11 Aralık 2011 Pazar

486-GÜNEŞİMİZİ KİM HİLAL YAPMIŞTIR!

                                                                                 
OSMAN TÜRKOĞUZ
 İzmir;11Aralık 2011

                                   GÜNEŞİMİZİ KİM HİLAL YAPTI!
           
                        Bazı Şom ağızlıların “AKP’NİN Cumhurbaşkanı!”Dedikleri Sayın Abdullah Gül; İstanbul’da yapılan bir uluslar arası toplantıda; kürsüye kostak, kostak çıkarak:
            “Türkiye, Avrupa’nın yükselen Hilalidir!” Buyurmuştu. Bu benzetmeyi duyar duymaz:”Eyvah!”Diye bir nara patlatmışım. Eşim Sayın Hamret Han’ım:
            “Noldu? Elektrik faturası yine yüklü mü geldi?”Diye sorunca çok utandım. Atatürk Devrinin dünyaya ışık saçan Güneşini kim Ay haline getirmiş ve kimler de bu ayı gölgeleyerek Hilale dönüştürmüş! Sonra da geç olsa da verilen mesajı algıladım: Atatürk Devrinden sonra Güneş takvimini uyguluyorduk. Şimdi Ay takvimine geçecekmişiz. Ayın Hilal haline dönüşmesi de Fakirlikten oruca başlamamız gerektiğinin alenen ilanı olmaktadır. Çok geç algıladığımdan atı alanlar, Üsküdar’ı da alıp gerisin geriye gitmişler!.
                                   TEDBİRE BAKAR MISINIZ?
            Sakallı Ahmet Hoca adı ile ünlü ve sakalının gerisine saklanan Mahmut Ünlü adlı Ulemamız ölmeden önce Talebelerine! Vasiyet etmiş:
            “Sakallarımı tıraş etmeden ve boynuma da gerçek kimliğimi asmadan sakın ola ki beni defnetmeyesiniz!”Demiş ve ölmüş. Huzuru mahşerde sorgu melekleri karşısına alındığında, yüz binlerce Kadın, Huri ve Gılmanın ellerinde pankartlarla”Bizleri seks kölesi gözü ile gören SAKALLI Ahmet Hoca adlı bu kimesneyi istemiyoruz!”Diyerek tepki gösterdiklerini görünce, boynundaki gerçek kimliğini sorgu masasına koyarak:
            “Vallahi o dedikleri Herif ben değilim! İşte benim gerçek kimliğim ve dahi sakalım da yok!”Demiş.           
Sorgu melekleri de Sakallının gerçek kimliğinin saptanabilmesi için Silivri Müddei hususilerine müzekkere yazılmasına, yanıt gelene kadar da sanığın Türkiye’de bir cezaevinde muhafazasına karar vermişlerdir.“
                                  
   

Hiç yorum yok:

İzleyiciler

Blog Arşivi