal’a bıraktı. Rusya,27 Aralık 1979 tarihinde”Fırtına 333” adlı harekat ile Afganistan’ı işgal etmişti.Daha sonra İstihbarat Başkanı  Necibullah ve kardeşi başa geçmiş;Amerikalıların Pakistan destekli yardımlarıyla Taliban Afganistan’ı ele geçirmiş ve bu iki kardeşi de Kabil sokaklarından birisinin köşesine asmıştı.Bizler,tüm başa geçenlere Rus uşağı diye küfürler etmiştik.Sonradan Taliban tarafından bir suikasta uğratılarak öldürülen dincilerin başı Hikmetyar ülkemize geldiğinde,Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve  Türkiye Cumhuriyetinin ekonomik ve sanayi mal varlıklarını “babalar gibi satacak olan” Naylon Kemal dizinin dibinde tedris almışlardı!
         Besançon Üniversitesinde, Afganlı öğrenciler,beni kendilerine yakın bularak,Nur Muhammet Terakki’nin Komünist Partisinin Fransızcaya tercüme edilen Tüzüğünü vermişlerdi.Bir akşam,tüm Afganlı öğrencileri toplayarak,Afganistan’ın sanayisi ve işçisi olmayan çok ilkel bir üretim sürecinde bulunduğunu,Fransa’yı,Türkiye’yi ve gelişmiş ülkeleri görerek Komünizme giderek ülkeyi tehlikeye atmanın felaket getireceğini anlatmıştım.Mareşal Mustafa Kemal’in:”Komünizim Rus tabiyatına girmektir!”Saptamasını da anlatmış ve Dindarlığın yükseleceğini de vurgulamıştım!Olanlar oldu işte!Afganistan’da din tüm sosyal düzen kurallarını yuttu,kadınlar köle oldular!Yeraltı zenginlikleri de Amerikanın oldu!
         Afganistan’da, vatanlarını savunan Taliban’ın Müslüman taraftarları ile Amerikan’ın Uşağı Karzai güçleri arasında da birbirlerini şehit etme yarışına Koalisyon güçleri de,Karzai taraftarı olarak karışmaktadır.Bakınız Yazar ve Şairlerimiz olayı nasıl yorumluyorlar:
          “17.03.2012-YILMAZ ÖZDİL-Hürriyet- Afganistan- Karzai...
Amerikan vatandaşı… Petrol şirketinde çalışıyordu… Petrol şirketi Amerikan… Eşi, Afganistan’ın först leydi’si güya... Pakistan’da yaşıyor… Oğlu da… Bi kardeşi restoran işletiyor, Washington’da… Öbür kardeşi restoran işletiyor, Chicago’da… Kayınbiraderi mobilyacı, Virginia’da… Yeğenleri desen... California’da…
New York Times gazetesi yazdı... Bi kardeşi senelerdir CIA’den maaş alıyor… Bi başka kardeşi uyuşturucu baronu… Kız kardeşi de var...Onun restoranı Massachusetts’te…
Hükümet kurdu…1-2 değil, 12 bakanı Amerikan vatandaşı… Mesela, Adalet Bakanı’nın diploması... Nebraska’dan… Ekonomi Bakanı Kanada’dan…Ticaret Bakanı Illinois’den…Eğitim Bakanı Alabama’dan…Tarım Bakanı Omaha’dan… (Rahmetli Ecevit’in dili sürçmüş, “Afganistan genel müdürü” demişti bunun için... Meğer doğru söylemişti.)
Resmi olarak, sadece 525 dolar maaş alıyor… Daily Telegraph manşet yaptı...Dubai’de emlak kralı.
90 milyon sterlinlik gayrimenkulü var, sırf Palmiye Adası’nda 12 villası olduğu söyleniyor.
Bu Afganistan’dan... ABD askeri çekiliyor… İngiliz askeri kaçıyor… Alman kaçıyor...Fransız kaçıyor…
İspanyol kaçıyor…Türkiye uçuyor!Evlatlarımız ölüyor…
Şehitlerimizin aziz hatırasına saygısızlık etmek istemem ama. O yaşıyor… Oğlu da… Bi kardeşi restoran işletiyor, Washington’da… Öbür kardeşi restoran işletiyor, Chicago’da… Kayınbiraderi mobilyacı, Virginia’da… Yeğenleri desen...California’da
New York Times gazetesi yazdı... Bi kardeşi senelerdir CIA’den maaş alıyor… Bi başka kardeşi uyuşturucu baronu… Kız kardeşi de var...Onun restoranı Massachusetts’te…
Hükümet kurdu…1–2 değil, 12 bakanı Amerikan vatandaşı… Mesela, Adalet Bakanı’nın diploması...Nebraska’dan…Ekonomi Bakanı Kanada’dan…Ticaret Bakanı Illinois’den…Eğitim Bakanı Alabama’dan…Tarım Bakanı Omaha’dan… (Rahmetli Ecevit’in dili sürçmüş, “Afganistan genel müdürü” demişti bunun için... Meğer doğru söylemişti.)
Resmi olarak, sadece 525 dolar maaş alıyor…Daily Telegraph manşet yaptı...Dubai’de emlak kralı.
90 milyon sterlinlik gayrimenkulü var, sırf Palmiye Adası’nda 12 villası olduğu söyleniyor.”
         Araya girerek bizim koloni anayasacılarımıza soruyorum:Sizler,Kurana dayalı Şeriat devletini kurmak için ettiğiniz yemin ve kasemleri uyguladığınızda;sizlere bir koalisyon gücünün müdahalesine ne buyurursunuz!Aynen Afganistan’da olduğu gibi!
         Yazının eki olan şiiri de okumayı sürdürelim:

“Karzailer, “ABD’den” okunur
Bunlar için Afgan yansa da olur
“Taşeronluk” her dem bizi mi bulur
Sağ giden Mehmetçik, sağ dönemiyor
*           *           *           *           *
Afgan bataklığı doymaz insana
Bile, bile düşmeyelim hüsrana
“Yeter artık beyler!” gelin vicdana
Sağ giden Mehmetçik, sağ dönemiyor
*           *           *           *           *
Emperyalist güçler kaçarken öyle
“Niyazi mi olacağız” hep böyle
Karar verildikçe “elin” sözüyle
Sağ giden Mehmetçik, sağ dönemiyor
*           *           *           *           *
Kalmazsak, durmamız gereken yerde
Kurtulmaz başımız, düşer hep derde
“Elin” hükmettiği bütün seferde
Sağ giden Mehmetçik, sağ dönemiyor
*           *           *           *           *
“Kendimiz olmayı” akıl edelim
“Gidilecek yer olursa” gidelim
Artık biz de “strateji” güdelim
Sağ giden Mehmetçik, sağ dönemiyor”
Ali DAL-19.03.2012-ANTAKYA/HATAY
         1950 Senesinde; Kuzey Kore, Komünist Çinin desteği ile Güney Kore’ye saldırdığında,Başvekil Adnan Menderes TBMM’SİNE danışmadan bir tugayımızı Kore’ye, sonradan intihar eden oğlu Asteğmen Mutlu Menderes’i de Paris’e NATO Karargahına göndermişti.
         Bu Şehitlik işi çok göreceli bir kavram haline dönüşmüştür. Önce, sözlüklere göre,Şehid(Şehit)kelimesinin anlamına bir göz atalım:
         Şehit-di.l.Çğ:Şüheda,yüksek bir ülkü uğrunda ölen kimse.Okyanus,C.3,S.2720.Profesör Dr. Pars Tuğlacı.
         Şehit(Şehid)A.İS.İnanıp,savunduğu bir ülkü,kutsal ülkü için savaşırken  ölen,canını veren kimse.Sabah,Türkçe sözlük ve Yazım Kılavuzu. S.34.
         Şehit:İs.A.:Kutsal bir ülkü veya inanç uğruna savaşırken ölen kimse(bir kimse)TDK.Türkçe sözlük,C.2.S.1376.
         Şehid,şehide,A.S.(Şehadet’ten):Din uğruna ölen,savaşta ölen.Mustafa Nihat Özön,Osmanlıca-Türkçe,s.780.
         Dini yaymak için Şehitlik,Demokrasi uygulaması, kardeş kavgasını önlemek,Kudüs’ü Müslümanlardan kurtarmak EMPERYALİZMİN KILIFIDIR!
         Araplar, İran’ı ve Türk ellerini yağmalayarak insanlarını öldürmek,geri kalanlarını da esir pazarlarında satmak için İslamı yaymak ve uğurda ölenleri de Şehit saymak motifini kullanmışlardır.Hz.muhammed’in meşaleler ışığında Kureyza Yahudi Kabilesinin erkeklerinin etek kıllarına bakarak,ÖLÜM ve ESİR PAZARI ayırımı da Müslümanlık motifi ile uygulanmış olan bir Arap emperyalizmidir.Haçlıların 1095/1270 Haçlı seferleri de aynı motifin kullanımıdır.Günümüzde PETROL ve YER ALTI ZENGİNLİKLERİ “Demokratikleştirme!”Masalı ile örtülmektedir.
         Amerika, Afganistan’ı işgal etmekle, Afganistan’ın 485 kilometre altındaki Petrol zengini Arap emirliklerini kontrol altına aldığı gibi; Orta Asya’nın, İran’ın Çinin,Pakistan’ın  ve Hindistan’ın ve tüm dünyanın  yüreğine hançer gibi sokulmuştur.
         Türk Silahlı kuvvetleri, Türk Vatanını, Anayasa ile kurulmuş olan Türkiye Cumhuriyetini tüm kurum ve kuruluşları ile KORUMAK VE KOLLAMAK için yaratılmıştır.Bu, Türk Silahlı Kuvvetlerinin Anayasal ve Yasal VAZİFESİDİR.Bu Vazifeyi yerine getirmek için Vazifesine dayanılarak verilen görevlerin ifası sırasında ÖLENLER ŞEHİT;YARALANANLAR DA GAZİDİRLER!
         Başka ülkelerin çıkarlarına hizmet ve onların emirlerine uymak ne bir kutsal görevdir ne de bir kutsal ülküdür.Afganistan’daki kavga Ülkemizdeki kavga gibidir!Suriye’deki kavga da BOP kışkırtmasının ürünüdür!  Bu kavga Amerika’yı ve BOP AS BAŞKANI OLDUĞUNU İLAN EDEN  SAYIN RECEP TAYYİP ERDOĞAN’I ilgilendirir. Onlar için bu dava Kutsal bir ülküdür. Türk Milleti için de oralardan gelecek olan çocuklarının Türk Bayrağına sarılı tabutlarına ağlamaktır. Bence, Türkiye’yi korumak Vazifesi nedeniyle içeride ve dışarıda  ölenlerin tabutlarının üstüne Türk Bayrağı; başka ulusların çıkarları için öldürülenlerin tabutlarının  üstüne de o ülkelerin bayraklarını örtmek gerekir.PS:Eşkiya karşısı düşman karşısıdır!
         Sonrası da var;Amerikan yapımı uçakların,helikopterlerin ve elektronik nitelikteki araçların kot şifresi de Amerikalıların elindedir,tıpkı askerlerimiz de olduğu gibi.Haçlı seferlerinde,Anadolu’daki bazı Türk Beylikleri de Haçlıların emrinde Selçuklulara saldırmıştı.İslam karşı Haçlı kavgasında Haçlılar safında bir Atatürk Cumhuriyeti.PS:Bazı kendinden menkûl tarihçilerimiz ve salatalıklarımız,Haçlı Seferlerin bittiğini sanmaktadırlar!VEYL salatalıklarımıza!


                                      

İzleyiciler

Blog Arşivi