8 Aralık 2013 Pazar

1190/KENDİ BAŞINA BUYRUK OLMAK!

              TC.
OSMAN TÜRKOĞUZ
TV. İZMİR;07 Aralık 2013

BAŞKALARI TARAFINDAN KURTARILMAYI YALINIZ KÖLELER BEKLER. KÖLELERİ YENİ EFENDİLERİ ESKİ EFENDİLERİN ELİNDEN KURTARIR. MÜSLÜMAN OLDUKTAN VE BİZANSI DA ALDIKTAN SONRA TÜRK TOPLUMU DA HAİNLERİNİN KURTARICI OLMALARINI BEKLER OLDU DA.
                                     KENDİ BAŞINA BUYRUK OLMAK!
                            KÖLELİKTEN KURTULMANIN
                                                          VE
                                  LİDERLİĞİN İLK ŞARTIDIR!
         “Benim söylediklerim,ilmin verilerine uymazsa ilmin dediklerini tercih edin!”Mustafa Kemal Atatürk
         Sayın İdris BAL, AKP’NİN Kütahya ilinden seçilen bir Milletvekiliydi. Bay Recep Tayyip Erdoğan’ımızın  ülkemizi nereye götürmek istediğini görerek  Milletvekili görevini yapmak için kıpırdanmaya başlaması ile birlikte saldırılara uğraması da bir oldu. AKP’DEN ihraç etmek için disiplin kuruluna sevk tehdiyle birlikte Partiden istifası da bir oldu. İhraç nedenini hemen,HER TÜRLÜ OYUN İLE ALDATILAN  Kamu oyuna açıkladılar:                                                             ”KENDİ BAŞINA BUYRUK!”
         Sözlüklere bakarsak Buyruk kelimesinin anlamının şöylece anlatılmış olduğunu görürüz:
         BUYRUK: BİR KİMSEYİ BELLİ BİR DAVRANIŞTA BULUNMAYA ZORLAYAN SÖZ,EMİR VE FERMAN.
         BUYURMAK(Fiil):Bir şeyin yapılmasını ve yapılmamasını istemek, söylemek ve emretmektir.
         Kendi başına buyruk; KENDİ KENDİSİNİ YÖNETMEK, TUTUM VE DAVRANIŞLARINI KENDİSİ AYARLAMAK, BİR EMİR ALTINDA OLMAMAK. Köleliği kabul etmemek.
         MUSTAFA KEMAL, kendi başına buyruk olarak Amasya Genelgesini yayınladı, Erzurum ve Sivas Kongrelerini kendi başına buyruk olarak yaptırtı. Heyeti Temsiliyeyi ve Türkiye Büyük Millet Meclisini kendi başına buyruk olarak kurdu. Türkiye Cumhuriyetini de kendi başına buyruk olarak yarattı.Kendi başına buyruk olmayan köleler onları idama mahkûm ettiler;Ol köleler
Son nefeslerini de Efendilerinin ülkelerinde verdiler.
         Sayın Bay Recep Beyimizin her günkü konuşmaları hep farklı; değişik karakterde ve bilgideki farklı insanları tarafından bu konuşmaların hazırlandığı akla gelmektedir!”Benim her konuşmamı tamam Efendim, evet Efendim diyerek tasvip etmeyiniz.Bunun doğrusu ne ise çekinmeden onu söylemelisiniz!”Haydi bree!Efendimiz!Sizin konuşmalarınızın doğru tarafını hiç göremedik te! Sayın İdris Bal’a hiddetinizin nedeni nedir öyleyse! Bakınız;Sayın Lale Elmasulu Han’ım’dan aldığımız bir Büyük Filozofun saptamasını beraber okusak!
EĞRİLERİN EN ÖNEMLİ ÖZELLİĞİ  
(EFLATUN'UN "DEVLET" İNDEN)
   ...Eğrilerin en önemli özelliği doğru olmadan DOĞRU GÖRÜNMEKTİR. En büyük eğrilikleri işlerken adı en doğru adama çıkar. İşlediği suçlardan biri ortaya çıkarsa, güzel sözler söyleyerek herkesi suçsuzluğuna inandırır. Gerekirse zenginliğine, gücüne ve dostlarına güvenerek zor kullanır, eğriliklerini doğru olarak kabul ettirir. Düşmanına ve doğru kişilere karşı üstünlük sağlar, kazanç sağlar, zenginleşir, çevresine iyilik eder. Çevresi kalabalıklaşır. Böylece eğrileri savunanlar çoğalır, her yönde etkin bir kişi olur, iyi bir hayat sağlar. Tanrılara bol, bol tantana ile kurban keser.
    Doğru adam ise; doğruları savunduğu, eğrileri ortaya çıkardığı için baskı görür. O zaman doğru olarak değil, doğru görünmek gerektiğini anlar. Böyle kişiler eğriler tarafından, EĞRİ OLMAKLA  suçlanır. Çoğunluk eğri olduğundan veya eğrilik güç kazandığından DOĞRU ADAM eğrilikle tanıtılır. Doğrular pasifize edilmiş olur.
    Maharetleri EĞRİ OLUP ADINI DOĞRUYA ÇIKARMAKTIR.
    Kötülüğe akın,akın gider insanlar,
    Rahattır, yakındır kötülüğün yolu,
    Erdemin ise alın teri koymuş önüne tanrılar.
    EFLATUN (PLATON) ; M.Ö.427- M.Ö.347 yıllarında yaşamış ünlü Yunan filozof ve  Matematikçisidir.


İzleyiciler

Blog Arşivi