20 Ağustos 2013 Salı

1100/KOMEDİYLE TRAJEDYA OYNAMAK!


            TC.

OSMAN TÜRKOĞUZ


İzmir;21 Ağustos 2013

                      KOMEDİYLE TRAJEDYA OYNAYANLARIMIZ!

         Havalar soğumaya başladı!Bizim Blokun önünden bir Bozacı geçerse;ahdettim,pencerenin altına çağırarak kafasına bir bidon su dökeceğim!Ostüzü.

         “Dağlara, taşlara” Ne Mutlu Türküm Diyene” basitliğini yazdılar. Kayseri RP. Milletvekili Bay Abdullah Gül!                                                     Sayın Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül,”Türkçe konuşan devletlerin devlet başkanlarıyla buluşmak üzere, Bakü’ye Türkçe Konuşan Devletlerin Devlet Başkanları  Kurultayına uçtular!”

        “TÜRK BAYRAĞI”İLE GÖSTERİ YAPMAK SUÇTUR.”Evlerinizi ve işyerlerinizi Türk bayrakları ile süsleyiniz!”Çatma suç davalarının Başsavcısı ve Üç Erkimizin de mutlak Hâkimi Sayın Recep Tayyip Erdoğan Beyimiz.

        “Demokrasi bizim için amaç değil,araçtır.Demokrasi treni istediğimiz istasyona geldiğinde o trenden ineceğiz!”Sayın RTE.

        “Demokratik açılım paketinin üçüncü aşamasına son noktayı koyduk!Sayın RTE.

        “Laiklik ilkesi her türlü inancın güvencesidir!”Sayın RTE.

        “Laiklik kalkar diyorlar,halk isterse tabii kalkar kardeşim!”İspanyadan Sayın RTE.                                     ”Laik,dinsiz kemal Paşa rejimini kaldırarak,Kurana dayalı Şeriat devleti kurmak için,Allah’ım ve dinim üzerine yemin ve kasem ederim!’”Sayın RTE.                                                                                       

       “ Bu davanın/Çatma dosyalı davalar/ Başsavcısı benim. Bu davada,nereye kadar gidilecekse oraya kadar gidilecektirrr!”Sayın RTE.

        “Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ’a Terörist diyeni tarih affetmez!”Sayın Başsavcımız RTE.

        “Mahkemelerimiz bağımsızdırlar.Hâkimlerimiz kanunlara ve vicdanlarına göre hüküm verirler.”Tüm Yalakalar.

        “Bana yumruk atanı Hâkim  serbest bıraktı. Ya hâkimin kendisine yumruk atılsaydı!”Anlamsız ve kabak suratlı Bekr!

        “Gezi Parkı Çapulcularına Polis,Biber Gazı da sıkar,Cop ta/Lastik giydirilmiş Demirden mamul/ kullanır,Toma’lar tazyikli su da sıkar:Başsavcımız ve her şeyimizin başı!Sayın RTE:EK:Şu anda lastik mermi de kullanmaktadırlar!

        “Diktatör görmek istenler Mısır’a baksınlar!”Büyük Ağabeyimiz Bay RTE.George Orwell.

        Örnekler utanılacak düzeyde ve dahi çoktur.Anlatmak istediğim de bunlar değildir

        Orgeneral Semih Sancar’ın Genelkurmay Başkanlığındaki görev süresi dolmak üzereyken suni bir kriz yaratılmıştı.Başbakan Süleyman Demirel’e Elazığ’daki Kış Tatbikatında General Parkası ve General Başlığı giydiren Orgeneral Ali Keskiner ile  Orgeneral Rahmetli  Adnan Ersöz’den birisinin Genelkurmay Başkanı olması gerekiyordu.Ne Semih Sancar istifa etti,ne de Ali Keskiner istifa etti.Her üç Orgeneral de 30 Ağustos günü emekliye ayrılarak Orgeneral Ahmet Kenan Evren  Genelkurmay    Başkanı oldular.

        Arkasına USA’YI ve birçok haini alan Bay Recep Tayyip Erdoğan’ın TSK’YI iğdiş etme oyunu hız kazandığında, Genelkurmay Başkanımız Orgeneral Sayın Işık Koşaner ve üç Onurlu Kuvvet Komutanımız istifa ettiler. Jandarma Genel komutanı Orgeneral Necdet Özel’e gün doğdu,Jandarma genel komutanlığı koltuğundan kalkarak 200 metre ilerideki Genel Kurmay Başkanlığına geldi ve Mareşal Fevzi Çakmak’ın VE Miralay Mustafa İsmet’in  Onurlu koltuğuna oturdu.Necdet Özel için:”Çok Zekidir!”Haberleri uçuruldu!Aman Allahım,bir de ne görelim Sayın Orgeneral   Genelkurmay Başkanımız,minare gibi dimdik duran Cumhuriyet düşmanlarımızın karşısında Piza Kulesi gibi eğik mi eğik selam vermiyor mu?

        Sayın Bekir Coşkun’un, Cumhuriyet Gazetesinde Generallerimiz için yazmış olduğu bir yazıyı diline dolayan,Çatma davalarımızın  Başsavcısı Bay RTE:”Paşalarımız,bu yazı hakkında yargıya başvurmalılar!”Buyurdu.312 General ve Amiralimizden ses çıkmadı.Genelkurmay Başkanı Necdet Özel derhal ol emre uyarak mahkemeye suç duyurusunda bulundu ve mahkemeden de gerekli cevbını aldı.ULAAA!Dedim,TSK’DA bir tek Paşa varmış,o da Eğik Necdet Paşa!

        Yüksek Askeri Şura Toplantısının hemen akabinde kırktan fazla yüksek rütbeli subayımız, haklarında sonuçlanmamış dava olduğu halde, emekliye sevk edildi.ULAAA!Demişim bu nasıl Zeka!Kaçakçılığın Men ve Takip kanunu dururken/1918/,vatan hainlerimiz askerin burnunun dibinden pür silah geçit yapmaktalar.Anayasamıza ve yasalarımıza aykırı olarak askerler neden bunlara silah kullanmazlar!

        Genelkurmay Başkanlığından:”Hakkari üzerinde uçuş yapan iki generalimize ait helikopterlere yerden ateş açılmış,helikopterlerin birisi isabet almış,helikopterler olay yerinden uzaklaşmışlardır!”Sonra ne olmuş!Genelkurmay Başkanlığı Anadolu Ajansı görevini demi yüklenmiştir.

        Genelkurmay Başkanlığından duyurulmuştur:”Suriye hududunda,sınırımızı geçmek isteyen 1500 atlı ve 3000 yaya kaçakçı püskürtülmüş,bir askerimiz yaralanmıştır!”Püskürtmek,taarruz eden düşman kuvvetleri için kullanılır.Eşkıya karşısı Askeri Ceza Kanununa göre düşman karşısıdır!Daha sonra!Haydaaa!

        Tenkitler çoğalınca, Necdet Paşamız da başkalarının ağzından konuştu:”Uzun tutukluluk süreleri için Necdet Paşa çok üzülüyor ve kapalı kapılar arkasında devlet büyüklerine de üzüntülerini sürekli iletiyorrr!”Cumhurumuzun Başı ve Başsavcımız da hemen aleni tanıklığa soyundular!”Evet,Necdet Paşanın tutukluluk halleri için çok üzüldüğüne ve üzüntülerini bize de naklettiğine tanığız!”

        Sayın Necdet Paşamız; Genelkurmay Başkanlığı dert yanma yeri ve makamı değildir.Ağabeysi Sulu Gözlü Fethullah Gülen’in Has adamı olan,MİT Başkanı Emekli Astsubay Başçavuş Burhan Fidan için şıpıdanak kurtuluş yasası çıkartan Bay Recep Tayyip Erdoğan ve Bay Abdullah Gül,sizi dinlemiyorlarsa itibarınızı anlayarak derhal işgal ettiğiniz makamı ehline teslim ediniz.Burada,ADALET BAĞIMSIZDIR REKLAMI YAPILMAKTADIR!Genelkurmay Başkanlığını ve Türkiye Cumhuriyetini Karacı Generallerimizin ne hallere düşürdüğünü de görerek yerinizi Havacı Generallerimize ya da Amirallerimize devrediniz.Hazır Hava Kuvvetleri Eski Komutanı Yüksek Askeri Şura Üyesi olarak kızakta beklemekte.Neden korkuyorsunuz?Yarın orduevlerinde garsonlardan başka konuşacak kimse bulamayacaksınız.Ayıp olacak amma,size bir öykümü anlatmak istiyorum:Kızıltepe’de konuşlanmış 117’inci Seyyar Jandarma alay Komutanıydım.Zırhlı Kariyere de 270 mermi isabet ederek devrilmişti.Jandarma Genel komutanı Orgeneral Nurettin Ersinden ,Tugay kanalı ile, şu emri almıştım:”Müsademelerde,Zırhlı Kariyerler isabet alarak kullanılamaz bir duruma düştüklerinden,Zırhlı kariyerlerin müsademelerde kullanılmaması…!”

        Alay Başlılarına bu emri şöyle iletmiştim:”Jandarma genel Komutanlığının ve 23’üncü seyyar jandarma tugay komutanlığını Zırhlı Kariyerlerin kullanılması hususundaki emirleri aşağıya çıkartılmıştır.Aslolan Zırhlı Kariyerlerin korunması olmayıp;subay,astsubay,erbaş ve erlerimizin sağlıklı bir biçimde müsademeye girmeleridir.Bu nedenle Jandarma Genel Komutanlığının bu husustaki emrini keenlemyekün/yok farzediyorum/ kabul ediyorum.Zırhlı Kariyerler eskiden olduğu gibi kullanılacaktır.nemi oldu?Zırhlı Kariyerler Ankara’daki resmi geçit törenine katılacağından zırhlı kariyerler alayımın emrinden alındı!Emekli Jandarma korgeneral Sayın Çetin Haspişiren,Kurmay Yüzbaşı rütbesiyle 23’üncü seyyar jandarma tugayının kurmay başkanıydı!Portekiz,bir hafif makineli tüfek ve dokuz adet te G/3 otomatik tüfeğiyle paletli bir zırhlı kariyeri 750.000TL’YE teklif ettiği halde.Almanların lastik tekerlekli er taşıyıcısı 2.500.000TL’YE satın alınmıştı! Necdet Paşamız doğrulasınız ki TSK DA doğrulabilsin!

                                

 

İzleyiciler

Blog Arşivi