1 Kasım 2013 Cuma

1172/BİR ESKİMO ÖZDEYİŞİ!


               TC.

OSMAN TÜRKOĞUZ


TV.İZMİR;02 Kasım 2013

                           BİR ESKİMO ÖZDEYİŞİ!

         Sene 1950;Demokrat Parti 27 senelik Cumhuriyet Halk Partisini yenerek iktidara gelmiştir. Demokrasi geldi diye şarkılar söylenmeye başlamıştı. Herkes, bu yeni iktidardan bir şeyler kopartma yarışına girmişti. Kaymakamlarımızdan birisinin, çok eski ve suyu akmaz bir çeşmeyi bir güzel onarttırarak deposunu ve havuzunu su ile doldurtup büyüklerimizin görüşüne sunması sonucu vali yapıldığı anlatılmıştı. İyiye ve güzele sahip çıkarak, kötüleri de eskilerin üstüne atmak Şark Kurnazlığı olarak hâlâ yaşatılmaktadır. Üsküdar-İstanbul arasında 29 Ekimde açılışı yapılan Tüp Geçite, Adalet ve Kalkınma Partisi başından sonuna kadar sahip çıktı. Göğüsleri kabartan en kuru gözleri de yaşartan nutuklar söylendi, Abdülmecit ile Abdülhamit göklere çıkartıldı ve Bu Asrın Mucizesi! Tüp Geçit Projesi Birinci Abdülmecit’e ihale edildi. Abdülmecit’in kadınlarla ayşı nuş etmekten, Abdülhamit’in de jurnal okumaktan vakitleri mi varmış! Şom kalem sahipleri durur mu hiç! Eski Resmi Gazeteleri tarayarak 05 Şubat 2000 tarihli ve 23965 sayılı Resmi Gazetemizin 141’inci sahifesindeki 2000/63 numaralı Hükümet kararına ulaştılar. Hükümet Olarak koalisyon hükümetinin yetkililerinin, Cumhurbaşkanı Sayın Süleyman Demirel tarafından onaylanan bir kararnamesi.Başbakan Bülent Ecevit,  Devlet Bahçeli,

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı ve diğer ilgililerin imzaları! Bu kadar yalan ve sahtekârlığa politika yapmak mı denir? Onbaşı Adolf Hitler,”Politika yalan söyleme sanatıdır!”Diyerek bizimkileri mi tanımlamıştı! Ne ise uzatmayalım,bu yalanlarla sahip çıkmalar hatırıma bir Eskimo atasözünü getirdi.Günümüze tam uyan o sözü yazayım:

         “TARLANDAKİ EKİN SENİNDİR,  ONU KİM EKERSE EKSİN!/DOĞACAK ÇOCUK TA SENİNDİR KARINI KİM ŞAPARSA ŞAPSIN!”Şimdi mezarındaki iki ölü kalkarak Allah adına doğruyu söyleyemeyecekleri gibi, halkımız ne mi der?Gaflet uykusundan ses çıkar mı?

İzleyiciler

Blog Arşivi