24 Ocak 2011 Pazartesi

247-ATEŞ İLE SUYUN ÖYKÜSÜ

OSMAN TÜRKOĞUZ
Çeşmealtı; 25 Mayıs 2010.
ATEŞ İLE SU!”

Konak subay orduevinin bitişiğindeki ATATÜRK KÜLTÜR MERKEZİ’NİN önünde; resim ve heykel sergi salonu vardır. ATATÜRK’TEN KORKANLAR PARTİSİ iktidara gelmeden önce; burada görkemli bir yaratılış heykeli vardı. Bir yüksek kaide üstünde, bir tek sap ile kaideye tutturulmuş iki yaprak. Üşenmeden, bu heykelin önünde durur, gelen ve geçene bunun anlamını sorardım. Tanrıma şükürler olsun bunu bilene rastlayamadım. KADIN ve ERKEK BİR kökten türemiştir, hayata bir tek kökle bağlıdırlar! Adı AK, Ampulü de çağdaşlığa patlak siyasi parti iktidara gelir, gelmez bu heykel yerinden söküldü, kaidesi de bomboş kaldı. Bunu yerine büyük bir mermer parçasının içine bir sabun kalıbı sembolü konuldu. Müzeden içeri daldım; bir Erkekle iki Hanımın oturduğu odaya selamsız girdim:
“Buranın en büyüğü kim?” Diye sordum. Gururla, ben diyen Adama, bu heykelin İzmir il müftülüğünün ya da AKP il başkanlığının önüne dikilmesini anlattım.
“Zıtların toplamı bir tam eder!”(-1) (-1)=+1 eder. KADIN VE ERKEK= BİRTAM EDER. Yarısı hırsız, vurguncu ve dolandırıcı+ yarısı namuslu ve onurlu milletvekillerinin toplamı da=Bir meclis eder. Bu konuda, yazdığım ve yayımlatmak olanağı bulamadığım bir kitabım var:”Rüşvetin Anatomisi!”Sırf hırsızlardan ve sırf namuslulardan oluşan bir toplumun sonu olamaz. Uzatmayalım. Bendeniz doğadan örnek alırım.
Kozmik bir güç, insanoğluna örnek alarak yücelmesi için, örneklerle dolu bir dünya ve bir evren yaratmıştır. Göz vermiş görmemiz için, kulak vermiş duymamız için, dil vermemiş tatmamız için, burun vermiş koklamamız için. HEPSİNİ BİRLEŞTİREREK BİR HÜKME VARMAMIZ İÇİN DE BEYİN VE AKIL VERMİŞTİR! Ne yapar insanoğlu? Duyar hemen hükmeder, görür hemen hükmeder. Beyin sapasağlam durur!
KADIN ve ERKEĞİ ele aldım. Ateş ile suyu da ele aldım. SU=Oksijen +Hidrojen! ATEŞ=Oksijen+hidrojen. Birbirine zıt gibi. İkisinin geçtiği yerlerde meydana gelen sonuç hep aynı. Ateş yakar geçer. Sonuç, yanan yerlerde yepyeni bir doğa oluşur. Su da aynı sonucu sağlamaktadır!
KADIN ve ERKEK, zıt bir kavram gibi. Birleşince yepyeni bir yaşam meydana çıkmaktadır. Erkeğin adları: OD= ATEŞ. Kadının adları MA= O da = SU: Destanım da bunların manzum öyküsü:”ATEŞ İLE SU!”
BİR EDERİZ!
Bir, bir daha iki;
İki kere iki, dört edermiş;
Toplasalar,
Çarpsalar,
Bölseler de;
SEN ve BEN,
Yine de bir ederiz.
ÖKÜZLER; KADINI eksik rakam olarak kabul eden ÖKÜZLER, bunu yüce Tanrı’mıza yüklemektedirler ve toplamadan da tam sayı beklemekteler!
Şimdi de; izninizle DESTANIMIZIN giriş bölümüne bir göz atalım.
“Ey! Dost,
Ey! Can,
Ey! Can dost,
Ey! Canım, Canım;
Ey! Canımın canı Dost!
ATEŞ yaklaştıkça; SEVGİLİ, uzaklaştıkça yakar! SEN; uzaklaştıkça ATEŞ’İ; YAKINLAŞTIKÇA DA beni YAKMADASIN. Sönmem de mümkün değil; kül olmam da mümkün değil. Sönmen de mümkün değil; kül olman da mümkün değil.”MUTLU OZAN!
Sizi yorduysam, beni bağışlamanızı dilerim. PS: İki göz, iki kulak, iki burun deliği, iki dudak ve bir dil! İkişer olan organlar da dil gibi teke endekslenmeli! DİL VE BEYİN TEK!

1 yorum:

OSMANTURKOGUZ dedi ki...

EFENDİM;-1*-1=+1 EDER.KLEVYEMDE ÇARPI İŞARETİ OLMADIĞINDAN YANLIŞ ANLAŞILMASIN.YÜKSEK CEBİR OKUDUM DA.*İŞARETİ DE BEĞENMEDİMDİ.SAYGILARIMLA.

İzleyiciler

Blog Arşivi