30 Eylül 2011 Cuma

443-EŞEKLERİN TAŞIDIĞI EŞEKLİKTİR!ACIRIM.

                                                                                
OSMAN TÜRKOĞUZ
 Çeşmealtı;28 Eylül 2011.
                       
                                   ŞEREFİ OLMAYANLAR ŞEREFSİZLİK DAĞITIR!
                                                           ----------Tarih: 28 Eylül 2011 15:37
Konu: ATATÜRKÇÜ! BİR EMEKLİ SUBAY AVUKAT İLE ÖMER RIZA DOĞRUL!
Kime:
EŞEKLERİN TAŞIDIKLARININ EŞEKLİK OLDUĞUNU BİLENLERE! 
RAHMETLİ VE CENNETMEKÂN BÜYÜK DİN BİLGİNİMİZ ÖMER RIZA DOĞRUL; KAHİREDE BÜYÜMÜŞ, ELEZHER ÜNİVERSİTESİNİ BİTİRMİŞ VE 22 YAŞINDA--1915'TE--İSTANBUL'A GELMİŞ BİR GAZETECİ YAZAR BÜYÜĞÜMÜZDÜR. O’NUN 11 KASIM 1938 GÜNÜ TAN GAZETESİNDE YAYIMLAMIŞ OLDUĞU BİR YAZISINI SUNMUŞTUM :"BÜTÜN DÜNYANIN HİZMET ETTİĞİ BÜYÜK TÜRK!" BU YAZININ ÜÇÜNCÜ PARAGRAFINDA AYNEN ŞU TANIMLAMA VARDIR:""Eseri hepimiz ve bütün millettir. Yeni bir millet yaratıcısı olarak bütün Türk tarihi içinde en yüksek makam; bütün Türk büyükleri arasında en büyük Türk olarak yaşama hakkı ,daima o'na ait olacaktır!"
             BU YAZININ TAMAMI, ORDUDAN İLİŞİĞİ KESİLMİŞ VE HUKUK FAKÜLTESİNİ BİTİRMİŞ HİÇ TANIMADIĞIM BİR ATATÜRKÇÜYE! DE GİTMİŞ. BU BÜYÜK ATATÜRKÇÜ! ÖLMÜŞ BULUNAN RAHMETLİ ÖMER RIZA DOĞRUL YERİNE BANA HAKARET YAZISI YOLLAMIŞ. "YARATMAK" İŞİ İLE "HALKETMEYİ" BİLEMİYEN BU KİMESNEYE ACIDIM. ANAMIN VE BABAMIN YARDIMI İLE TANRIMIZ BENİ HALKETMİŞTİR. AMA BENİ, MORAL DEĞERLERİMİ YARATAN DA MUSTAFA KEMAL OLMUŞTUR. BEN, O’NUN ESERİYİMDİR. 

EŞEĞİ TANRIMIZ HALKETMİŞTİR; EŞEĞİN YARATICISI OLMADIĞINDAN SİTTİN SENEDİR EŞEK, EŞEK OLARAK KALMIŞTIR VE DE, EŞEKLERİN TAŞIDIKLARI BU NEDENLE YÜK DEĞİL EŞEKLİKTİR. 

BOLİVYA’YI VE BOLİVYA ULUSUNUYARATAN DA GENERAL SİMON DE BOLİVAR’DIR. 
MUSA HEYKELİNİ DE MİŞELANGELO YARATMIŞTIR. 

PS: Yoktan hiçbir şey var olamaz! VAR OLAN HİÇBİR ŞEY DE YOKEDİLEMEZ!”lavoisier.

Hiç yorum yok:

İzleyiciler

Blog Arşivi