16 Temmuz 2015 Perşembe

2065/OK .DOĞRU OLDUĞUNDAN DÜŞMANA ATILIR.....              TC.

OSMAN TÜRKOĞUZ


OK DÜZGÜN OLDUĞU İÇİN DÜŞMANA ATILIR,YAY EĞRİ OLDUĞUNDAN SIRTTA TAŞINIR!?

TV. İzmir;02 Ekim 2013/Osmanlı Marşlı ve “ALLAHUEKBERLİ” YEMİN töreni yaptıran hemen yükselir elbet!?KIZI İLE DANSEDENLERİ SUBAY YAPAN, ESKİ HAYVAN HIRSIZI ,DOMİNİK DİKTATÖRÜ RAFAEL TRUJİLLO,BİR SEFER DE KIZI İLE DANS EDEN BEYNELMİLEL HOVARDA PORFİROZA RUBEİROZA’YI ÜLKESİNİN PARİS BÜYÜK ELÇİSİ YAPMIŞTI.BEREKET,BİZİMKİLERİN KERİMELERİ DANS BİLMİYORLAR.16Temmuz 2015.

30 AĞUSTOS RESEPSİYONU:
ÇANKAYA'DA GARDEN PARTİ...

                                           .


                                 

Babası eğilir, oğlu eğilir,

Askerlik böylece köle bilinir.

Eğilince Türk ordusu paşası,

Atatürk tarihten elbet silinir.

Gerdan kırıp, bel bükmek

Osmanlıdan mirastır.

Devrimlere ters düşmek

Yükselmeye esastır.

28 Şubatı kötüle, dört ay sonra paşa ol,

Gerdan kırıp, bük belini,

Yükselmede BU TEK YOL!?

Kim ne söylerse söylesin,

Komutanın eğiktir.

Atatürk askerinin başı daima diktir.

Sakal bırak, biat et şeriat gelse bile,

Sana ne zararı var ülkem soyulsa bile.

Çalışmaya ne gerek, anında yükselirsin

Ne dilersen Tayyip’ten, yalınız Tayyip’ten dile.

 

03.09.2013 03:19 03.09.2013 03:19 AYDIN BİR TÜRK KIZINDAN ÇOK ACIKLI BİR YORUM?BUNLAR VARKEN BU ÜLKE BİLLAH BATMAZ DİYORUM!?

OSMANLIDA PAŞALAR, BEL BÜKEREK DEVLETİ YİTİRDİLER/KEMALİSTLER DİKİLEREK İHANETİ  BİTİRDİLER.

İlk kez Çankaya Köşkü’nde düzenlenen 30 Ağustos kabul töreninde bir Paşa’nın Gül çiftini beline kadar eğilerek, selamlaması TSK’YI karıştırdı. Paşa’ya gösterilen tepkinin, yöneltilen eleştirilerin haddi hesabı yok.  

Tepkilerin odağındaki isim Tuğgeneral Ertuğrul Gazi Özkürkçü, EK: KÜRKÜN VARKEN BİR SAMUR KÜRK İÇİN EĞİLİNİR Mİ A OSMANLI PAŞASI? OSTÜZÜ. Genelkurmay Başkanlığı İletişim Daire Başkanı.

O selâmın ve Özkürkçü’nün özelliğini anlatmadan önce, sıcak bir ayrıntıyı paylaşmak istiyorum. Tarihi selâmın fotoğrafı Hürriyet Gazetesi başta olmak üzere birçok gazete ve internet sitesinde yayınlandığı halde, şu an itibarıyla adeta buharlaşmış durumda. Genelkurmay İletişim Daire Başkanı olmanın fazileti olsa gerek. Fazilete ne gerek,EĞİLİP,BÜKÜLMÜŞLÜĞÜ VAR.
Bugün Ankara’da 28 Şubat davası başladı. Selâmcı Paşa ile davanın ne ilgisi mi var

Tuğgeneral Ertuğrul Gazi Özkürkçü de 28 Şubat davasının sanıklarından, ama tutuksuz yargılanıyor.

Düşünebiliyor musunuz; 28 Şubat’çı bir Paşa... Aynı görevi yapan bir çok arkadaşı yaklaşık 2 yıldır çok ağır şartlarda tutuklu. Ama o Genelkurmay İletişim Daire Başkanı!

Biraz daha açayım:

28 Şubat sürecinde Genelkurmay’daki her daireden bir sorumlu Batı Çalışma Grubu toplantılarına katılıyordu. Ve sadece bu kişiler BÇG Kriz Masası Kurulu’na giriş kartına sahipti.

O dönemde Genelkurmay Plan-Prensipler Dairesi’nden bu toplantılara katılmaya yetkili olan isim Ertuğrul Gazi Özkürkçü’ydü. Nitekim Balyoz soruşturmasını yürüten Özel Yetkili İstanbul Cumhuriyet Savcılığı tarafından 28 Şubat soruşturmasını yürüten Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderilen ve basına yansıyan Batı Çalışma Grubu Kriz Masası Kurulu listelerinde onun da adı vardı.

Bu listelere istinaden Nisan 2012’de bir operasyon daha yapıldı. Listede adı olan, hatta olmayan, BÇG toplantılarına hiç katılmayan isimler dahi gözaltına alınıp, tutuklanırken, o günlerde Topçu Kurmay Albay olan Ertuğrul Gazi Özkürkçü’yle ilgili uygulama iddialara göre, şöyle oldu:

Özkürkçü Savcılığa özel olarak davet edildi ve ifadesi de özel bir oturumda alındı. İfadesinde, “28 Şubat konusunda ben de sizin gibi düşünüyorum dediği öne sürülen Özkürkçü’nün tutuksuz yargılanmasına karar verildi.

Peki, bundan sonra Özkürkçü kızağa veya pasif göreve mi alındı?

Aksine, 4 ay sonraki YAŞ toplantısında Tuğgeneralliğe terfi etti. Hemen ardından da Genelkurmay İletişim Daire Başkanlığı’na getirildi.

Önemli bir not daha:

Bugün başlayan 28 Şubat davasında, tutuksuz sanıkların tamamına yakını hazır olduğu halde Özkürkçü Paşa gelmedi, rapor gönderdi. Bu demektir ki, İletişim Daire Başkanlığı’ndan da raporlu. Duruşma kulislerinde gün boyu Özkürkçü’nün davadaki konumunun ötesinde, Çankaya Köşkü’ndeki "özel" selâmına gelen tepkilerden rahatsız olduğu için rapor aldığı konuşuldu.

Herhalde şu olay bile 28 Şubat davası ve AKP iktidarının bu davadaki duruşu hakkında bir fikir vermeye yeter!

Silivri, Hasdal, Hadımköy, Maltepe, Sincan, Mamak ve Şirinyer’e kucak dolusu sevgiler.

Müyesser Yıldız/.Odatv.com

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

             

 

Hiç yorum yok:

İzleyiciler

Blog Arşivi