11 Eylül 2012 Salı

806/KIRMIZI HALIDA TÖKEZLEMEK!

         OSMAN TÜRKOĞUZ
         osmanturkoguz@gmail.com
         İzmir;11 Eylül 2012.
                            İleti yazım:
         Her sözünde ve her davranışında tökezleyen,düz yola serilen Kırmızı halıda da tökezler.PS:Yeşile giden yola Kırmızı halı serilmez!Serenseniz Lider olan yerlere serilir

                              KIRMIZI HALIDA TÖKEZLEMEK!
         Ne zaman Sayın Devlet Bahçeli Beyimizi konuşurken görsem aklıma türlü şeyler gelir. Utancından basur tedavisi olamamış birisinin sıkıntılı yüzünü görürüm yüzlerinde! Bir de Yıldırım Beyazıt’ın en samimi arkadaşı Öfkeli Mustafa gelir gözlerimin önüne,her şeye karşı hep sinirli.
         Geçen gün; Kurtuluş için medet umdukları Osmanlının huzuruna çıkarlarken Kırmızı halıda ayağı takılarak yüzükoyun yuvarlanmıştı. Kendilerini Kırmızı renk çarpmış olmasın!Neden yeşil halı sermediler geriye giden yollarına!Hollywood yıldızlarına mı özendiler bilemem!
         Sayın RTE Beyimizle birlikte söyledikleri bir şarkı da geldi aklıma:”Beraber yürüdük biz bu yollarda!”
         Osmanlıya gitmenin,Osmanlı’dan medet ummanın sonucu düz halıda yuvarlanmaktır.Yakında,USA ‘YA ve Tüm yalakalarına karşın Osmanlıya giden yolda Sayın RTE DE tepetaklak yuvarlanacaktır.O zaman Sayın Bahçeli ile Sayın Recep beyimiz,şu şarkıyı terennüm edeceklerdir:”
         “Beraber yuvarlandık düz yoldaki halıdaaa!”

805/ORTADA OLANLAR!!

 OSMANTÜRKOĞUZ
İzmir;11Eylül 2012
                            ORTADA OLANLAR!
         Afyondaki mühimmat patlaması olayı nedeniyle  olay yerine gelen Genelkurmay Başkanı Sayın Necdet Özel Paşamız, gazetecilerin bir sorusu üzerine:
         “Konuşmayacağım,konuşmayacağım!Her şey ortada!” buyurmuştu.
         Evet Sayın Paşamız;Hediyeler, Halılar,sayenizde Türk Silahlı Kuvvetlerinin durumu ve 25 parçalanmış Şehidimizle sizin halleriniz ortadadır.Bu işlerin eğilerek selam vermekle çözülemeyeceği de gün gibi ortadadır.PS:Bendeniz hain değilim!Hainlerimizi görenlerdenim!

804/BİNDİĞİ DALI KESMEK!

OSMAN TÜRKOĞUZ
İzmir;11Eylül 2012.
                       BİNDİĞİ DALI KESMEK!
         Bendeniz; Sayın Recep Tayyib Erdoğan’ın konuşmalarını dinlediğimde aklıma Büyük Findoslu Hakkı Kılıç’ın ölümü gelir.1957 senesindeydi; Isparta Savcısı Kemal Bey,telefonla aradı.Büyük Findos Köyünde bir vatandaşımız ağaçtan düşerek ölmüş.İlgilenmenizi rica ediyorum!”Dedi.Merkez Jandarma Karakol Komutanı Astsubay Başçavuş Ahmet Beyin motosikleti ile olay yerine gittiğimiz de bindiği dalı keserek 15 metreden düşmüş olan rahmetli Hakkı Kılıç’ın cesedi ile karşılaşmıştık.tuttuğu dalın parçası hâlâ elindeydi.
         AfyonKarahisar’da bir mühimmat depomuzun patlaması ile 25 vatan evladımızı şehit vermiştik. Bu olay iktidar ile Muhalefeti karşı karşıya getirmişti.Konu çok boyutlu olarak basınımıza da yansımıştı.Bu konuda uzman olanlar da görüşlerini açıklamışlardı.İşin içine Afyon valisi ile Sayın Necdet Paşamızın hediye alış verişi de girmişti.Emekli askerlerimizin patlama olayına yaklaşımları Sayın Recep Tayyib Erdoğan Beyimizi çok kızdırmıştı:
         “Silahlı Kuvvetlerden ayrılmış olanlar,içinden çıktığı ocağa ihanet etmekteler!”Buyurmuştu.
         “Türk Silahlı Kuvvetlerinin en bilgili ve en kahraman komutanlarını uyduruk dosyalarla ve maskeli tanıklarla Esir Kamplarına doldurmak ve Beraber çalışmış olduğu,terörle mücadelesini tüm dünyanın bildiği Genelkurmay başkanını Terörist olarak tutuklatmak Adalet oluyor da bunları tenkit etmek neden ve nasıl ihanet oluyor!Ülkemizde ihanet eden mi ararsınız sayın RTE Beyimiz!Önce siz aynaya bakmalısınız.Anayasaya ve Atatürk devrimine bağlı kalacaklarına yemin edenlerin,19.000TL Maaş ile susanların ve sadece parmak kaldıranların  yüzüne bakmalısınız.
         “Biz Mahkeme ile de konuştuk!”Utanç verici bir itiraftır bence!Başbakan olarak mı? Uyduruk davaların Başsavcısı olarak mı konuştunuz Sayın RTE Beyimiz?
         Bendeniz bir jandarma subayı emeklisiyimdir. Masal ve Maval dinlemem.Olayın soruşturmasına Susığırlıktan başlarım.Sivil nakliye aracını da didiklerim.Gece nasıl Mühimmat depolanırmış!Onu da ele alırım.Sivil araca araç komutanı verilmiş midir?Gece mühimmat depolamanın Suriyeli Hainlere mi gönderileceğine de el atarım.Daha önceleri bu tarzda hazırlanan mühimmatın tren ile sevk edilmiş olması olasılığı üzerinde de dururum.Hediye cep telefonu alan olmuş mu,bu ihtimali de göz ardı etmem.İçinden çıkmakla övündüğüm ocağıma da ihanet etmedim ve de etmem.Suçluyu önce vicdanınızda aramalısınız derim.

İzleyiciler

Blog Arşivi