15 Ekim 2013 Salı

1160/BİZ TÜRKOĞUZLAR,TÜRKOĞLU TÜRKÜZ!


 

 

 

 

 

              TC.

OSMAN TÜRKOĞUZ


TV. İZMİR;15 Ekim 2013

                                  NAMUSUMA VE ŞEREFİME

                    BİZ TÜRKOĞLU TÜRKÜZ!

       Sayın Kemal Kılıçdaroğlu sonunda dine sığındı!”Alors,es-tu  BRÜTÜS?!

         Sayın Bayımız Kemal Kılıçdaroğlu”Ben peygamber sülalesindenim!”Buyurdu.Gene de iyi.Vatan ve islam Haini SaitiNorsi

Hem Şerif, hem de Seyyit olduğunu açıklamıştı da! Şerif, Hz. Hasanın belinden inenler/Hz.Ömer’in sattırdığı Acem kıralının kızından/, Seyyit te Hz.Hüseyinin belinden inenlere denir.Benim aklım bu işe yetmedi!Bir insanın hem Kürt,hem de Peygamber soyundan olması Recep işi bir atmasyon olmasın!Tüm Arap âlemini İngiliz sancağı altında Müslüman  Türklere karşı savaştıran Şerif Hüseyin ve öteki Arap Hainleri de Peygamber sülalesinden değiller miydi!Tanrımıza ve Mustafa Kemal Atatürkümüze binlerce teşekkür,BİZ Türkoğuz’lar,  Eba an Cet Türkoğlu Türküz.

1158/SAYIN BÜYÜK USTAMIZ BAY RECEP!


           TC.                         Sayın Büyük Ustamız Bay Recep?

OSMAN TÜRKOĞUZ

Osmanturkoguz@gmail.com

TV. İZMİR;13 Ekim 2013

              Sayın Bay Recep Beyimiz, sazı elinize aldığınızda perdesiz çalmak adetindesiniz;nasıl olsa karşınızdakiler yalınız dinlerler,soru da soramazlar,soru soracak bilgileri ve cesaretleri de yoktur!Tüm dinleyicileriniz de tıka basa toktur.Dindeki sonradan oluşturulmuş bidat yasakları,kadınlar üzerinde

ALLAH ve PEYGAMBER ADI KULLANILARAK OLUŞTURULMUŞ YASAKLARI KALDIRAN CUMHURİYET HALK PARTİSİNEONLAR YALINIZ YASAKLARI VE YASAKLAMAYI BİLİRLER!”BUYURMUŞSUNUZ! Etmeyiniz, eylemeyiniz! İslam Dini yasaklardan oluşmuyor mu? Saymayayım, ayıp olur! Sizin hayatınız yasak dayatmalarından ibaret değil mi?

         1-Parklarda içki içmek yasak!

         2-Anayasamızın toplantı ve gösteri hakkını veren 26/27’inci maddelerine göre gösteri yapmak şiddetle yasak!

         3- Kürler Kürtçe okurlarken Kürt

Andını okurlarken Türk andını okumak ta yasak!

         4- PKK paçavrasını her yerlere asmak serbestken Türk bayrağını asmak neden yasak?

         5-Ayrılıkçı vatan hainleri her türlü tecavüz ve saldırılı gösteriler yaparken,Türkün gösterisi neden yasak?

         6-Atatürkümüzü ve Ulusal Kahramanlarımızı ders olarak okutmak yasak!

         7-Ne mutlu Türküm Diyene”neden yasak?

         8- Ulusalcılık yok Millet var! Sizin koyduğunuz yasak. Ama biz aptal değiliz Aziz Başsavcımız. Bakınız neden:

         MİLLET: A.İ.1-DİN,MEZHEP2-BİR DİN MEZHEPTE BULUNANLAR GRUBU.3-MÜSLÜMANLARIN HEPSİ.Mustafa Nihat Özön,Osmanlıca-Türkçe Sözlük,s.537.Sayın Bayım, Biz dünyanın en Eski ve en kahraman Türk Ulusuna mensubuz,Ulusalcıyız.ISLAH ve İFLAH KABUL ETMEZ KEMALİSTİZ!

         9- Okullarımızda,Kızların Erkeklerin kullandığı merdivenleri kullanarak üst katlara çıkması yasak.

         10-Okullarımızda, Kızlarla Erkeklerin aynı sınıflarda okumaları da yasak!

         11-Kadınlar için ayrı, Erkekler için de ayrı yüzme havuzları ve plajlar yapacağız. RTE.

         12-İstanbul’un Trafik sorunu üzerine yazı yazmak yasak! Bay Recep Tayyip Erdoğan’ın televizyonlarda açıklaması. Olimpiyatların yapılacağı şehri Seçenler aptaldılar.O zaman;ilaç parasından kurtulmanız için,doktorlarımız TB.Milletvekilleri Meclisindekiler hariç,hastalarımıza hastalıklarını söyleyerek  ilaç reçeteleri yazmasınlar!Şimdi de Sayın Büyük ustamızın bilgilerinden yararlanalım.Ama önce ustamızın gözlerine bir eyice bakınız!Fakat hastalığını SAKIN söylemeyiniz ve  YAZMAYINIZ!YASAK!

 
            Erdoğan: 'Ulusalcı yok, millet var!'Demiş!
          Kamuda başörtüsü düzenlemesine yapılan eleştirilere tepki gösteren Başbakan Erdoğan, "Millet bu işin kararını vermiş, bu iş bitmiş. Bu ülkede ulusalcı diye bir şey yok, bu ülkede millet gerçeği var" dedi. Ek:Ne zamandan beri Siz Millet oldunuz?
         DHA'NIN haberine göre, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın Dünya Kız Çocukları Günü dolayısıyla düzenlediği "Kız Çocuklarının Eğitim ve Öğretiminde Yeni Politika ve Uygulamalar" Çalıştayı bu sabah Rixos Oteli'nde yapıldı. Çalıştaya; Başbakan Recep Tayyip Erdoğan da eşi Emine Erdoğan ile birlikte katıldı.
           Çalıştay, Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası'nın mini konseri ile başladı. Ardından da sahneye Karabük Üniversitesi'nin tamamen kızlardan oluşan Kız Mehteran Takımı çıktı. Kızlardan oluşan Mehteran Takımı'nı görünce şaşıran Erdoğan, "Karabük Üniversitesi'nin kızlardan böyle bir mehter takımı oluşturması bana çok anlamlı geldi. Mehteri hep erkekler oluşturur. Çünkü ben de bir Tuğcubaşıydım, mehteri bilirim. Üniversiteli kızlarımızı tebrik ediyorum" dedi.
'Elif olmak zordur'
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, konuşmasında Kenya'daki El Kaide bağlantılı saldırı sırasında hayatını kaybeden Türk hekim Elif Yavuz'a göndermede bulundu. Şahin, "Mısır'daki Esma'nın Kenya'daki Elif'in mücadelesi son buldu. Bugün umutsuzluğun ve tükenmişliğin öldüğü gündür. Rahmetli annemin beni mühendis, kız kardeşimi eczacı yapmak için çektiği acı ve çileler son bulsun istedik. Elif olmak zordur yuvarlanan dünyada" dedi. Erdoğan, genç kızlara seslendiği konuşmasına Hz. Muhammed'den bir alıntı yaparak başladı. Çocukları doğduktan sonra diri, diri toprağa gömülerek katledildiğini dile getiren Erdoğan Hz. Muhammed'in 14 asır önce gelen bir ayetle yasaklamadan önce kız çocuklarının dışlanmasının, istenmemesinin ve toprağa gömülmesinin sadece o dönemde ve o toplumda yaşanmadığını, bin 400 yıl boyunca bu uygulamaların farklı renklerde, farklı tonlarda, çok farklı usullerde yaşadığını ve yaşatıldığını kaydetti. Erdoğan, konuşmasında özetle şunları dile getirdi:
'İkna odalarında işkence yaptılar'
Kız çocuklarına yönelik ayrımcılık kızlarının okumasını engelledi. Devlet ve vatandaş arasındaki güven bunalımı en fazla kız çocuklarının eğitiminde kendisini gösterdi. Kızlarımız okullardan uzak tutuldu. Vatandaşı kucaklayamayan sert devlet imajı kız çocuklarını okullardan soğuttu ve uzaklaştırdı. Yerel değerler ile milletin değerleri ile barışamadığı için okul ayrı yerde durdu vatandaş ayrı yerde durdu. On yıllar boyunca anne - baba ile okul arasında soğukluk oluştu. Kız çocuklarını erken yaşta evlendiren ana babalar görüldü. Ama kız çocuklarını ikna odalarında işkenceye tabi tutanlar görülmedi. Üniversite kapılarında kız çocuklarının geri çevrilmesi görülmedi. Bugün artık bu çarpık zihniyet hamdolsun tedavülden kalkmıştır.
'Ulusalcı mulusalcı kalmadı'
“Siz kimsiniz? Millet bu işin kararını vermiş, bu iş bitmiş. Artık bu ülkede ulusalcı, mulusalcı Artık bu ülkede ulusalcı, mulusalcı diye bir şey yok, bu ülkede artık millet gerçeği var, bunu göreceksiniz. Bu ülke hepimizin ülkesi bunu göreceksiniz. Bu ülke ne kadar erkeklerin ülkesiyle o kadar da kadınları ülkesidir. Bu ülkede başı açık kardeşlerimle başı örtülü kardeşlerimin özgürlüklerini, haklarını birbirinden ayıramayacaksınız, el ele beraber yürüyecekler.
'Acısını çektim'
Ben bunun acısını çekmiş bir babayım, Oğlum katsayı engeline takıldı Boğaziçi'nde okuyamadı. Yurt dışında doktora yaptı. Aynı şekilde kız çocuklarım yurtdışında okudu. Neden? Başörtüsü yüzünden. Bunlar başındaki örtüsü ile uğraşacak kadar cahil ve zavallı.
(Kızlara seslenerek) Başınızı öne eğmeyecek asla vazgeçmeyeceksiniz. Hiçbir olumsuzluk aşkınızı ve şevkinizi kırmasın. Siz mücadele ettikçe bu ülkede eğitimsizlik azalacak. Siz mücadele ettikçe bu ülkede şiddet azalacak kadına kalkan eller azalacak.”Kadına kalkan elleri Mustafa kemal kırmadımıydı! Azalacak ne demek? Kurana göre mi dövülecek,Ulemalarımızın fetvalarına göre mi dövülecek! Çin Atasözünü duymadıysanız benden duyunuz. “Kadını ve un çuvalını döverseniz iyi yanı gider kötü yanı Kalır!”Allahımız,yarattığı Kadını dövdürtmez.KADINLARIMIZ;CANLARIMIZ,BAŞIMIZIN TAÇLARI!

 


 

__._,_.___

 

 

 

1159/ÖMER HAYYAM İLE FARKIMIZ!


 

 

 

 

               TC.

OSMAN TÜRKOĞUZ


TV. İZMİR;15Ekim 2013

 

              ÖMER HAYYAM İLE

            ARAMIZDAKİ FARK!

               190’ıncı Rubai.

“Kâinatın Allahı gibi güçlü olsaydım,

İnanın bu Cihanı, ortadan kaldırırdım,

İçinde insanların kolayca yaşadığı.

Çok farklı bir dünyayı ellerimle kurardım.”


         BİZ KURALIM DÜNYAYI!

Ben isterdim ki SENİNLE,

BİZ kuralım dünyayı yeniden.

BEN Ademin olayım SENİN,

SEN DE Havvam ol BENİM.

Bir Atom bir Hidrojen bombası;

Yetmezse bir de Nötron bombası,

Silsin tüm insanlığı kökünden…

BİZ kuralım İnsanlığı seninle

 TÜM YAŞAYANLARIN Güzelinden, Çirkininden,

Kemiğinden; etinden

BİZ kuralım dünyayı,                                                                                              Yeni bir dünyamız olsun.

İnsanlarla hayvanlar mutlu mu,mutlu;

Gözyaşlarından çok uzak.

Bİr dünyamız olsun SENİNLE,

Düşünceyi,

                   Kederi,

                            Ağlamayı bırak.

İzleyiciler

Blog Arşivi