30 Mart 2010 Salı

66- RAHMETLİ PAPA EFTİM!

OSMAN TÜRKOĞUZ Çeşmealtı 27 Temmuz 2008

İzmir 05 Ocak 2009

66- RAHMETLİ PAPA EFTİM!

“Ben, TÜRKOĞLU TÜRKÜM!”

avlos karahisarlıoğlu-Papa 1’inci EFTİM-1920,

*Ben, bu yazımı, en üsteki tarihte yazıp, yayımlamıştım. Ergenekon savcısının, SAYIN SEVGİ ERENEROL’U, ATATÜRK ADINI SIK KULLANDIĞI İÇİN AZARLAMASI NEDENİYLE, iş bu yazımı onlara ithaf ediyorum.*

“Türk Ortodoks Kilisesi Basın Sözcüsü, Sayın SEVGİ ERENEROL, Ergenekon Davasında, SANIK SIFATI İLE GÖZETİM ALTINA ALINMIŞ!

İri yuvarlak gözlü, kaygılı suratlı bir TÜRK KIZI. Tanımayanlar için, küfürle yâd edilecek bir olay! Tanıyanlar için, hüzün ve mücadele dolu bir geçmişin ARMAĞANI!

Bu nasıl iş derken, Ergenekon iddianamesi yayımlandı. Tamamının elimize geçme olanağı da yok. Körlerin fili tanımlaması gibi, bölük, pörçük öğreneceğiz.

İlk algıladığım şey: Murtabitlik-Suç ve suçluların irtibatlandırılması –durumu.

Yeni Ceza Muhakemesi Kanunu, bu kavramı Türkçeleştirmiş: ÜÇÜNCÜ BÖLÜM; Bağlantılı davalar, bağlantı kavramı,

Madde-8 bu kavramı düzenlemiş. Karara bağlanmış Danıştay Baskını ile de bağlantı kurulmuş!

Ergenekon ile bağlantı kurulmadan, Danıştay Baskınında, HÜKÜME GİDİLMESİ, benim çok garibime gitti!

Ama benim konum bu değil.

KUVAYI MİLLİYECİ, Muharip Gazi maaşlı, İSTİKLAL MADALYASI SAHİBİ TÜRK ORTODOKS KİLİSESİ’NİN KURUCUSU, CENNET MEKÂN PAPA 1’İNCİ EFTİM’İ hatırlayanımız var mı?

Benim araştırmama göre yok! PAPA EFTM Pavlos Karahisarlıoğlu,-Pavli, Pavri-ULUSAL KURTULUŞ SAVAŞINDA, Ankara’nın yanında savaşa girmiştir.

Cephelerde, yaralı askerlerimizle; cephe gerisinde KIZILAY Hizmetlerinde ve askerlerimizin her türlü dert ve problemleriyle ilgilenmiş; ”BEN, TÜRKOĞLU TÜRKÜM!” DİYE BAĞIRABİLMİŞ BİR ULUSAL KAHRAMANIMIZDIR!

Dürrizade Abdullah ve Sait Molla Köpekleri, İngilizlere hizmet ederlerken; O, bir cepheden, diğer cepheye koşmuştur. Türk milleti de, O’NU lâyık olduğu yere oturtmuştur.

Türk Ortodoks Patriği Papa 1’inci EFTİM, Yozgat ilimizin Akdağmadeni ilçesinde doğmuş; 1965 yılında da; İstanbul’da ölmüştür.

30 Ekim 1 921, ya da, 21 Ekim 1922 tarihinde, BAĞIMSIZ TÜRK ORTODOKS PATRİKHANESİNİ KURARAK; Fener Rum Patrikhanesi’nin oyunlarını bozmuştur.

ÜÇ KİLİSE VE 23 KİŞİLİK CEMAATIYLA, TÜRK DÜŞMANI HIRİSTİYAN DİN ADAMLARINA MEYDAN OKUMUŞ, cepheden, cepheye de koşmuştu.

İstanbul’da; PANAYİA Kilisesinde, Patrikhanesini kurmuştur.

Ölümü üzerine; Oğlu Dr. Turgut Erenerol, 2’inci Papa Eftim Unvanı ile TÜRK ORTODOKS PATRİĞİ OLMUŞTUR. SEVGİ ERENEROL O’NUN KIZI; Rahmetli Papa Eftim'in de torunudur.

Patrik Dr. Turgut Erenerol’un ölümü üzerine de; Selçuk Erenerol, TÜRK ORTODOKS PATRİĞİ OLMUŞTUR. O’NUN 2002’de ölümü üzerine de, PAŞA ÜMİT ERENEROL, bu makama geçmiştir.

Papa Eftim, hayatını mahkeme kapılarında tüketmiştir.

Bendeniz; ULUSAL KURTULUŞ SAVAŞI KAHRAMANLARINA DUA EDERKEN, PAPA EFTİMİ DE, GÖĞSÜMÜ GERE, GERE DULARIMIN İÇERSİNE KATARIM!

MAREŞAL GAZİ MUSTAFA KEMAL; Büyük Taarruz’dan önce,

“PAPA EFTİM, BİR ORDU KADAR BİZE HİZMET ETTİ,” demiştir.

FENER RUM Ortodoks Patriği Bartelemeos, GÖKÇE ADALIDIR. Askerliğini yedek subay olarak GELİBOLU’DA, E. Korgeneral SELAHATTİN ÇETİNER’İN EMRİNDE yapmıştır.

Bu günlerde, Rusya’yı karıştırmakla meşguldür! Boşuna EÜMENLİK Sıfatı peşinde de değildir!

Ergenekon’un Muhbiri, Kanada’da yaşayan, Haham yardımcısı olduğunu söyleyen birisidir!

Patrik Bartelemeos’un gücünün, Amerikan Ortodoks âleminin üstünde olduğuna göre; bu işte USA kokusu geliyor burnuma!

BEN, izninizle, Prof. Dr.Güstav lö Bon’un bir sözünü hatırlatmak istiyorum:

“MİLLETLER, MADDİ VE MANEVİ DEĞERLERİNİ YİTİRMEKLE YIKILMAZLAR. MİLLETLERİ YOK EDEN İLLET, HAFIZALARINI YİTİRMİŞ OLMALARIDIR!”

osmanturkoguz@hotmail.com

Çeşmealtı,27.Temmuz.2008,

Hiç yorum yok:

İzleyiciler

Blog Arşivi