3 Ağustos 2011 Çarşamba

419-İSTİFA VE EMEKLİLİK,DEVENİN PABUCU!

                                                                              
OSMAN TÜRKOĞUZ
            osmanturkoguz@hotmail.com
            Çeşmealtı;02 Ağustos 2011.

                        İSTİFA MI, EMEKLİLİK Mİ?
                                      YOK!
                        DEVENİN PABUCU!
            Nasrettin Hoca Türk zekâsının bir ürünü olsa gerektir. Bir gün, eşeğine binmiş,karısı arkasında yaya.Bir tanıdık denk gelmiş:
            “Hoca, sen eşekte karın yaya; sana yakışır mı demiş!”Hoca, eşekten inmiş, karısını eşeğe bindirerek eşeğin peşinden yola revan olmuş.Başka bir komşusu:
            “Yahu Hoca bu ne kılıbıklık, karın eşekte sen yayan! Tövbeler,tövbesi!” Demiş. Hoca,bu sefer karısını eşeğin terkisine almış.başka bir komşusu:
            “Hoca, ayıp ve dahi çok günah.Küçücük eşekte iki kişi.Olmaz!” Demiş. Bu sefer de hoca,karısı ve eşek peş,peşe yola koyulmuşlar.Bu sefer de başka bir komşusu:
            “Yahu Hoca,sende hiç akıl yok mu?Allah eşeği niçin yarattı;binmek için!” Demiş. Kafasının tası atan Hoca Nasrettin, bu sefer eşeği sırtladığı gibi yoluna devam etmiş. Eyyy! Hocaya eşeği sırtlatanlar, sizlerde hiç utanma ve arlanma yok mudur? Toptan istifa’nın emre itaatsizlik ve askeri isyan sayacaklarını hiç düşünmediniz mi? İstifa edilmiş, hakları olan emeklilik te kazanılmıştır. Yok, seçimle gelmiş iktidar! Yok milli irade! Hepsi de bizi çağın dışına taşımaya cevaz verir mi? Bir ülkede aydın geçinenler bu denli ulusal değerlere nasıl ters olabilirler a canım? Yalınız istifa ederek orduda kalsaydılar, KİMİN VE DAHİ KİMLERİN TASARRUFU ALTINA GİRECEKLERİNİ NEDEN DÜŞÜNMEDEN VURUYORSUNUZ!
           

İzleyiciler

Blog Arşivi