24 Ocak 2011 Pazartesi

246-BAB'I MEŞİHAT KALKMADI MIYDI!

OSMAN TÜRKOĞUZ
İzmir;25 Ocak 2011.
BAB’I MEŞİHAT KAPANMADI MI?
Manisa Milletvekili, suikasttan zor kurtulan! Bülent Arınç Bey,”fetva aldım, ezan okunurken de konuşabilirim!” Buyurmuş.”Hoppala yavrum fetvalar geri mi geldi!”Dedim.
Diyanet işleri Eski başkanı Profesör Dr. Sayın Ali Bardakoğlu:
“Sosyal konular için DİB’ lığından fetva istemeyin!” Dediği için görevlerinden azat edilmişlerdi. Anayasamızın 136’ıncı maddesini açıp okudum:
“i.Diyanet İşleri Başkanlığı”
Madde136-Genel idare içinde yer alan Diyanet İşleri Başkanlığı, Laiklik ilkesi doğrultusunda, bütün siyasi görüş ve düşüncelerin dışında kalarak ve milletçe dayanışma ve bütünleşmeyi amaç edinerek, özel kanununda gösterilen görevleri yerine getirir.”Amir hükmünü taşımaktadır.
Din İşleri yüksek Kurulu olarak yorumda bulunabilir. Bab’ı Meşihat ve Fetva eminliği Müessesesi tarihteki yerini almıştır. Diyanet İşleri Başkanlığının fetva verme yetkisi yoktur ve Anayasamızın bu amir hükmü karşısında da olamaz.
Geriye, namaz kılan erkeklere Cennet’te 72 nikâhlı eş ve her gün için 100 Huri veren ve erkeklerin şeyleri 24 saat dik tutan sakallı Ahmet Hoca! Kalmaktadır. Olabilir.
Bendeniz övünmek gibi olmasın Menemenliyim d!Kubilay’ımızın başını kör testere ile kesen Bülent Arınç bey’imizin Dedeleri olduğu söylenen Mehmet Hoca da, Kubilay’ımızın başını fetva üzerine mi kesmiştir. Merak ettim de.Sıra islamı da böl

Hiç yorum yok:

İzleyiciler

Blog Arşivi