26 Ocak 2012 Perşembe

558/MAYMUNUN YAPTIĞINI NEDEN YAPAMAYALIM!

OSMAN TÜRKOĞUZ
   İzmir;26 Ocak 2012,

MAYMUNUN YAPTIĞINI YAPABİLİR Mİ BU TOPLUM        ACABAAA!                
Modern beyin yıkamasına tabi tutulan birey ve toplumların, zekâ ve kişilik düzeyleri maymun seviyesine indirilir, tehlikeleri algılamayacağı gibi, hiçbir davranışta da bulunamaz! Verilenlerle zaman öldürür ve hep yönlendirenleri güldürür. Ostüzü.
         Bir berberin çok akıllı bir maymunu varmış. Berberlik mesleğini de mükemmelen öğrenmiş. Berber camiye gittiği zaman, müşterileri yukarıdan aşağıya jilet gibi tıraş edermiş. Komşu berber Risalettin Efendi, bu durum karşısında iflas bayrağını çeker olmuş. Aklına bir Şark kurnazlığı gelmiş. Berber Recep Efendi Cuma namazına gittiğinde, doğruca maymunun yanına gitmiş. Eline bir tıraş fırçası almış, sabunlamış, sabunlamış,sakallarına iyice sürmüş.Sonra da usturayı iyice bilemiş,bıyığından bir kılı kestirmiş.Usturayı krezola sokmuş,maymun da aynı şeyleri yapmış.Yüzünü tıraşa başladıktan sonra;usturayı ters çevirerek burnuna sürtmeye başlayınca,usturasını masanın üstüne koyan maymun,sol kolunu ileri
doğru, Risalettin Efendinin gözüne doğru uzatarak sağ eliyle de dirseğine kadar şıraklatmış. Ehh!Demiş Temel,biz bunu neden yapmayalım!

/557/EGEYE ÇIKMAYAN YUNANLILAR İÇİN AFYON'A YUNAN ŞEHİTLİĞİ!NİYE!

                                                              
OSMAN TÜRKOĞUZ
            osmanturkoguz@gmail.com
            İzmir;06 Aralık 2011.

                        AFYON BELEDİYE BAŞKANINA
                                   AÇIK MEKTUP!
            Sayın Başkanım; önce selam ve dahi saygılarımı iletir, gerilerden ileriye dönük çalışmalarınızda da başarılar dilerim. Belki Türk ve Yunan toplumu unutmuştur, ama velâkin bendeniz bir önerinizi unutmuş değilim:
            İki sene kadar önce “Afyon’a bir Yunan Şehitliği! Kurmak istemiştiniz. Megalo İdea için Anadolumuzu işgal için gelen ve burada vurularak ölen Yunan askerleri için bir mezarlık yapmak fikrinizin ekonomik boyutunu düşünen olmamıştı. Nasıl Gelibolu’daki İngiliz; Fransız ,Yeni Zelanda ve Avustralya askeri mezarlıklarına ziyaretler  yapılarak Şafak Ayinleri yapılırsa,aynı olayların Afyon Yunan Mezarlığında yapılması Afyon’a ve Ülkemize sayılamayacak kadar getiriler kazandıracaktı.Bir kere;Afyon Mermer ve mezarlıklar sanayi çok gelişecekti!Sonra;Avrupa Birliğinden,Amerika’dan ve Yunanistan’dan paralar akacaktı.Afyon kaymağı ve Afyon sucukları dünyaya açılacaktı.Bu öneriniz Devlet Büyüklerimizce de uygun görülmemişti.Şimdi;Türkiye Büyük Millet Meclisinde,tarih doktoru ve dahi Milletvekili Bay İhsan Şener’in aydınlatmasıyla kafam dank etti.Ya maazallah,Kapısında her dilde ve dahi Yunanca:”Yunan Şehitliği!Burada Anadolu’ya Turistik gezi için gelen ve yanlışlıkla öldürülen Yunan Askerleri yatmaktadır!”Yazısı bulunan Yunan Mezarlığı açılmış olsaydı,ne durumlara düşerdiniz?Bay İhsan Şener, Tarih Uleması ve Türk Milletvekili:
            “Yunanlıların Harp Tarihlerinde bir Anadolu savaşı yoktur. Ulusal Kurtuluş savaşı,şehitlikler uydurma bir dümendir!”Buyurdular;hem de,Ulusal Kurtuluş Savaşı yapmış ve kazanmış olan Türkiye Büyük Millet Meclisinin içinde! Hayali bir mezarlık için dünyanın parasını sarf edecek ve âleme de irezil olacaktınız: Bir dost olarak geçmiş olsun der; bir daha Tarih uleması Bay İhsan Şener’e danışmadan büyük işlere kalkışmamanızı öneririm.Kaygılarımla.

  

556/YAŞANMAMIŞ ÖZLEMLER.

                                                                     

         OSMAN TÜRKOĞUZ
         osmanturkoguz@gmail.com
         İzmir;26Ocak 2012.

                   YAŞANMMAMIŞ ÖZLEMLER!
         Hani Güneşin Sarısı, hani denizin Mavisi?
         Hani doğanın renkleri,söylesinler hani nerde?
         Her şey simsiyah SENSİZ, renkleri yok,güzelliği de yok;
         Söylesinler hani nerde? Kör müyüm yoksa BEN DE?
         Zevk vermiyor BANA artık, ne denizin mavisi
         Ne de Güneşin Sarısı, BENİMLE değil zaten
         Gönlümün SENSİZ yarısı.
         Bembeyaz Martılar bile, sensizlikte Simsiyah;
         Noluyor bu insanlara,bıraksalar ya beni,
         Bıraksalar ya seninle yalnızlığıma.
         Bırakmıyorlar ki,ne desem,ne söylesem eyvah!
         İster Doğusuna gitsem,isterse Batısına
         Gitsem yurdumun öte ucuna,ne fark eder ki!
         Sensiz mutsuzlukta, sensiz karanlıkta kalınca.
        

İzleyiciler

Blog Arşivi