29 Nisan 2012 Pazar

708/VAY TÜRKİYEM VAY!

            OSMAN TÜRKOĞUZ
            osmanturkoguz@gmail.com
             İzmir:29 Nisan 2012.

                        VAY BÜYÜK AĞABEY VAY!”
                        VAY TÜRKİYE CUMHURİYETİ VAY!,    
Hem maaş alacaksınız, hem de kafanıza göre tiyatro  yapacaksınız! Yemezler!”SN.RT Erdoğan, TC: Başbakanı’nın ağzı!.
Jozef Stalin döneminde de SSCumhuriyetler birliğinde, Tiyatroda oynanacak oyunları ve çevrilecek filmleri Komünist Partisi seçerdi. Potemkin Zırhlısı ve Korkunç İvan Filminin bir bölümünün oynatılmasını bizzat Jozef Stalin menetmişti. Komünizm, Nazizm ve Faşizm tek doğru uygulamasından gitmişti. Hitler, Mussolini ve Stalin göklere çıkartıldığından çok derinlere düşerek kaybolmuşlardı.Sayın Recep Tayyib Erdoğan Beyimiz de “Büyük Ağabeyliğe” soyunmuşa döndürüldü (1984) .Öyle ya;TBMMECLİSİ,mahkemeler ve dahi Müddeiumumiler ve Polis ve Gizli İstihbarat emre hazır beklemede.Sipariş kanunlar anında hazır.Sayın RTE Beyimiz,sizin yaptıklarınızı beleşçiler ve yağdanlıkçılarınız yerler de bizler yemeyiz.Sanatsız kalan bir milletin şahdamarlarından birisinin kopartıldığından da haberiniz olmadığını sanıyorum.Ünlü İngiliz Aktörü Rus asıllı Peter Üstinov’un çok güzel bir tanımlaması vardır.Sizin sürekli rol yaptığınızı söylememize de gerek görmüyorum:”Bir soytarı başbakan olsa mükemmelen ve yıllarca bu görevini sürdürür.Bir başbakan soytarılığa kalksa bir haftada rezil olur!”Herkes başbakan ve dahi cumhurbaşkanı olabilir.Sanatkâr olamaz.Size istirahat öneriyorum.Cartla,Curtla ve korku salmakla  bir yere varılmaz.Saygılarımla.
        

707/MİLLİ GÜVENLİK DERSLERİ SİZLERE ÖMÜR!

            OSMAN TÜRKOĞUZ
            osmanturkoguz@gmail.com
            İzmir;29 Nisan 2012.

                                   MİLLİ GÜVENLİK DERSLERİ SİZLERE ÖMÜR!
            Milli Güvenlik Dersini de kaldırdılar.Yerine Arapların Gaza ve Gazve öyküleri gelecektir.Ulusa ait ne varsa,Osmanlı’nın yaptığı gibi horlanacağı ortadadır.
         Bendeniz, Uşak’ta, Antakya’da ve Zonguldak’ta çeşitli okullarda Milli Güvenlik Dersleri baş öğretmenliği yaptım ve Milli Güvenlik derslerini kendim yazarak, teksir edip öğrencilerime bedava dağıttım. Dersi hafife alıp çalışmayanları da bütünlemeye bırakmıştım. Ünlü Akrep Nalân Benim Uşak Ticaret Lisesinden çok çalışkan bir öğrencimdi.Gerçek Akrep Nalan,Turgutlu polis karakolumuzu makineli tabancası ile taratarak bir polisimizi felç eden Anarşistin adıydı.Ünlü olduğunda Nalan Hanım da bu unvanı kullanmıştır!Aslında Akrepliği falan da yoktur!Öğrenci defterlerimi halen saklamaktayım.Onlara verdiğim araştırma ödevlerini Zonguldak’taki bir yerel gazeteye bırakmıştım.Elimde,her nasılsa birkaç tane ödev kalmış.Menemen’de meydana gelen Kubilay olayının sebep ve sonuçlarını araştırınız!,Mustafa Kemal’in Bursa Nutkunu araştırınız!”İzmir’in Yunanlılar tarafından işgali!”,” Atatürk İlkelerinden Milliyetçilik ve Halkçılık ilkesi nedir ve ne değildir?”Gibi ödevler verirdim ve çok bilimsel yanıtlar alırdım.
         Antakya Lisesinde; Üçüncü sınıf öğrencilerine ders verirken,Okul Müdürü aniden sınıfa girdi ve özür dileyerek:
         “Askerlik dersi olduğunu bilmiyordum, özür dilerim!”Dediğin de:
         “Sayın Müdür Bey;askerlik dersinde  değil,Milli Güvenlik dersindeyiz!”Dediğimde de:
         “Ne fark eder, ikisi de aynı değil mi, silahları öğretmiyor musunuz?”Buyurduklarında, verdiğim yanıt karşısında biraz sendelemişlerdi:
         “Biz, silah bilgisini de kışlamızda askerlerimize öğretmekteyiz. Öğrencilerime ise Milli Güvenliğimizi ilgilendiren konuları anlatmaktayız. Bugünkü dersimizin konusu, Ulusların Milli Hedefleri ve Milli Stratejileridir!”Vaktiniz varsa siz de bu çok önemli konuyu anlatmamı dinleyebilirsiniz.”Dediğimde ne söyleyeceğini bilemeden dershaneyi terk etmişti.
        

İzleyiciler

Blog Arşivi