17 Ağustos 2015 Pazartesi

2078/GÖREN GÖZÜN HAKKI MI?  TC.

OSMAN TÜRKOĞUZ


TV. Çeşmealtı;17 Ağustos 2015.

                           GÖZ HAKKI MI?!O ZAMAN YANDI MİLLET?

                          SAHİBİ DE HELAL ETSİN! YA HELAL ETMEZSE?

Komşusunun karısında gözü olan,göz hakkını nitsin gari?!

      11 Ağustos 2015 tarihli/KORKUSUZ gazetesinde ilginç bir haber yayımlandı okuyalım:

     “Ünlü sanatçı Erhan Yazıcıoğlu, göz hakkını kullandı. Türk bükündeki evine giderken, yol kenarında durup bir incir ağacından incir koparan Yazıcıoğlu, görüntülendiğini fark edince “göz hakkımı kullanıyorum, incir çok güzelmiş!”Dedi. Ağaçtan kopardığı meyveleri eşi Müge Han’ım’a götüren Yazıcıoğlu,”ağacın sahibi de hakkını helal etsin!”Dedi.”

     Karadut mevsimiydi,emekli bir öğretmen,sokağa taşan dudun ham meyveli dallarını kesmiş,kuşlar boşuna dolanıp duruyorlardı.sokak kapısının zile bastım,dalları neden kestiğini sordum:”Hastalıklıydılar!?”Dedi.Gebe olan hastalıklı bir hayvan kesilir mi?”deyu sordum.Ve,”sizin Mustafa Kemal’in 04 Ekim 1926’da yayınlanan Medeni Kanunundan haberiniz var mı?Dediğim de biraz duraksadı:”MEYVE AĞAÇLARININ YOLA BAKAN DALLARINDAKİ MEYVELER YOLCULARINDIR!””KOMŞUNUN BAHÇESİNE SARKAN DALLARIN MEYVELERİ DE KOMŞUYA AİTTİR!”Ve ben de ekledim:Ağaçların tepe dallarındaki meyveler kuşlara,yere düşen meyveler de yerdeki canlılara aittir.”

Gazetelerimi alarak eve dönerken, orta yaşlı bir Hanımın dutlardan yararlandığını gördüm. Ben, üzerine doğru yürürken ürktü ve avucundaki dutları bana vermeye kalktı. Ona da aynı sözleri söyledim ve boyumun yettiği dalları eğerek dutları toplamasına yardım ettim.”Beyefendi, dedi, bana çok önemli bir şey öğrettiniz. Şimdi, Mustafa Kemal Atatürk’ü daha çok sevdim!”Dedi.

     internette çok orijinal bir görüntü yayımlanmıştı.Sakallı bir kuran kursu Hocası yandaki kızı öperken öteki kız da gülümsemekteydi.Şimdi,bu Hoca gören gözünün hakkını mı almış oldu?!o Zaman,gören göz bir savunma aracı olarak tüm tecavüzleri mubah kılmaz mı?Önemli olan bir eylemin yasal olup,olmadığıdır.Saygılarımla.

İzleyiciler

Blog Arşivi