27 Temmuz 2013 Cumartesi

1088/DERVİŞ MEHMEDİN TORUNUNDAN!


                          TC.

OSMAN TÜRKOĞUZ


İzmir;27 Temmuz 2013


      DERVİŞ MEHMEDİN TORUNUNDAN!

“Yaptığımız hiçbir şeyi beğenmiyorsunuz. Bizden sonra gelecekler daha iyi bir şey mi yapacaklar?”Bay Bülent Arınç,23 Aralık 1930’da Menemen’de Kubilay’ımızın başını kesen Derviş Mehmedin torunu!

Bu söylem bana bir fıkrayı hatırlattı:Bizim Cumhuriyet düşmanlarımızın çok sevdikleri Osmanlı döneminde,Valilikler ve mansıplar rüşvetle satılırdı.Halep vilayetinin başına verilen Vali Paşa halkı o denli soymuş ki,sonunda ayaklanma çıkmış.isyancılar Paşanın konağına dayanmışlar.Balkona çıkan Paşa Hazretleri,gür bir sesle asilere seslenmiş:

“Beni bir dakika dinleyin. Ben buraya Dört boş teneke ile gelmiştim. Dördüncü tenekenin dolmasına az bir şey kaldı.Şimdi beni buradan def ederseniz yerime gelecek olan Vali Paşa Sekiz boş teneke ile gelecektir.O zaman ki halinizi bir düşünün,dişinizi biraz daha sıkarak evlerinize dönün!”Demiş.Paşayı haklı bulan halk ta sessizce evlerine dönmüş!

Bay Bülent Arınç şunu demek istiyor:” Bizler özel bir görevle iktidara getirildik.Türkiye Cumhuriyetinin nesi Var,nesi yoksa sattık, Maliye Bakanımız Dönme Mehmet şimşek te bunu açıkladı.Şunun şurasında,ülkenizi bölmek,Kürt devletini kurmak,Hempalarımızı Karun yapmak,Şeriatı getirmek,Osmanlıyı başınıza dolamak  gibi eften püften şeyler kaldı.Dedelerimizin de intikamını aldık.Yerimize getirilecek olanlar da bizim ipliğimizin kumaşındandır.Yeni,yeni sıkıntılar,tutuklanmalar,coplanarak gazlanmaları çekmeyin.Biraz daha sıkın dişleriniz,dağıtılmanız için şunun şurasında ne kaldı.”

 

İzleyiciler

Blog Arşivi