18 Şubat 2016 Perşembe

2078/NAMAZ ÜZERİNE SERENAD?


             TC.

OSMAN TÜRKOĞUZ


TV.İZMİR;18 Şubat 2016.

BAŞKALARINI DİNSİZLİKLE SUÇLAYAN ŞARLATANLAR,HANGİNİZ YAZIMDA BELİRTTİĞİM İSLAMIN  ŞARLARINI  YERİNE GETİRİYORSUNUZ?ŞARLATANLIKLARI BIRAKINIZ,CUMHURİYETİMİZİ DE BATIRMAK ÜZERESİNİZ.

                      NAMAZ ÜZERİNE SERENAD?!

MÜSLÜMANLARIN BAŞINA BİR DE NAMAZ BELASINI MUSALLAT ETTİLER?!PROFESÖR DR.YAŞAR NURİ ÖZTÜRK.BUBİR SONUÇTUR!GELELİM GEREKÇESİNE:

“Bu Yaşar Nuri Öztürk,kafayı üşütmüş mü?!HİRA DAĞINDAN BİR TÜRÜK?!Bendeniz bu konuda bir şeyler yazdığım da,köpek amblemli Hiralı  bir TÜRK  Kızımız bana çatmıştı.Bakınız WİLLIAM DRUMMOND  bunlar için ne söylemiş:Sonra da beni dinleyebilirsiniz!

“Bir insanın ahlaki davranışları anlayışına, eğitimine ve sosyal bağlarına dayanmalıdır, dini dayatmalara gerek yoktur.  Ölümden sonra ceza korkusu ve ödül iştahı ile hareket eden kişi bir zavallıdır!” (Albert Einstein).”MANTIK YÜRÜTMEYEN İNSAN BAĞNAZDIR,YÜRÜTMEKTEN KORKAN İSE KÖLEDİR.WİLLİAMDRUMMOND.

“DİN, KÖLELER İÇİNDİR: ONLARA HAYATIN VEREMEDİĞİ TESELLİYİ VERİR.”ELBERT HUBBBARD.DİN;İNSANLARI ÖTEKİ DÜNYA MASALLARI İLE ESİR ALARAK SOYMAKTIR?!.OSTÜZÜ.

İslamda bir MİRAC MASALI VARDIR. Bazı önemli Din bilginlerimiz, MİRAC OLAYININ HZ.MUHAMMED’İN RÜYASINDA OLDUĞUNA İNANMAKTADIRLAR. RÜYA, Hz.Muhammet, Medineli çocuklar tarafından taşlanmasından hemen sonra görülmüştür.Hz.Muhammet,BURAK adlı,tek boynuzlu bir ata binerek, SİDRETİMÜNTEHADAKİ ALLAH’IN KÖŞKÜNE VARMIŞ,ATINI DA TUBA adlı bir ağaca bağlamış.ALLAHIN KAPICISI OLAN HZ.MUSA,HZ.MUHAMMEDİN ALLAHIN HUZURUNA ÇIKMASINA İZİN VERMİŞ.ALLAH,HZ.MUHAMMED’E ÜMMETİ İÇİN ELLİ REKAT NAMAZ FARZ ETMİŞ.HZ.MUSA:”ÜMMETİN BUNA DAYANAMAZ?1DİYEREK,ALLAH İLE NAMAZ PAZARLIĞI YAPMASI İÇİN HZ.MUHAMMED’İ BEŞ KEZ ALLAHIN HUZURUNA YOLLAMIŞ.SONUNDA GÜNLÜK BEŞ VAKİT FARZ NAMAZINDA KARAR KILINMIŞ?!MANTIĞIMIZI DEVREYE SOKALIM:

      I-Her yerde hazır ve nazır olan ALLAH BİR MEKÂNA BAĞLANMIŞTIR.

      2-Hz.Musa, MÖ.14’üncü asırda yaşamıştır. Ondan önce ALLAHIN KAPICISI KİMDİR? Hz. Musa bu kadar önemliyse, TEVRAT NEDEN ÖNEMİNİ KURANA BIRAKMIŞTIR?

      3-Hz. Musa;Allah’tan daha mı akıllı ve vicdanlıdır?!ALLAH,MUSA’NIN ÖNERİLERİNİ NEDEN KABUL EDER?NEDEN KARASIZDIR?!

      4-Namaz, Kuranda isim olarak geçmektedir. KAÇ VAKİT VE HER Vaktin de kaç rekât olacağı vahyedilmemiştir. Hz. Musa’nın çok bulduğu günlük farz namazlarına Hz.Muhammet nasıl  daha çok rekatlı günlük namaz ekleyebilir?!O zaman ALLAHA ŞİRK  KOŞMAK OLMAZ MI?!Şu ayetlerin hükmüne neden Hz.Muhammet uymaz da FARZ OLDUĞUNU BEYAN ETTİĞİ NAMAZA EK REKAT EKLER?!

      1-“Ey Resul, sana indirileni tebliğ et.Eğer bunu yapmazsan O’NUN elçiliğini yapmamış olursun.”Maide5/47.

      2-“Ben sizin üzerinize vekil değilim, sadece tebliğ etmekle memurum.”Yunus 10/108.

      3-“Artık sana düşen ancak açık tebliğden ibarettir.”El-Nahl 16/82.

      4-“Peygambere düşen, sadece açık, seçik duyurmaktır.”Nur24/54.

      5-“Sizin vazifeniz, açık bir şekilde Allah’ın duyurduklarını tebliğ etmekten başka bir şey değildir…”Yasin36/17.

      6-“Resulüm, biz seni örnek müjdeci ve uyarıcı olarak gönderdik.”Furkan 25/50.Embiye 21/109,Haç22,67,Furkan 25.53.25.56,Şuara26/3,26-115.26.208-209-214,Sumer 26/216,Neml27/91,Ankebut 29/18,Ahzap 33/39,Fatr 35/23,Kaf50/45,Zaariyat51/55,Tar 52/29,TEGABÜN 64/12,Mülk 67/26,Cin 72/23,Ankaf 46/23.Duvarda ASILI DURAN KURANI İNDİRİP TE BU AYETLERİ DE OKUMALISINIZ*!NOT: KURANDA GEÇEN PEYGAMBER ADLARININ ÖNÜNDE VE SONUNDA SAYGI KELİMELERİ DE YOKTUR.UYDURMADIR?!

                      NAMAZ NEDİR?

        “Namaz dinin direği, ibadetlerin en üstünüdür. Yüce Allah’a karşı en önemli ibadet görevimiz, günde beş defa kıldığımız namazlarımızdır. Ergenlik çağına gelen, akıllı her Müslüman’a günde beş vakit namaz kılmak farzdır.

Namaz, bizi yaratan, yaşatan, sayısız nimetleri veren Yüce Allah’a karşı bir kulluk görevimizdir.

Namaz kılanlar, Allah (c.c.)’ın emrini yerine getirmiş, kulluk borçlarını ödemiş ve Allah (c.c.)’ın hoşnutluğunu kazanmış, dünya ve ahiret mutluluğuna kavuşmuş olurlar…”Sünnet namazlarına ne buyurulur?!OSTÜZÜ.

NAMAZINÇEŞİTLERİ:
Namazın Farz, Vacib ve Nafile çeşitleri vardır.

1-) Farz Namazlar: Beş vakit namaz, cuma namazı ve cenaze namazları dır.

2-) Vacip Namazlar: Vitir ve bayram namazları, bozulan nafile namazların kazasıdır.

3-) Nafile Namazlar: Farz ve vacip namazlardan başka kılınan diğer namazlardır.

NAMAZ VAKİTLERİ

Her işin belirli bir zamanı vardır. Günde beş defa kılınan farz namazla rın kılınması için Yüce Allah belli vakitler tespit etmiştir. Sabah, öğle, ikindi, akşam ve yatsı günde beş defa kılınan namazların vakitleridir.

Sabah Namazının Vakti: Sabaha karşı tan yerinin ağarmaya başlamasından, güneşin doğmasına kadar olan zamandır.

Öğle Namazının Vakti: Güneş tam tepemize gelip, gölge doğu tarafına uzanmaya başladığı vakitten itibaren her şeyin gölgesinin bir veya iki misli oluncaya kadar devam eden zamandır.

İkindi Namazının Vakti: Öğle namazı vaktinin bitiminden güneş batıncaya kadar olan zamandır.

Akşam Namazının Vakti: Güneş battıktan sonra başlayıp, güneşin battığı yerde meydana gelen kızıllık kayboluncaya kadar olan zamandır.

Yatsı Namazının Vakti: Akşam namazının vakti çıktıktan sonra başlayıp, sabah namazının vakti girinceye kadar devam eden zamandır.

Vitir Namazının Vakti: Vitir namazının vakti de yatsı namazının vaktidir. Ancak vitir namazı, yatsı kılındıktan sonra kılınır.

Cuma Namazının Vakti: Öğle namazının vaktidir.

Teravih Namazının Vakti: Yatsı namazının vaktidir.

Sehiv Secdesi,

Cenaze Namazı,

Teravih Namazı:”Ramazan ayına mahsus, Yirmi Rekâttan ibaret bir SÜNNET NAMAZIDIR.CEMAATLE KILINMASI GEREKMEKTEDİR.EVLERDE KILMAK,SÜNNETİ TERKETMİŞ OLMAK OLUR?!Allah bu namazı neden unutmuş?!Hani Muhammet,yalınız tebliğ ediciydi?!Aşağıdaki namazlar SÜNNET NAMAZLARIDIR,SONRADAN UYDURULMUŞTUR.

Teheccüd Namazı,

İşrak Namazı, 

Kuşluk Namazı,

Evvabin(Tövbeler)Namazı,

AbostŞükürNamazı, 

Tahiyyeti’l Mescid namazı,Sünnet Namazı?!

Güneş ve Ay tutulması namazı,Sünnet Namazı?!

Şükür Namazı,

Tespih Namazı,

İstihare Namazı,

Tövbe namazı

Hacet Namazı,

Zelzele Namazı,Sünnet Namazı?!

Yolcu Namazı,

Mesbak,

Lahik,       

MÜBAREK GÜNLER VE GECELER:

1-Kadir Gecesi,

2-Berat Gecesi,

3-Miraç Gecesi,

4-Regaipgecesi.                                                                                                            Bayram Namazının Vakti: Bayram günleri sabahleyin güneşin doğuşundan yaklaşık 50 dakika geçtikten sonra başlayıp, güneşin tepe noktasına gelmesine kadar devam eden zamandır.

Her namaz, kendi vakti girdikten sonra kılınır. Vakti girmeyen namaz kılınmaz. Her namazın kılınma vakti, kendi vakti girdikten sonra başlar, bir sonraki namazın giriş vaktine kadar devam eder. En iyisi her namazı vaktin ilk giriş zamanında kılmaktır.
Güneş doğarken, tepe noktasında iken, batarken hiç bir namaz kılınmaz…”

“Demokrasi amaç değil bir araçtır?!”Gayeye varmak için kullanılacaktır!Bay Recep Tayyip Erdoğan.

“GAYEYE VARMAK İÇİN TUTULAN HER YOL MEŞRUDUR?!”NİKOLO MAKYAVELL./NİCCOLO MACHİAVEELLİ 1469-1527/.Demokrat gözükerek ,demokrasinin nimetlerinden yararlanarak toplumu ele geçirerek saltanat sürmektir amaç.Sürü  ele geçirilince ağıla koymak çok basittir.Kösemen koyunları ve köpekleri gözeterek sürü ağıla sokulur. NAMAZ DA AMAÇ DEĞİL, TOPLUMU UYUTARAK BEYNİNİ YIKAMA ARACIDIR. Mutsuz ve aç insanlar, bir mabede günün belirli saatlerinde toplatılarak, manasını bilmediği aynı sözlerin tekrarı ile aynı hareketler yaptırılır. CEHENNEM VE ALLAH KORKUSU, CENNETTE KADIN, SEKS, ŞARAP VE HER TÜRLÜ NİMET BOLLUĞUNU ANLATANLAR BAŞTA TAŞINIRLAR. BUNUN İÇİN DE BOL MABET İNŞAATI VE ÇOK SAYIDA DİN ADAMI GEREKİR. AKIL VE DENEYSEL BİLİMLER BİR KENARA ATILARAK, İŞE ÇOCUKLARDAN BAŞLANILIR. GERÇEK İNANÇ SAHİPLERİNİ KANDIRABİLMEK İÇİN ALLAH, DİN, CENNET VE CEHENNEM; GÜNAH VE SEVAP, DİN ADAMLARI TARAFINDAN NAMAZLARDA BİR POLİTİKA OLARAK VE METOTLU BİR ŞEKİLDE KULLANILIR.

Almanya’da Müslüman olmak isteyen Hıristiyan bir Alman Kadınına, Ömer Nasuhu Bilmen’in, İSLAM İLMİHALİ” KİTABINI VERMİŞLER. KADIN BİR HAFTA SONRA KİTABI GERİ GETİREREK:”BEN ESKİ DİNİMDE KALIYORUM İSLAMİYET SİZE KALSIN?”!Demiş. Bir Alman araştırmacı, üşenmeden

 Karşılaştığı tüm Müslümanlara, Müslümanlığın günlük gereklerini yerine getirip, getirmediklerini sormuş: Bir tek Müslümanın bile gerçek Müslümanlıktan haberi olmadığını dehşetle görmüş.”NAMAZ DİNİN DİREĞİYMİŞ?!”DOĞRULUK, DÜRÜSTLÜK, VATANSEVERLİK, HİLE YAPMAMAK, ALDATMAMAK, YALAN SÖYLEMEMEK, SÖZÜNDE DURMAK, CİNAYET İŞLEMEMEK, DOĞAYI VE CANLILARI KORUMAK, KADINLARIN DA İNSAN OLDUKLARINA İNANARAK TÜM İNSANLARI EĞİTMEK,HERKEZİN VE HER ULUSUN İNANÇLARINA VE YASALARINA  UYMAK NEDEN DİNİN DİREĞİ OLMUYOR?!EY ŞARLATANLARIMIZ?!

 

 

2077/MYAMMAR'DA AĞLAMAK,EKLİ!


            TC.                                                                                                                                                                              OSMAN TÜRKOĞUZ


TV. Çeşmealtı;14 Ağustos 2012.

Mısır’da;SEKİZ SAAT İÇİNDE ÖLEN KARILARINI DÜZME HAKKI VEREN; KADINLARIN PATLICAN,HAVUÇ, MUZ SATINALMASINI YASAKLAYAN BİR SAPIK İÇİN YAPILAN GÖSTERİLERDE ÖLDÜRÜLEN RABİA İÇİN AİLECEK AĞLAYAN,TAA MYAMMAR’DA, ÖLDÜRÜLER İÇİN DE GÖZ YAŞI DÖKEN ERDOĞAN ALİESİ;ANKARA KATLİAMLARINDA ÖLDÜRÜLEN VE ŞEHİT ASKERLERİMİZ İÇİN NEDEN AĞLAMAZLAR?!PEKAKA KÜSER DE OYLARIMIZ DÜŞER HESABI MI YAPARLAR!ÜÇBUÇUK SENE ÖNCEKİ YAZIMI OKUR MUSUNUZ?ZAHMET OLMAZSA EĞER! 18 Şubat 2016,

                            MYANMAR’DA AĞLAMAK!

“Sait’i Nursi’nin/Türklük, Din ve İlim düşmanı Norslu Sait! Ostüzü/ dediklerine uyulsaydı, bugünlere gelinmezdi!”MEB.Hüseyin Çelik!

“Birkaç Mehmetçik şehit oldu diye Meclis’i toplayamayız!”AKP. Genel Başkan Yrd.Hüseyin Çelik.Basından.

Alman Şansölyesi Sayın Angele Merker,Alman Devlet’e ait uçakla uzak doğuya giderken,Kocası sefer sayılı bir uçakla,bilet parası cebinden, aynı yere uçmuştur!”Basın.

“Asker ve polis’in her zaman şehit olması kaderlerindendir!””O katırın hesabı mutlaka sorulacaktır!”Dâhiliye Vekili Sayın İdris Şahin!

         Aynı Yetkilimizin bu iki beyanatı da Kürtleri ve PKK’YI okşamaya,oy avcılığına  yöneliktir.

         Sayın Majeste Emine Hatunun, sırf ağlamak için, Myanmara Türkiye Cumhuriyetine ait bir uçakla gitmesi de aynı amaca yöneliktir.”Birkaç Mehmedimizin şehit düşmesine” Türkiye’de ve cenaze törenlerinde ağlamak,Kürtleri ,Bedhahlarımızı ve  Vatan Haini PKKLILARI kızdırarak oy kaybına neden olabilirdi?!Ama,Uzakdoğu’daki Müslüman bir azınlık için oralara,Türkiye Cumhuriyetinin uçağı ile cümbür cemaat giderek,TV.Kameraları önünde ağlamak ,Müslümanlığı politikalarına amaç olarak kullanmakta olan emperyalistlerin desteğini sağlardı.Bir de,kendi ağlanacak hallerine bakmadan görüntülere ağlayan Aymazları da mutlu   ederdi.PS:Vatan Hainleri ile çarpışırken yaralanan Gazilerimiz, nasıl olsa şehirlerarası otobüslerle,bilet paralarını teğmenleri vererek  ve bastonlarına dayanarak baba evlerine dönebilmektedir.Ambülans uçaklarımız da;emperyalizmin emrinde ve para karşılığında kendi devletleri ile çarpışırken yaralanan Müslüman Arapları,tedavilerini sağlamak maksadı ile ülkemize getirmeleri için hazır bekletilmektedir.

İzleyiciler

Blog Arşivi