21 Ağustos 2011 Pazar

428-KÖRLER ÜLKESİNDE TEK GÖZLÜ KIRALLAR!

                                                                                  

                        OSMAN TÜRKOĞUZ
                        osmanturkoguz@hotmail.com
                        Çeşmealtı;20 Ağustos 2011.

                                   KÖRLER ÜLKESİNE TEK GÖZLÜ KRALLAR!
Denize dalmadan midye çıkarılamaz. İnine girmeden de Sırtlan                      çıkartılamaz. Ostüzü.
            Sayın Mustafa Yörükoğlu, Manisa’da benim valimdi ve İçişleri Bakanlığı Müsteşarlığından gelmişti. Takunyalı Biraderlerin ortancası beğenmemişti! Birgün, asayiş saatinde bana bir şey anlatmıştı ve de çok gülmüştük:
            “Sayın Komutanım; kime asayiş ve terör hakkında soru sorsam, “bilmiyorum” diyeni yok. Uzun, uzun bana akıl veriyorlar. Bu işe ne dersiniz?”Demişti.
            “Sayın Valim; benim de bu konular üzerinde size nutuk atacağımı beklemiyorsunuzdur herhalde. Ben, bu hali iki nedene dayandırıyorum:
            1*-Sizin, o kişiyi bu konuda biliyor sandığınızı sanması,
            2*O’nu adam yerine koyarak soru sormanızla kendisini, sizin kişiliğinizde kanıtlaması.
            Ülkemizde, balı yiyemeyenler balın tadını anlatmaktalar. Herkes terör uzmanı!
            Çeşmealtı’nda bir balıkçı dostum var. Küçücük dükkânının önünden geçerken Kocaman yüreğinde bana yer açar. Hafif sakallı bir Bey! Elinde Kandil’i bombalayan uçaklarımızın resmi ile bezeli bir gazeteyi göstererek ve de çok yüksek tonla:
            “Tüm Teröristleri nasıl da öldürdük!”Dedi.
            “Daha öncede çok bombalamıştık; neden bitiremedik?”Dedim.
            “Ne yani, anlatılanlar yalan mı? Dediğinde:
            “Siz bu işlerde uzmanmısınız? Komando subayı mısınız? Güneydoğuda hiç bulundunuz mu? Dediğimde de:
            “Hayır, gazeteler yalan mı yazıyorlar?”Dedi.
            “Öyle bir şey demedim, Kandil’in uçaklarımız tarafından diğer hedeflerin de uzun menzilli toplarımız tarafından vurulduğu doğrudur. Bendeniz; Uzun süre Güneydoğu’da görev yapmış bir Emekli Jandarma Komando Albayıyım. Siz, denize dalmadan midye çıkarabilir misiniz? Ses yok! Gidemediğin yer senin değildir. Egemenlik, piyadelerin süngülerinin ucundan geçen hattın içinde kalan yerlerdedir.
            Sizinle bu konuda tartışmaya girmeyeceğim. Yalınız şunu unutmayınız ki sizin bilgilendirilmeye çok ihtiyacınız var! Afganistan diye bir ülke vardır. Amerika Birleşik devletlerinin ve onun büzüktaşlarının ve dahi bizim bile orada askerimiz vardır. Amerika çok güçlüdür; havada, karada üstün teknolojiye ve silah ve haberalma gücüne sahiptir. Dağları, tepeleri ve yerleşim alanlarını çok güçlü bombalarıyla yerle bir etmektedir. Taliban’ın elinde ne uçak, ne helikopter ne de çok güçlü silahlar vardır! Beyefendi Hazretleri, Amerika, İngiltere, Fransa ve diğer hempaları üç-beş Taliban’ın önünde neden rezil oluyorlar dersiniz! Bombardımanla iş bitseydi, orada bitmiş olurdu. Uçaklarla terör bitirilemez! Terör, Kandil’e, teröristler neredeyse oraya girmekle bitirilir. Terör, Türk devleti Ankara’dan ve Türkler tarafından yönetilirse bitirilir. İşte Tahran işte almış oldukları sonuç!”dedim, adamcağız, elektrikli bisikletine atlayarak  gazlayıp gitti.

İzleyiciler

Blog Arşivi